Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy teltek az ünnepek? Az...

Hogy teltek az ünnepek? Az anyosomékkal nem tul jo a viszonyom és hát amikor náluk voltunk a babánkal és nem tetszett a viselkedés kicsit kijött belölem (tudom nem most kellet volna), ti hogy jártatok?

Figyelt kérdés
Soha nem volt felhötlen a viszony már elejétöl nem szimpatizálunk egymással,miota elköltözött a fiuk 2,5éve velem azota 4szer voltak nálunk beleértve az unokalátogatást is most 3 honapos a fiam,ja meg 1szer a korházba is jöttek.Midig azt mondják mi menjünk(40km-re laknak)Van kocsiuk nekik is tehát ök is tudnak jönni,de már miota megszületett a pici azt hallom mikor megyünk ki hozzájuk,karácsonyra mondtam hogy kimegyünk igy is lett már az is baj volt hogy ebéd helyett negyed 3 ra értünk ode mert aludt a pici meg igy készültünk el(nem keltetem fel megvártuk még felébred),aztán ahogy beértünk mindenki körülugrálta a babát szegény azt sem tudta hol van én már akkor szoltam had vetköztessem le de oda is jött mindenki(5en voltak összesen +mi)akkor már elegem volt és amikor átöltöztünk alig hogy kivittem hogy kész már jöttek hogy gyere mamához,papához,dédihez én megkibuktam hogy nem kell felvenni a gyereket erre én voltam a rossz pedig csak azt akartam hogy kicsit bemelegedjen megszokja az uj helyet,embereket de ezt el sem tudtam mondani mindjárt az volt hogy jo akkor fel sem vesszük persze sértödötten,ami a legjobban bántott hogy elötte a férjemel megbeszéltem hogy szoljon hogy nem kell a gyereket egész nap kézben tartogatni ö egyet is értett és kérte hogy én is mondjam de most ö is ellenem volt én meg nem hagytam magam.A végére azért ugy ahogy meghbékéltünk egymással(mármint anyossékal)a karácsony kedvéért(a férjemmel semmi gond bár nem esett jol de megértem amit tett),hát igy telt a karácsony.Ezek utánn még annyira sem akarok anyosomékhoz menni,hogy lessz ezután a viszony?
2008. dec. 29. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
szia...megértelek teljesen, nálunk ugyanez volt első larikor akkor 2 hónapos volt babám...így visszagondolva ...semmi más bajom nem volt velük, csak anyai féltékenység!!!!Most 26 hós a fiam s jó a viszonyunk már....látom h már kisfia m ha nem akar vmit kifejezi nem tudnak vele azt csinálni amit akarnak s ez megnyugtat...téged is megfog, ezen mindenki átesik...sztem...de nem tudom baba előtt milyen problémák voltak
2008. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet, bár vita még nem volt belőle, vagy én vagyok nagyon erős akaratú, vagy a család adja be könnyen a derekát, nem tudom... A kislányom 16 hós és most nem a 'kinél van' dolog van terítéken, hanem a 'mit szabad és mit nem'. Mert ha egyszer megengedsz valamit neki, utána joggal várja, hogy mindig igaza legyen, pl. Nagynéném odaadja neki a szemüvegét csak hogy csendben legyen, én meg nem, mert alig látok nélküle.

Kérdésedre válaszolva minden korban lesz valami indok az elégedetlenkedésre, úgyhogy szerintem törődj bele, legfeljebb kevesebbet találkoztok. Amúgy igaza van az előttem válaszolónak, akkor már jobb a helyzet, ha a gyerek is ki tudja nyilvánítani a saját akaratát.

2008. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ettől a viselkedéstől én is meg tudnék őrülni,pedig mi már a 3-ik babával tartunk itt.Szerintem normális ember nem viselkedik így ahogy anyósodék.Az enyémek is ilyenek.Egyszerűen nem bírják felfogni,ha ilyen erőszakos módon letámadják a gyereket,gügyögnek neki ahányan vannak kórusba mint ha nem lennének 100-asak,csak megijed tőlük.

Szerencsére mi a férjemmel tudunk ilyenkor levegőt biztosítani a babánknak,bár nehezen és sértődés is van belőle,de nem érdekel.De mondjuk,ha a férjem csak 1x is nem mellettem állna,én többet tuti nem mennék vele az anyáékhoz,mehetne egyedül.És ez nem anyai féltékenység ha nem hagyják levegőhöz jutni a gyerekemet,és agyon ijesztegetik és megvédem,ez a dolgom.

