Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakorlatok vannak?

Milyen gyakorlatok vannak?

Figyelt kérdés

Hello kedves kismamák és apukák!

A kisfiam 11 hónapos lesz.

Az lenne a kérdésem, hogy a ti kicsitek hogyan tette meg az első lépéseket?

Vannak gyakorlatok, vagy csak hagyjam rá az egészet?

Amúgy már négykézláb mászik, járkáló val igazi autóversenyző, és ha például az ágy mellett van akkor feláll.

Már próbáltam megfogni a kicsi kezeit és elengedi megáll a lábain 5 másodpercet :)


És ugyan úgy az ágy mellett van én leülök mellé és benne van, hogy felém jöjjön de hirtelen fordul meg és elesik, hogyan írjam… megbotlik a saját lábaiban.


Más anyák mondják, hogy már 8-9 hónaposan elkezdett járni a gyerekük. Ami kiverte nálam a biztosítékot, hisz nem minden gyerek egyforma. Én például 10 hónapos körül kezdet el járni a férjem 9 hónapos körül.


Mindegy…megköszönöm előre a tanácsokat és kedves válaszokat! További szép napot kívánok;)



2023. ápr. 12. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne erőltesd, nem szabad. Minden gyerek a saját ütemében fejlődik, 18 hónapos korig kell elindulni. Ne járasd, ne sétáltasd. Azért esik el, mert még nem érett meg a járáshoz, az egyensúly érzeknek is fejlődnie kell. Egy éves kor előtt elindulni ritka és nem is feltétlenül jó. Ne foglalkozz másokkal, mit mondanak, mert ebbe bele fogsz őrülni, ha más gyerekhez hasonlítod a sajátodat. Mint írtam, 18 hónapos korig ha elindul bármikor, teljesen jó.
2023. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom, nem is akarom erőltetni. Hisz minden amit írtam azt magától kezdte el csinálni.


Írtam is, hogy idegesített, amikor a másik anya mondta, hogy 8 hónaposan kezdett el járni a gyermeke.

Rávágtam, hogy minden gyerek más.

2023. ápr. 12. 08:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem örülök, hogy a fiam elindult 10,5 hónaposan. Ráért volna még. Mondjuk mászik is még elég sokat szerencsére. De annak idején a lányom is ugyanennyi idősen indult el, ő pl.nem mászott. Meg is látszik a mozgásán. Jártunk gyógytornára, itthoni torna is volt, ezek sokat segítettek. De a mai napig nem egy ügyes kislány, pedig 12 éves.

Egyébként a fiam másfél hete indult el. Pénteki napon 1 lépést tett kapaszkodás nélkül, másnap 4 lépést, vasárnap meg ment 2 métert. Szóval egyik pillanatról a másikra. Előtte annyi volt, hogy kapaszkodás nélkül állt, de azt se percekig.

Sosem gyakoroltam vele, egyszerűen szabadon van a lakásban, és azt csinál, ami jól esik neki. Az fejleszti legjobban a babákat, ha szabadon felfedezhetik a környezetüket.

2023. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell gyakorlat, nem kell "járkáló" (remélem nem bébikomp).

Majd ha megérett rá, el fog indulni. Bőven van még ideje.

2023. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a járkáló?18 hónapos korig kell,nincs elkésve semmivel sem,ha megérett rá fogja csinálni szépen. Nem gondolnám,hogy olyan túl jó volna a későbbiekre nézve a nagyon gyors mozgásfejlődés,pl.: 8 hónaposan járni.
2023. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén! Azzal segítesz a legtöbbet neki, ha hagyod EGYEDÜL csinálni. Minél többet gyakorolhatja EGYEDÜL, annál magabiztosabb lesz.
2023. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, jó ha sokáig mászik. Én soha nem járattam, nem fogtam a kezet séta közben, egyedül gyakorolt . 😊 gyorsan rájönnek maguktól
2023. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!