Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális ha egy 6...

Szerintetek normális ha egy 6 hónapos baba aki 2500-3500 grammal született ennyi idős tehát 6 hónapos korára már 9-11 kg?

Figyelt kérdés

Le vagyok döbbenve, hogy szerencsétlen gyerekeket hogy hízlalják és úgy néznek ki 6 hónaposan, mint az 1 évesek. Ez csak szerintem nem normális?


Az anyukák meg a facebookon veregetik egymás vállát, hogy jaj de ügyes vagy.



2023. máj. 11. 23:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
84%

XD


Hogyan mondd el hogy nincs gyereked anélkül hogy kimondanád.


(Psszt.. Megsúgom... babákat nem lehet hízlalni. Pintosan annyi tejet fognak inni amennyit akarnak, se többet se kevesebbet. Az a baba azért hurkás mert még nem kúszik mászik, az anyatej pedig zsíros. De ne add tovább senkinek)

2023. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 Derjaderja ***** válasza:
28%

Nálunk nagyon érdekes volt, mert a 4,5kg-mal született lányom 6 hónapos korára duplázta a súlyát (tankönyvien), majd utána fél év alatt további 1kg-ot hízott csak és így 1 éves korára normál súlya volt.


A fiam keményebb diétás megszorítások után (komolyabban diabos terhesség) 3500g-mal született. Ő 3 hónapos korára duplázott, ami szerintem sem normális amúgy, 6 hónapos korára ő is 9kg volt.


Jelenleg a fiam 2,5 évesen 13kg, ami azért inkább alsó normál (de alacsony is), a lányom 4,5 évesen 18kg ami viszont inkább sok mint nem.


Engem azért megijesztett hogy olyan gyorsan duplázott, én akkor megszegtem bőven a diétát, sokat is felszedtem, mert nem bírtam másként a tandem szoptatást.


A fiam 4 hónapos kora körül visszatértem normálabb étkezésre, sokat fogytam és edzettem is. Utána nem nézett ő se ki úgy mint akit felfújtak (miközben meg kis vékony babának született).


Szóval tudom hogy ma ezt gondolják hogy mindegy mit eszik az anya, nem lehet túletetni, de szerintem ez az igényszerinti még komfortszopi őrület, együtt az anyák ch zabálásávsl, szerintem káros. Igenis túleszi magát ha komfortszopi alatt még dől a tej a szájába.


Másrészt lehet h a fiam csak behozta a "lemaradását", nem tudom, gázul nézett ki pár hónapig.

2023. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
72%

Lányom 4250 grammal született,és 53 cmvel.hidd el nem hizlalzam és hát hónapos korára akkora volt mint egy egy éves.

Mindig is nagyobb volt az átlagnál.

Most 9 éves és 156 cm magas kb,35 kg,és 38-as a lába.

2023. máj. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm! Leírtad a gondolataimat főleg ezzel az iszsz őrülettel...ez lett volna a következő kiírt kérdésem...ez is valami őrület tényleg és szerintem is káros.
2023. máj. 12. 06:36
 5/87 A kérdező kommentje:
3-as direkt nem a nagy babákat írtam kérdésnek bár ez is egy másik érdekes kérdést vet fel, hogy manapság miért születik minden második gyerek a régi, normáltól eltérően ilyen nagy súllyal? 4+ kg?
2023. máj. 12. 06:38
 6/87 A kérdező kommentje:

#1: hülyeségeket beszélsz. Hogyne lehetne.


Szerinted a képen látható baba nem túlsúlyos: [link]

?


Egyébként az anyák ott szúrják el, hogy valójában azt se tudják miert sír a gyerek és ez miatt a degenerált iszsz mánia miatt egyből eteti a gyereket tökmind1 mi baja van...lehet csak szimplán egy kis ringatásra lenne szüksége tej helyett, de nem baj tömjük a gyereket biztos az kell neki...és megetetnek a gyerekkel napi 1.5-2 liter tejet...szerintem ez nem normális.


És tévedtél, van gyerekem. Én sosem próbáltam szoptatással úgymond befogni a száját. Inkább foglalkoztam vele...tudod éneklés séta stb még ilyen pici korban.

2023. máj. 12. 06:44
 7/87 anonim ***** válasza:
56%
Nem úgy néznek ki, mint egy 1 éves, szimplán brutál kövér 6 hónaposnak. Természetesen nem normális.
2023. máj. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
86%

Fiam isziszes baba volt(12 hónapos)és nem kövér baba,soha nem is volt(3600 grammal született és 50 cmvel)úgyhogy nem kellene leszolni meg lenézni azokat akik igény szerint szoptatnak.

Nem is értem ezeket a mindent jobban tudnak anyukákat

2023. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
77%
Karos az igény szerinti szoptatás aha...idióta vagy
2023. máj. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
71%
Az én fiam 4,5 hós korára megduplázta a születési súlyát 3800grammal szülezett, teljes mértékben a saját igényei alapján eszik napi 5ször 3-4 óránként, sajnos 3 hónapos kora óta teljesen tápszeres, előtte is kb 3 óránként kért enni. Sosem erőltetem az evést, annyit eszik amennyit kér, a doboz szerint 3-4 hósan 180ml-t kéne enni 5-6 hósan 210ml-t, kb 4,5 hósan evett meg 180ml-t először egy adagként. Abszolút nem kövér, a 7600grammhoz 66cm. Egy baba annyit eszik amennyire igénye van.
2023. máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!