Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az elsö nap egy ujszülö...

Milyen az elsö nap egy ujszülöttel?

Figyelt kérdés

Mit csinàltok?

Hogyan zajlik?

Magabiztosak vagytok?

Mi az ideàlis?Egyedül,vagy rokon segitségével?

Kezdö anya leszek,kivàncsi vagyok,mi történik az elsö otthon töltött napon.


2008. dec. 29. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

:-)

Szia!Ez érdekes kérdés!Nekem ott volt anyukám és ő segitett az első pár napban.Jól jött.Gondolom ő a háztartásba segitett be a kisbabát én magam láttam el.Tudni fogod,hogy mit kell tenni.Benne van a vérünkben.....

2008. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
3 hetes a babám, szintén első baba. Valahogy ösztönösen tudtam, mit kell csinálni. Nekem csak a férjem volt itthon. Nem engedtem se anyukámnak, se anyósomnak, hogy átjöjjenek, nehogy a fejemre nőjenek. Az első pár napot mindenképpen szerettem volna, ha hármasban töltjük, a férjem, a babám és én. És remekül elboldogultunk, nem volt semmi gond, se az etetéssel, se a tisztábarakással. Minden klassz :)
2008. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Jujj, hát biztos nagyon furi lesz!!! Hiszen onnantól kezdve érzitek majd azt, hogy igazi család lettetek!

Mi a kórházból hazatérve az első órákban csak magunk voltunk, aztán este a fürdetésre hívtuk át a nagyszülőket segíteni. Az utána lévő napokban a déli órákban jöttek át a nagyszülők, hozták a főtt kaját (mert főzni tuti nem lesz időd!), vasaltak, mosogattak... szóval a házimunkában segítettek be. Ez kb. 3-4 hétig tartott. Addigra összeszoktunk a babámmal és utána ment minden egyedül.

Sok sikert és boldogságot a babádhoz!


Egy 8 hós kislány anyukája

2008. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogod mit kell csinálni. Mi hármasban voltunk itthon, este a mamák jöttek fürdetni, de másnap már mi csináltuk. Az ebédet hozták a mamák. Az első nap nézni fogjátok, hogy alszik. mi egész nap néztük. Főleg a férjem.
2008. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat,igaz nekem semmi ismerös a környéken,de valoszinü akkor megy ez egyedül is:)

Valaki lepontozott benneteket,nem én voltam ....

Azt hiszem valaki unatkozik

2008. dec. 29. 12:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az elsö két hét nagyon érdekes és egyserü volt a babával, mert evett és aludt egyfolytában! Alig vártam hogy többet legyen ébren! Most két hónapos de már sokat van fennt! Ösztönösen fogod tudni hogy mit kell csinálni! Nagyon jó érzés vele lenni!Én csak a fözésben kértem segitséget!Minden jót!
2008. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk rohanás volt, mert bár senki nem írta, de felénk az a szokás, hogy amint hazaértünk, jött a védőnő és a gyerekorvos. Még azt sem tudtam hol áll a fejem , a kórházi csomagjaim szanaszét, pelenka még meg sem volt bontva, épp leültünk, jött a védőnő és a doki. Megvizsgálták, megmérték, elláttak tanácsokkal, felírták amit fel kell, megmutatták, hogy ápoljam a köldökét és férjem elment kiváltani a recepteket. Addig a szomszéd volt velem, mert ő is átjött babalátogatóba (na ez ugye nem szokás..:-)

Minden dologban bizonytalan az ember, vajon nem fázik-e , nincs-e melege, adjak -e még rá ruhát, vagy vegyek le belőle, most vajon éhes, vagy fáj valamije, miért alszik ilyen sokat, vagy épp miért nem...

Szóval én nem kertelek, az első két hónap nagyon nehéz volt ebből a szempontból, de addigra kitapasztalod.

Vagy pelenkázni felejtettem el, vagy púderezni, hol a hajmosás maradt el, hol a popsikenőcs...szóval kell idő, mire egy rend és rendszer kialakul-legalábbis nálam.

Segítségem nekem is annyi volt, hogy mama főzött ránk pár hétig, de a házimunka így is rám maradt.

Furcsa lesz, egyszerre csodálatos is és félelmetes is. Minden rezdülését lesni fogod, ámulsz, hogy milyen csoda és néha megilyedsz, hogy mekkora felelősség.

De mindez megéri, mert a babád, és a tiéd, és egy csoda, egy tünemény és megér mindent:-)

2008. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem molt otthon az elso héten, anyukám sajnos nem kapott szabit, anyosomat meg nem igazán, akartam...Anyukám esténként szokott befutni, néha furdetett is. Erdekes volt, kimeríto, suru, de annak ellenére, hogy elso baba és tényleg az elso baba, akit a kezemben tartottam, megment a dolog. Igaz, nem tudtunk egyutt enni a férjemmel, egyikunk mindig a baba korul volt, keveset aludta a kicsi. Kb. az elso honap végére kialakult a napirendunk, ujra ment a háztartás, minden. olag mondta anyukám, hogy nagyon buszke volt ránk:)
2008. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
bocs:utolag mondta
2008. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért szerintem ez nem teljesen igy van, hogy minden megy rögtön és mindent tudni fogsz magadtól. Én is először azt gondoltam mielőtt hazajöttünk a kisfiammal a kórházból, hogy mindent tudni fogok, de nem így történt. Nekem nem volt senki az első napon sőt késöbb sem aki segített volna, így azt sem tudtam mit csináljak. Jött a védőnő, meg a dr. nő én meg kapkodtam össze- vissza. Az első pár napban délben reggeliztem és egész nap hulla fáradt voltam. Nem azt mondom lehet, hogy neked könnyebb lesz és ügyesebb leszel, de azért készülj fel. Amugy 1-2 hét és máris jobban megy minden, de azt azért nem mondom, hogy azonnal minden megy a maga útján. Nekem mostmár 3 hós a kisfiam és minden nagyon jó vele, már nagyon jól ismerem és nagyon-nagyon szeretem! De az első pár hét az teljesen más volt. Kívánok minden jót neked és boldog újévet!
2008. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!