Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első babája nagyon...

Akinek az első babája nagyon rossz alvó, akár többemberes baba volt, akkor is szerettetek volna még egy - több gyereket?

Figyelt kérdés

Sok olyan anyukától olvastam válaszokat egy kérdés alatt, hogy 2 gyereket terveztek, de mivel az első baba borzasztó sírós, rossz alvó volt, inkább maradtak az egynél.

Ha keveset aludtatok, bevállaltátok a másodikat?


2023. ápr. 11. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem első

Mi 3 gyereket akartunk. A 2.gyerek többemberes, iszonyú sírós, 18hónapos és a mai napig 3-4x kel.


Kizárt, hogy legyen 3.ezek után.

2023. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazából ez nem befolyásolt abban, hogy szerettem volna másik babát is. Pedig rossz alvó fiam van, most lesz 2 és most is felkel éjjel 1-2 alkalommal (pedig vagy 4 3 hónapja már átaludta az éjszakákat teljesen), előtte még sokat kelt születése óta. Volt időszak, hogy másfél-két óránként, az brutál volt, mondjuk nem tartott szerencsére sokáig.


De azért vállaltuk a m@osdikat, bár nem mondom, néha van egy kis stressz bennem, ha arra gondolok, mi van, ha ilyen rossz alvó lesz ő is (még a pocakbanv/ van) :d


Igazából szerintem aki akar gyereket, annak ez nem olyan befolyásoló tényező egy ponton túl, egyszerűen vannak, akik szimplán rájönnek, hogy nem kell nekik több gyerek. Nekünk is van ilyen baráti házaspárunk, nekik pl. nyugis, jóalvó gyerekük vsn, mégis mondták, hogy köszi, inkább visszafizetik a csokot, de nekik még így is elég egy gyerek. A nemalvás inkább csak egy átmeneti negatívum, de nem döntő ok, aki emiatt nem vállal, valószínűleg akkor sem vállalnak, ha jobban alvó gyereke lenne.

2023. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Mi pont azért gondolkoztunk azon, hogy nem vállalunk másodikat, mert az első viszonylag egyszerű eset. Félek a másodikkal pokol lenne az életünk esetleg. Nem húzunk lapot 19-re inkább.
2023. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most pont azon gondolkozom, hogy mikor vállaljuk a másodikat, mert szeretnénk amúgy. Az első fél- 1 év nagyon nehéz volt, a többemberes gyerek minden kritériumát kimerítve (nem feltétlenül egyszerre), aztán 1-2 éves kora között, főleg másfél év körül maga volt az álom. És most? Brutál dackorszak, naponta tudnék sírni, lassan visszasírom az újszülöttkort, és bár kis korkülönbséget akartunk, összeteszem a két kezemet, hogy nem kell most még egy pici babával is foglalkoznom, mert nem tudnék. Úgyhogy még 1-2 évig biztosan halasztjuk a második gyerek vállalását.
2023. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is borzalmas pocsék alvó az első. Már 3 és fél éves, de még mindig nem nagyon alussza át az éjszakát, csak most már nem ébred fel annyira, hogy fél órákat altassuk is, épp csak megébred és meg kell simizni, aztán alszik tovább, de még mindig fárasztó erre kelni éjjel 2-3 alkalommal. Neki is volt kb fél évig óránként kelős időszaka, ott rendesen ment a zombi üzemmód. Viszont nagyon szeretjük, egy kedves, okos kisfiú, aki rengeteg szeretetet ad. Most vagyok a kistesóval a 29. hétben és sűrűn imádkozunk, hogy ő mormota legyen. :D
2023. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Bevallaltuk. Az elso egy eves koraban kezdtunk probalkozni a kisebbikkel. Ugy voltunk vele, hogy ha mar ugysem alszunk, tudjuk le ezt a reszet kinel elobb egyben. Utolag ez eleg nagy orultseg volt, mert a nagy 3 eves koraig kelt atlag 6-8x, es utana is meg 4,5 eves koraig rendszeresen tobbszor. A kicsi viszont csak 2 ev utan jott ossze, igy majdnem 4 ev lett kozottuk. Raadasul o jobban aludt, szerette a babakocsit, le lehetett tenni, az a tipikus boldog, elegedett baba volt, amitol az ember jo anyanak erzi magat 😶Aminek persze be is doltemvolna, ha elotte nem csinaltam volna vegig azt a kozel 4 evet a naggyal, a sajat hatarainkat boven feszegetve.


Eredetileg harmadikat is terveztunk, de azt jozanabbul merlegelve eloszor ugy volt, legkorabban a kicsi 3 eves korabban kezdunk probalkozni. Aztan ebbol annyi lett, hogy 2 evesen beutott nala a dackorszak, nekunk meg nagyon gyorsan elapadt a maradek turelmunk es energiank, igy maradnak ketten.

2023. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is azok táborát erősítem, akik azt mondják, kösz nem.

Olyan 14 hónapig tartott a rossz alvás, én teljesen lerobbantam ebbe (segített már a 2. Felében a férjem is pedig). Egyszerűen fizikailag, szellemileg nem bírtam hogy este nem aludt, nappal meg minden baja volt (segítségem meg nulla a férjemen kívül).


Kőkemény önismereti lecke volt nekem a gyerek, és beláttam hogy vágyok rá hogy nagyobb, önállóbb legyen, és visszakapjak az életemből többet. Magamra nézve így nem érzem hogy kellene másodikat vállalnom. (Egyébként szerintem a 2 gyereknél nem is a kezdeti babakor a legnehezebb, hanem tizenévig a két gyerek igényét figyelembe venni, amit az én családom nem tudott megtenni, szóval jó példa sincs előttem :))

2023. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Hát, sokszor elgondolkodom rajta, hogy akkor a 3-4 gyerekesek hogy bírják a nemalvást :D

2023. ápr. 11. 21:42
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi is pont úgy vagyunk, mint a 4-esnèl. Most lèptünk a durva dackorszakba ès noway, hogy most babázzunk, mèg át sem alussza rendesen az èjjelt, gyakran sìrni tudnèk èn is már :D Ha lesz is tesò, minimum 4 èv lesz köztük!
2023. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bevállaltuk. Mind a ketten 2 gyereket szerettünk volna az elejétől kezdve. Nem akartunk nagy korkülönbséget, hamar összejött, így "egybe letudtuk a csecsemőkort". 1-2 év és összenőnek, szinte ugyanaz az érdeklődési körük is. Sokszor nehéz, de nem csinálnám vissza. Viszont megértem azokat a szülőket is, akik egy nehezebb eset első gyerek után meggondolják magukat és már nem akarnak több gyereket vállalni.
2023. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!