Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj, ha 6 hónapos...

Szerintetek baj, ha 6 hónapos kisfiam még ülésben nem tudja magát megtartani, és még nem mászik? Hátról hasra és vissza fordul már, de azt is jobbra. Nem mintha nem tudna balra, de azt nagyon kevésszer csinálja. Hason a saját tengelye körül forog.

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom kb.8 hónaposan ült meg egyedül, mászni 11 hónaposan kezdett, 15 hónaposan indult el, nem törvényszerű hogy ilyen korán megüljön vagy másszon!
2010. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6 hónaposan az én kislányom sem ült, most 7 hónapos , 1 hete felült magától és napról napra biztosabban ül, most kezdte a mászást is. Hirtelen kezdett mindent csinálni, előzmény nélkül .Én azt hittem kb 10 hónaposan fog ülni.
2010. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ne aggodj ez normális ,nincs egyáltalán lemaradva a fejlödésbe,minden gyereknek más a fejlödési ritmusa.Naprol napra erösödik és hamarosan ülni is fog:0)Ö majd jelezni fogja ha már ott az idö.
2010. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónapos kisfiam ugyanezeket csinálja,és nekünk javasolták,hogy nézessem meg Dévényessel,biztos ami biztos,nehogy későn vegyék észre a bajt(bár nem értem miért lenne ez baj,de mindegy,elviszem).Sztem nézesd meg te is,hogy megnyugodj.
2010. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálta a fiam is ennyi idősen, csak nem jobbra forgott, hanem balra (a jobb kezével húzta át magát) 1,5 hónapig. Aztán 6 hónapos kora után valamivel egyszer csak rájött, hogy a másik oldalra is lehet, onnantól nem volt megállás. Kúszni 7-8 hónaposan kezdett (nem mellesleg azt is csak az egyik kezével és a másik lábával) mászni meg 9,5 hónapos kora után. Ekkor állt fel is. Ezt kb. 2 hét alatt tökélyre fejlesztette. Onnantól kezdve is azért még kúszva közlekedett, de már mindkét kezét lábát használta. Most 10,5 hónapos, mostmár inkább mászik, feláll mindenhol.

Egyáltalán nem vagytok elkésve, és én nem nyúznám még a dévény tornával sem. Majd rájön, hogy lehet a másik oldalra is forogni...

2010. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a számomra megnyugtató válaszokat. Csak a környezetünkben mindenki olyan "ügyes" baba, hogy félévesen már "mindent" tud.
2010. okt. 9. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!