Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan mászik, de még...

8 hónaposan mászik, de még nem ül. Nem tudja megtartani magát. Ez normális?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 35. hétre született, most 8 hónapos. Kúszott, most már mászik, viszont ülni még nem ül fel, sőt, ha felültetjük sem tudja megtartani magát: eldől. Ez normális? Természetesen nem erőltetjük az ültetést, csak kipróbáljuk néha, hogy meg tudja-e már magát tartani.
2011. júl. 19. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

amíg nem ült fel nem tud ülni, nem is szabad, ne ültesd.

normális, majd fog ülni, ne siettesd! 10 hónapos koráig ráér

2011. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta! Ne "próbálgasd", majd ha magától felül, akkor lesz jó. 10 hónapos koráig kell felülnie, addig van bőven idő. :)
2011. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 40 hétre született, mégis majdnem 9 hónapos volt, mikor egyedül felült(előtte sosem ültettük).
2011. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Az én kislányom 9 hónapos. Kúszik, már négykézlábra áll, de nem mászik.

pici segítséggel felül, de biztonságosan (nem dülöngél, egyenes háttal tartja magát)megülni, már 6 hónapos kora óta tud.

Azért próbáld meg kitámasztva ültetni, csak 5 percet elöször, majd picit többet. Aztán egyedül is meg fog tudni ülni!

2011. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval nem értek egyet!!!

Addig TILOS ültetni a babát (se kitámasztani), amíg magától fel nem ül!

(És ez igaz az állásra, sétálásra stb.)

2011. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam jövő héten lesz 9 hónapos, de még csak kúszik, négykézlábra áll, még nem mászik.

Nem is ül fel önállóan.

Ültetni tényleg nem szabad addig még nem ül fel magától!

Nincs lemaradva semmiről a kisfiad, nyugi!

2011. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudom, hogy nem szabad az ülést erőltetni. Ehhez képest meglepődtem, amikor egy ismerősömnek a gyógytornász ülést elősegítő gyakorlatokat mutatott.
2011. júl. 22. 01:11
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Kislányom egészen addig nem ült, amíg fel nem állt. Akkor is csak úgy ült eleinte, hogy lehuppant az ácsorgásból. Ugye akkor még nem nagyon állt meg sokáig, csak pár mp-ig.

Előtte csak úgy "ült", mint ahogy a kutyák szoktak - jobb hasonlat nem jut eszembe: a lábai az egyik oldalon, a kezei a másik oldalon, úgy támasztotta magát. Én nem erőltettem és sztem te se tedd! Majd ül, ha elég erős lesz hozzá a gerince!

2011. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Fiam 8 hónaposan még csak kúszott, és szintén belborult, ha felültettem. 9 hónaposan ült fel először magától segítség nélkül, és ekkor állt négykézlábra is.
2011. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

Ajánlom Mindenki figyelmébe a Usborne könyvet(szerintem az egyik legkiválóbb, amit eddig olvastam). Beírom mit ír az ülésről, ültetésről.

"A legtöbb baba nem tud 8hónapos koráig támaszték nélkül ülni, viszont már 6 hetes kortól szívesen veszik, ha gyerekszékbe ültetik őket, vagy párnákkal támasztják meg a hátukat. Érdemes olyan széket venni, amelynek a háttámlája különböző szögbe állítható. Ahogy a baba háta erősödik, úgy állíthatjuk a támlát egyre közelebb a függőleges helyzethez. Mikor a babát az ágyában, vagy a fotel sarkában, vagy a heverőn ültetjük, ügyeljünk arra, hogy a nyaka és a gerince egyenes vonalban legyen. Legjobb, ha a matraca alá tesszük a párnát. Kartondobozba is ültethetjük, a doboz oldalai jól megtámasztják.

Bátorítsuk a babát egyedül felülni:

ha már elmúlt 3 hónapos, kezénél fogva lassan húzzuk fel ülő helyzetbe. Ha felemeli a fejét és ő is erőlködik, hajlandó már ülni

Fogjuk meg a hóna alatt, ültessük az ölünkbe vagy az asztal szélére és beszéljünk hozzá. Valószínűleg megpróbál kiegyenesedni, hogy lásson minket

Hat hónapos korban, mikor a baba háta már megerősödött, ültessük le a padlóra, bástyázzuk körbe párnákkal, felgöngyölt takarókkal

Alá is tehetünk takarót, a hátát meg fotelnek támaszthatjuk

Ültessük le a padlóra, egy -két másodpercre engedjük el, és kapjuk el, ha egyensúlyát veszti

adjunk neki olyan játékot, ami nem gurul el, és amivel fekve nehezebb játszani pl.fedőt, amit kanállal ütögethet." Ez a könyv egyébként tankönyv is volt régebben a bölcsődei képzésben.

Szerintem egy 8 hónapos gyerekkel nyugodtan gyakoroltathatod az ülést, de nem sokáig és támasztva, hogy a súlyt levedd a gerincéről. Figyeld meg hogy ül...egyenes háttal.. görnyedve. Lehet, hogy még nem jött rá arra, hogy hogy tudja magát megtámasztani. De időtök van, az tény. Ha más gyereke 8 hónaposan ül, akkor a tiédet miért ne próbálhatnád meg ültetni pár másodperce, vagy 1-2 percre?A háta biztos van már olyan erős, hogy elbírja a súlyát.

De véleményem szerint, ha bármilyen ilyen jellegű kérdésed van a védőnőt vagy az orvost kérdezd meg, ezekkel a kérdésekkel ők vannak a legjobban tisztában.

2011. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!