Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kövér lenne a kisfiam? 16...

Kövér lenne a kisfiam? 16 hónapos és 13 kg és 85 cm! 86-os ruhákat hord! Mindenki azt mondja, hogy kis dagi pedig szerintem átlagos kisfiú!

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A kövérség fogalma a gyerekeknél elég relatív. Milyen súllyal és hosszal született? ahhoz viszonyíts.

Az én lányom 3,5 éves, 89 cm és 13 kg. 3730 g-mal és 49 cm-rel született. Ő vékony alkatú.

Én nem mondanám a fiadra, hogy kövér. Szép nagy gyermek, esetleg erősebb alkatú, mint a többiek.

A szakkönyvek egyébként is azt mondják, hogy egy éves korukra megháromszorozzák a babák a születési súlyukat.

2010. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Az én fiam nagy súllyal született! 4 kg és 56 cm!
2010. okt. 10. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Az adatok alapján én azt mondanám, hogy igen, kövér a kisfiad. De látni kéne Őt arányaiban.

Az én fiam a méretei alapján sovány, de mégis egy formás kiskölyök. 2 éves, 90 centi és 11 kiló.

2010. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne hogy nem kover, mert a kislanyom 12 kg es 82 centi es a legkevesbe sem dagi. Nem eletkor fuggo.
2010. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pont az ellenpeldakat lathatod itt is, egy 90 cmes gyereknek a 11 kg ISZONYAT keves!
2010. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak a szomszéd kisfiúból tudok kiindulni, aki 86 cm és 13 kiló és igenis duci :) Nagyon édes aranyos, de dagi:)

Nem csak az én véleményem ez, a saját anyjáé is:)

De lehet ám csalóka, mert csontozattól is függ szerintem ilyen kiskorban is már.

A fiam korosztályában látszik : 3 éves a fiam 101 centi és 13.5 kiló normális testalkatnak tűnik, más szerint is.Van két kispajtása az egyik pont ennyi centire de 16.5 kiló és ő is teljesen átlagosnak néz ki...

2010. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is látni kéne hozzá a kisfiad, mert a számok nem mindig mutatják igazán és az én véleményem szerint is különböző már ilyenkor is a csontozatuk. Egyébként egy átlag 2 éves gyereknek kell 12 kg és 88 cm körül lenni. Ehhez képest a tied tényleg több. És az sem feltétlen igaz, hogy 1 éves korukra háromszorozni kell a testsúlyt. Egy 3-3,5 kg-os baba igen, háromszorozza meg, de egy 4 kg-osnak nem kell, ő elég, ha 10 kg körül marad 1 éves korára. Ezt a védőnőm mondta. Az én fiam dundinak tűnik néhány képen nekünk is, pedig ő a magasságához képest mindig kevesebb súllyal volt. Most 2 éves, 91 cm és 13,7 kg.
2010. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minek foglalkozol velük? A lánykám félévesen volt 12 kg. Ő akkor gömbőc volt, most pedig teljesen normális formás kislány. A Te gyermeked olyan, amilyen. Ekkora korában nem a sok édesség miatt lett, vagy a tv előtt való ücsörgéstől lett olyan, mégha gömbőc volna is, ami szerintem kizárt. Néha ha kerek az arca a babának már akkor ledagizzák. Ne foglalkozz velük, vagy legalábbis próbáld úgy nézni a dolgot, hogy régen a dagiság az egészségességet jelentette, az életrevalóságot, szóval valahogy úgy fölfogni, hogy nem negatívnak gondolják, csak tetszik nekik, hogy olyan babás.
2010. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kover a fiad. Az en fiam 1 evesen volt 11 kg. Es nem volt kover. Azota nagyon sokat nyult es eltunktek a kishurkai a combjarol amit ugy szeretem.
2010. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!