Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha választani tudnátok az...

Ha választani tudnátok az első gyermeketek nemét,kisfiút vagy kislányt szeretnétek?

Figyelt kérdés
Ha gondolod írd le hogy miért kisfiút vagy miért a kislányt választanád

2023. ápr. 13. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Kislányt szeretnék, mert úgy gondolom jobban kijönnék vele. Több női, mint férfi barátom van, valahogy a nőkkel jobban kijövök, és azt mondják a fiúk anyásabbak, a lányok pedig apásabbak. (én is férfi vagyok).
2023. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Kisfiút szerettem volna elsőnek. Nem tudom megfogalmazni, miért, valahogy mindig fiús anyukának képzeltem magam és az a kép, hogy a nagy, erős bátyus megvédi a kistesóját olyan jónak tűnt. Nekem bátyám van, talán ez is közrejátszhatott az elképzelésben.


2 lányom van, fiam egy sem :D Most már el sem tudom képzelni, mégis mit kezdenék egy fiúval. 100% lányos anyuka lettem, és ha esetleg lenne is harmadik gyerekünk, akkor is jobban örülnék neki, ha ő is lány lenne (férjem fiúban reménykedne már, ha tehetné :D Pedig eléggé hozza a sztereotipikus kenyérre kenhető lányos apuka vonalat).

2023. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Én elméletben kisfiút akartam, mert 3 gyereket szeretnénk, jó lett volna, ha van egy báty, aki tud vigyázni a kisebbekre, ha csak gyerekek mennek valahova vagy suliban. De a szívem a lány felé húzott, mert olyan édes kislány babaruhák vannak és jobban el tudtam képzelni a babázást egy lánnyal. Lányunk lett végül, a második most fiú lesz, most azt is akartam jobban, és alig várom, hogy végre itt legyen. :) Az én férjem mindkétszer fiút akart jobban, de ő is annyira lányos apuka, hihetetlen édesek a babával.
2023. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Kislányt szerettem volna, de fiú lett és egyáltalán nem bánom. 🥰

Most újra kismama vagyok és kislányt szeretnék, jövőhéten derül ki, hogy milyen nemű. 😀

2023. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Hármat terveztünk, és alapvetően gyereket akartunk, tehát igazából mindegy volt. Ha választás kérdése lenne, akkor a háromból szerettem volna, ha legalább egy fiú, mert szerettem volna legalább egyszer megtapasztalni, hogy milyen, ha nem kell haját fésülgetni, babázni (én nem szerettem ezeket gyerekként, helyette horgásztam). Összességében is problémásabbnak gondolom a nevelésüket, és nem vagyok az a rózsaszínba öltöztető típus sem. Ezért szerettem volna kisfiút elsőre. Fiú lett.


Másodjára szerettem volna megtapasztalni, milyen egy kislány anyukájának lenni mégis, de ez sem volt egy erős preferencia. Ő is fiú lett.


Harmadikat már valószínüleg nem vállalunk, ha csak valami csoda folytán be nem csúszik.

2023. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Mindig is kisfiút szerettem volna. Nem szeretném, ha olyan nőgyógyászati problémái lennének, mint nekem. Meg mindketten magasak vagyunk, esélyes, hogy a gyerek még magasabb lesz, mint mi. Egy 180 centis fiú azért mégiscsak más, mint egy 180 centis lány.

De pont a problémák miatt, azt gondolom, ami az általános: mindegy, csak egészséges legyen, meg egyáltalán legyen.

2023. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Férjem kislányt szeretett volna, mert a lányos apukaságot testhezállóbbnak gondolta valamiért. Én is inkább a kislány felé hajlottam, mert a lányok világát ismerem, a fiúkét nem igazán. Természetesen fiú lett, de nem bánjuk :)

Viszont csak egyet terveztünk, szóval kislányunk már nem lesz.

2023. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Mindig is az volt a vágyam, hogy legyen egy fiam, majd rá 2-3 évre egy lányom.

Barátnőm így volt a bátyjával, mindig is irigyeltem, csodáltam őket, mennyire ragaszkodnak egymashoz. A batyja hogy istapolja őt.


Lett egy fiam, majd rá kerek 2.5évre egy lányom 🙏

2023. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
Lányt, mert szeretném helyrehozni amit én anyámtól elszenvedtem, és csodás, boldog gyerekkort biztosítani neki. Mindkét öcsémet ajnározta, engem meg gyűlölt.
2023. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Fiút akartam elsőre, fiam lett, 3szor is 😅 imádom Őket de jó lenne egy kislány is melléjük 😃
2023. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!