2008. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon aranyosak vagytok és jol esik amit irtok!Remélem azért jol teltek az ünnepek és ezután is rendben lessz minden.
2008. dec. 29. 16:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet végre megértik és könnyebb lesz majd legközelebb, vagy kevesebbet találkoztok még ennél is.

Ne aggódj, szerintem is átesik ezen mindenki. Pláne míg kicsi a gyerek, meg első, sokkal jobban. Bár biztos van aki hamarabb túl van rajta, van akinek tovább tart.

Én azt utálom az anyósomban hogy ha nagy ritkán megyünk, mert ő nem jön, akkor öleli, puszilja, de úgy, olyan erősen, hogy a gyerek csak kalimpál, meg van hogy verekedne, hogy szabaduljon. Ő meg élvezi. Persze szereti, meg rég látta, lehet itt sokmindent felhozni, de gyengédséggel többre menne. Mondjuk az enyém jóval nagyobb mint a tiéd. De akkor se ez a megfelelő viselkedés. Bár kiskorában azért gyengéd volt, mondjuk most se csinálja mindig, mert látja hogy nem tetszik nekem. Persze nem azt mondom hogy durva, mert az nem lenne igaz, de ez olyan felnőtt butaság, hogy összenyomorgatom azt a szerencsétlen tehetetlen, nálam jóval gyengébb gyereket.

Mindegy ha nagyobb lesz majd jól megmondja neki hogy ne csinálja. Remélem!


De ne vedd a szívedre tehát. Ilyen az anyai szív. Talán kicsit önző, de ha nem így lenne az nagyobb baj lenne. Aztán majd úgy is lazulnak a kötelékek ilyen téren, mert ahogy nől, úgy fogja elvárni, meg ott lesz a bölcsi, ovi, rá van kényszerülve a szülő is a gyerek is a lazulásra vmilyen téren. Persze ez nem elválást jelent, csak függetelenedést. De ezt meg kell tanulnia mind az anyukának, mind a gyereknek. Sokszor az anyuka még nehezebben tanulja meg mint a gyerek. De mindenki megtanulja. Aztán elszalad az idő és hipp hopp felnőnek! :)

2008. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
ÓÓÓ szegény!Nálunk hasonló volt,de nem csak karácsonykor.Mi akkoriban még együtt laktunk.Ha a lány elaludt csapkodta az ajtót.Ha sirt,(mert szegény álmos volt)osztotta az észt.Na én a kezembe vettem az irányítást.A gyereket eltiltottam tőle!Nem foghatta meg,nem vehette fel.Nem vehetett neki semmit,stb...(úgyis csak látszat ajándék volt).Ez elég sokáig így ment.Nem volt lehetőség elköltözni.Aztán vettünk egy házat,de azt még rendbe kellett szedni.A párom úgy volt vele se ide se oda nem hajlott.Döntöttem.Megfogtam a lány kezét és mentünk.Erre észbe kapott a párom,megcsinált 1 szobát amibe be költöztünk.Mostanra már majdnem teljesen kész van.A párom szó szerint ráüvöltött az anyjára hogy hagyjon békén minket.Persze hozzáteszem még felhívott hogy elmondja ne bízzam el magam hogy a gyerek velem marad..Apósom szintén anyósom ellen fordult.Erre már megrémült.Most hogy külön vagyunk talán mondhatom,hogy minta anyós!De ez sajnos a lányom csecsemőkori szépségébe került és nekem is 1 gyomorfekélybe.szerencsére kompenzáltam a lánynál a lelki dolgokat.Nincs maradandó nyoma.Hát tömören ennyi.Én javaslom kerüld anyósékat.ha mennek fogadd őket.Ha bunkózik dobd ki!Ha te mész nem igazán van szavad nem a te házad (bár engem ez nem tartott vissza).A továbbiakban minden jót nektek!
2008. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet.De nem csak anyósék,hanem az én rokonaim is.Ahogy meglátják a gyereket,egyből ölbe veszik.Nem számít,ha éppen tök jól eljátszik.Az se számít,ha nem akar ölben lenni.Olyan is volt,hogy a gyerek elsírta magát.A párom egyébként ebben az esetben sosem áll mellettem.Mindig azt mondja,hogy ne legyek ellenséges.Sajnos nem a gyerek szempontját nézi.:(

Az ünnepek nálunk úgy teltek,hogy a gyerek kézről kézre járt.27én meg nem bírtam vele.

