Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez? : Hozzátáplálá...

Hogy is van ez? : Hozzátáplálás, elválasztás.

Figyelt kérdés

Először is, még nem tartok ott, de nem akkor akarom akkor kapkodni a fejem, hogy hogy is kéne. Ha 6 hónapos korától kezdem a hozzátáplálást, akkor mennyi ideig "kell" még szoptatnom? Van bőven tejem, most 10 hetes babám, és már 1 hónapos kora óta minden nap el tudok tenni 150ml-t. Egyrészt azért is fejem le, hogy "ne kelljen" még 8-10 hónaposan szoptatnom. Szeretek szoptatni, de fél év kb elég is lesz belőle. Ha 6 hónapos koráig csak anyatejet kap, akkor 8 hónapos korára elkoptathatom a szoptatásokat?

Mennyi ideig tart az elválasztás időszaka? Nem akarom sokáig úgy szoptatni, hogy akkor most már csak reggel meg este. Írhattok tapasztalatokat is, hogy ti hogyan csináltátok.


2010. okt. 9. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást gyümölccsel,keksszel. Majd fokozatosan kapta a főzelékeket,stb. 8-9 hósan már azt ette,amit a család többi tagja. Kb ekkor magától abbahagyta a szopit.
2010. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy visszakérdezek, de nem szeretsz szoptatni?


Egyébként ez hasznos, olvasd el: [link]

[link]

2010. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg az a jó a gyermeknek, ha 1 éves koráig a fő táplálék az anyatej. Tehát 6 hónapos koráig csak és kizárólag anyatejet kap, majd 6 hónaposan elkezded fokozatosan kiváltani az étkezéseket. Én így csináltam. Első hónapokban tízóraira mindenféle gyümölcs, 7 hósan a zöldségek, 8 hósan a husik. Arra már nem emlékszem, hogy mikor kezdtem az ebédet is kiváltani, de 1 évesen már tízórai, ebéd, uzsi és vacsi is rendes kaja volt (alvásokhoz maradt a szoptatás). Bár én imádok szoptatni, úgy voltam, hogyha 1 éves koráig szopik, én leszek a világ legboldogabb anyukája... 2 éves múlt és még mindig cicizik reggel-este-éjjel. Ha már abbahagyná nem bánnám, de így is jó nekünk. :)
2010. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1 éves korig javasolják. ha a babád még nem akarja abbahygani, amikor elkezded a hozzátáplálást, akkor max. erőszakkal tudod leszoktatni, vagyis egyszerűen nem adsz neki, pedig kérné. az is lehet, hogy nem is nagyon fogja az elején szeretni a hozzátáplálást, akkor muszáj lesz tovább szoptatnod...bízd a kisbabádra, ha egy mód van rá!

21 hónapos kislány anyukája

2010. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak, ahogy írtam, szeretek szoptatni. Én meg bocsánat, de nem azt kérdeztem, hogy mennyi ideig kellene szoptatni mások szerint.
2010. okt. 9. 13:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze fokozatosan akarom abbahagyni, és lehet, hogy 1 éves koráig szoptatom majd, előre még nem tudom.
2010. okt. 9. 13:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Pozitív értékelést adtam nektek, köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 9. 13:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van egy éves korig javasolják.A leválasztásba nem tudok segíteni, mert én 20 hónapja szoptatok reggel, este, nappal elalvás előtt és éjjel 1-2x. Kinek mi a jó, de ha te leakarod választani attól még nem leszel rossz anya, ha bárki ezt írná neked. Csak majd próbáld ki, hogy megissza a lefagyasztott tejet, mert nem biztos. Kisfiam se nagyon itta meg, pedig ritkán kapott, ha el kellett mennem valahova. De főzelékekbe elhasználtuk
2010. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az elején már elkezdtem fejni, és lefagyasztani. Aztán volt egy időszak, amikor ki kellett olvasztanom egy két zacskóval. Szerencsémre megitta:D Én úgy gondoltam, hogy a lefagyasztott tejet majd főzelékbe kapja főként, néha meg cumis üvegből vagy pohárból.
2010. okt. 9. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!