Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthon edzek, erősítek, nincs...

Otthon edzek, erősítek, nincs súlyzóm. Milyen gyakorlatokat javasoltok teljes testre?

Figyelt kérdés

Jelenleg amit csinálok minden nap:

-2-300 guggolás

-5 perc vegyesen felülès, felülés váltott kéz-lábbal

-5 perc hanyatt fekvésből csípőemelés (vegyesen teljesen fel-le, vagy fent aprókat emelem, váltott lábbal, stb)

-5x40 mp plank (sima, 2xoldalt, lábemeléssel, lépegetéssel, karemeléssel, csípőforgatással - ezekből úgy válogatok, h kijöjjön az 5)

- 2 perc v 50/100 db lábemelés oldalt fekve, mikor hogy, mindkét lábbal

- 3 perc v 100/200 db lábemelés belső combra

- donkey kicks - vagy 1-2 percre mérem, vagy 50-50 db mindkét lábra így-úgy-amúgy

- néha törzsemelés hason fekve 50 db vagy 1 perc

- fekvő, 2x/3x 10/15, mikor mennyi energiám/kedvem van

- guggolás mellett/helyett kitörés, "pihenő" lábat magam mögött egy székre támasztva, 50-50 db, vagy 5x30 mp mindkét lábra


Ezektől erősödök, mármint érzem, hogy egyre jobban bírom, meg biztos formálódom is, viszont mivel 90% ugyanazt csinálom minden nap, (súlyzók nélkül, mert az nincs - csak én vagyok meg a szoba), nem tudom, mennyire van ennek értelme. Kb 35-50 perc közötti időt edzek.


Mivel egészíthetném ki ezt a gyakorlatsort? Milyen olyan gyakorlatok vannak még, amik fárasztóak, izzasztóak, de jó csinálni, és nem kell hozzá semmilyen eszköz?


Edzőteremben is gondolkoztam, ott biztos sok minden lenne, egyszer voltam is, de a futógépen, a súlyzókon és a szobabiciklin kívül a többi gépről azt se tudtam, eszik-e vagy isszák, így inkább maradnék az itthoni fejlődésnél.


2021. dec. 12. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom csaj vagy. Mi a cel fogyas vagy izomepites? Az utobbi nemigazan jon ossze ekkora ismetlesekkel.. sulyt kene hasznalni. A fogyas resze meg ugye csak jo etrendel mukodik hiaba egetsz "sokat"
2021. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát úgy minden.:) Hogy ne hízzak el, hogy legyen egy "normális", sportos alakom. Most kb ez az egyetlen lehetőségem van sportolni az edzőtermen kívül.


Azt megkérdezhetem, hogy miért baj az ekkora ismétlések?

Kicsit fölöslegesnek érezném visszavenni pl a guggolást ilyen 3x-4x tízekre, amikor abban nincs kihívás, de ugyanígy a többit is.

Vagy ha szünetet tartok közte, de a számok megmaradnak, az jobb lenne?

2021. dec. 12. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

3-4x10eket ugy szokas nyomni h a 10.mar epphogy megy 😀 amihez sulyok kellenekek.. akar egy hatizsak tele vizzel vagy 2 egykezes a kezbe. Suly nelkul nemtudod ugy terhelni az izmokat h fejlodjenek.. a kondid jobblesz, jot tesz az egeszsegnek stb, de izmos kerek popo meg formas comb nemnagyon lesz belole 🤷‍♂️:/

Ha nemis mesz kondiba vegyel minimum 2 egykezest meg pl gumikotelet.. meg gyuras melle rakj be vmi kardiot futas vagy bringa.. es hat fugyelj az etrendre is. Csak igy lesz bomba az eredmeny

2021. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez a megpakolt táska valami zseniális ötlet, nem is tudom, miért nem jutott eszembe...:D

Köszönöm!

Holnaptól vagy egy ma esti bónusz edzestől kezdve alkalmazom is:)

2021. dec. 12. 13:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Siman. Meg partvis vegre 1-1 zsugor vagy szatyor viz guggolni meg kitorni. Nem nezted a karanten kondikat anno? 😆 Csipoemelesnel is siman vehetsz vmit az oledbe
2021. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Am kene vmi huzo gyakorlat is.. huzockodas, felhuzas, evezes. Ilyesmi. tell nem artana egy gumikotel egy egykezes vagy egy kettlbell v barmi 😀
2021. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát sztem a hátizsákkal elleszek már:)

Húzódzkodni meg az a helyzet, hogy teljes szívemből utálok :D amellett, hogy itt a szobában nincs is hol/hova. Inkább fekvő, törzsemelés és egyebek, ami hasonló izmokat mozgósít azért.

Köszi a sok segítséget tényleg:)

2021. dec. 12. 14:49
 8/11 A kérdező kommentje:

És eddig nem értettem, hogy ennyi edzéstől hogy a rákba nincs még bombasztikusan jobb alakom, mint amikor elkezdtem. Előtte is sportoltam folyamatosan, csak más jellegűeket, de hhetente csak párszor.

Tudtam, hogy fontos a súlyzó meg ilyenek, de hogy ennyire... :)

2021. dec. 12. 15:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Betont kell raknod a hátizsákba, ha azt akarod hogy kihívás legyen.. Inkább csinálj kitöréseket, bolgár guggolást stb. Amit most csinálsz az inkább közepes kardió
2021. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
súlyok kellenek és tömegnövelő étrend
2021. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!