2008. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom már két éve nem lépheti át a küszöbömet pedig mindössze 50 m-re lakik tőlünk. Férjemmel a legnagyobb egyetértésben döntöttünk így 12 év után. Addig keverte a szart. A gyereket 4x látta idáig., de csak a kapuig vittem át. Én nem beszélek vele. Köszönünk ennyi. Ez a max. amire képes vagyok. Jött a karácsony. És bizony azt gondolta hogy a gyereket is látni fogja. A férjem haz jár, de csak nagy viták után. Én kérem hogy járjon haza mert neki az anyja és kötelezettségei vannak minimális szinten. Át is ment, de a lányunkat természetesen nem vitte. Anyós meg mit tud csinálni? Semmit. Tett érte hogy így legyen. Én nem sajnálom. Kapott egy képet és nézegesse azt. Kemény az élet..... Úgyhogy ha nem jutsz velük dűlőre akkor fel is út le is út. Te vagy a gyerek anyja és nekik kutya kötelességük elfogadniuk a döntéseidet, nevelési elveidet és mindenek előtt mindezt TISZTELETBEN TARTANI. Vannak játékszabályok amik rájuk is érvényesek. Közöld velük ezt a köv. alkalommal. Ha nem javul a helyzet akkor nincs unokázás és ennyi. Én legalábbis kemény vagyok. Sokáig tűrtem de ennek vége. Tök jól megvagyunk, nincs szükségünk arra hogy idegeljenek. Sok sikert nektek.
2008. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ugyanígy jártam.Elmentem sétálni hogy kiszellőztessem a haragomat,addig a párom lecseszett mindenkit hogy had tudjam ár én hogy mit szeret a gyermekünk meg mit nem,ne vagyok taknyos köjök akinek ki kell venni a kezéből a gyerekét ert nem tudok bánni vele.Ja mindezt azért mert ugya járt kézről kézre és nem szereti.Elkezdett hisztizni hogy elég,és biztos az a baja hogy sétálni kell vele.Jah...én eg otthon kinlódjak vele 3 napig mire megint helyre áll a rend.Na nem!!! A drága ayósom még azt is meg mondta amikor tápszeres lett a kisfiunk hogy feltétlen vissza kell hozni a tejet.Hát szerinte nem tettem meg minden azért hogy a csöppemnek legyen tejcsi???Na itt betette a kaput.Akkor jön amikor ondom meg akkor látja az unokáját amikor mi akarjuk.Ő akarta így,sajnáljuk.Kitartás és boldog babázást
2008. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nálunk ugyanez volt. 25-én itt volt a rokonok egy része. persze mindenki belemászott a gyerek arcába - legalábbis az elején. Még szép, hogy megijedt szegénykém. Az anyám kezdte, baba egyből elkezdett sírni, mire megkaptam, hogy nem viszem elégszer társaságba és így félni fog mindentől. Aztán jött apósom, ő is az arcát kezdte puszilgatni, persze baba megint sírt. Hiába mondtuk, hogy ne bújjon hozzá, mert azt nem szereti. Itt telt be a pohár, gyermekemet magamhoz vettem és azt mondtam, hogy itt marad. Nekem sincs kedvem más hülyesége miatt otthon szenvedni vele, mert megviseli, hogy úgy gyömöszölik, mint egy rongybabát.

26-án ue. lejátszódott a nagynéninél, ott ráadásul "elfelejtett" szólni a drága, hogy tiszta takony, nem is adtam oda neki, sértődés ide vagy oda. Viszonylag közel lakunk egymáshoz, így megbeszéltem a férjemmel, hogy vigyen haza. Ott voltunk kb. 30 percet a babával. A férjem meg visszament. Így volt a tuti. Szerencsére a férjem végig a baba érdekeit vette figyelembe és ha kellett kieresztette a hangját is. Én is elég határozott vagyok a babát illetően és remélem a rokonok ezt észben fogják tartani.


Nem értem, mi a fenéért kell szegény babát össze-vissza nyomorgatni? Miért nem lehet kicsit messzebbről gyönyörködni benne?


A viszonnyal ne foglalkozz, hisz elég ritkán találkoztok, ez épp elég, ha ilyen érthetetlenek. Azt a pár alkalmat meg fogcsikorgatva bírd ki.

2008. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!