Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves gyermeknél normális...

Egy éves gyermeknél normális jelenség ez? Hogyan tudom helyesen kezelni?

Figyelt kérdés

Egy éves gyermek nem játszik el egyedül 1 percet sem nagyon ritkán nyilván nem azt várom tőle hogy órák hosszat el legyen de azért egy 5 percet néha jó lenne. Egy két hónapja tart az a jelenség hogyha a konyhában bármit is csinálok vagy éppen olyan kedve van akkor tépi a nadrágomat hogy vegyem fel De amikor felveszem akkor meg hisztizik hogy tegyem le. Az elmúlt pár nap elég durva volt engem is megviselt de egyszerűen semmi nem jó neki nonstop megy a műsor.

A fogára azért nem gyanakszom mert az éjszakát végigalussza de egyszerűen már úgy érzem hogy nem tudok vele mit kezdeni És nem tudom hogy ezt a helyzetet az ilyen hisztiket hogyan tudnám helyesen lereagálni vagy megoldani. Ami még érdekes hogyha jön hozzánk valaki vagy mi megyünk valahova akkor mindenkitől azt kapom hogy ezzel a gyerekkel semmi gondod mert milyen jól el van meg eljátszik de sajnos ez otthon ha ketten vagyunk akkor nem így van nagyon nem így van. Sokszor érzem azt hogy kevés vagyok és tanácstalan hogy esetleg valamit rosszul csináltam és így üt vissza.



2023. máj. 13. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Basszus végig aludja az éjszakát, nappal igazán kibirod, hogy foglalkozz vele. Meg kell mutatni neki a játékok többféle felhasznalasi módját, hogy utána egyedül is tudjon vele mit kezdeni. Aztán fokozatosan hagy tobb ideig. Miközben húz téged is magyarázz mindent, hogy mindjárt leulok hozzád, csak még ezt megkavarom nezd csak és utas tényleg vele foglalkozz. Aztán noveld az időt.
2023. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeparàciòs szorongàs. Teljesen termèszetes, csak nem kènyelmes a szülőnek. Arra fejlődött ki, hogy az önàllò helyvàltoztatàsra kèpes emberkölyök ne menjen messzire az anyjàtòl. Règen ez szüksèges volt a túlèlèshez.
2023. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze kibirom köszönöm a rendkívül segítőkész választ :)
2023. máj. 13. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kösd a hátadra, vagy rakd bele hintába. A hintában, rázogatószkben elvannak, az olyasmit bírják sokáig, illetve adj a kezébe valami érdekest, ne várd, hogy feltalálja magát. Rezgő játékot, nagy méretű mágnest(amit nem tud lenyelni), az ilyesmit imádják. Nem fogja feltalálni magát, csak ha valami érdekeset adsz a kezébe, akkor viszont ottmarad majd, amíg piszkálja, de tényleg érdekes legyen, mert plüss meg csörgő meg kisautó nem az, sem a formabedobó. A legjobban nagy mágnessel jársz jól, ilyen 10-15 centissel, azt bármire rárakja/leszedi, körbe fog vele járni, mire ragad, mire nem. Van macskajátéknak ilyen 5 centis rovarka, ami rezgéssel mozog, lerakod a parkettára/kőre, garantáltan szívesen fogja üldözni:)
2023. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A hordozást kicsinek nem szerette. De lehet majd raprobalok hátha. Próbálkoztam de ezek szerint ami szerintem érdekes neki nem az 😅 ezeket ki fogom próbálni köszönöm.
2023. máj. 13. 21:03
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
1 évesen nekem sem játszott egyedül 1 percet sem, mondjuk most se nagyon pedig már 5 éves, de 1 évestől azerintem nem elvárható, kicsi nagyon.
2023. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kipakolja az edényeket, meg mindent, ami alul van. Utána olyan a konyha, mint cunami után. Nem baj, majd elpakolok, de legalább elvan amíg főzök vagy ilyesmi. Az én fiam sose volt el egyedül. Mindig igényelte a foglalkozást. Így ezek a dolgok érdekesebbek neki, mint a játékok. Csak arra kell figyelnem, hogy törékeny vagy veszélyes dolog ne kerüljön a kezébe.
2023. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a konyhában vagytok, legyen feladata: adj a kezébe egy műanyag tálat meg egy fakanalat, aztán majd kavargatja ő is a semmit. (Fém cuccokat ne adj a kezébe, mert megsüketülsz.)
2023. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 éves a fiam is. Ugyanígy tépi a nadrágomat. Én ilyenkor felrakom a pultra és adok neki a kezébe dolgokat. Fazekat, fakanalat, kotyogós kávéfőzőt. Kispohárba száraz tésztát, amit át tud pakolni egy másik pohárba vagy tányérba. Vagy múltkor pl.krumplit pucoltam, azzal játszott, tette át a saját kistányérjába a nyers darabokat. Nyilván mindig úgy teszem, hogy mellette legyek, véletlenül se tudjon leesni. De nagyon szeret ott játszani.

Eleinte kipakolta a szekrényt, a fiókot, mostanában az már unalmas neki.

Egyébként ő akkor van el jobban magában, amikor bejövünk a sétából. Pl.tegnap is kint voltunk másfél órát, bejöttünk, ettünk, utána több, mint fél órát jött-ment, pakolt egyedül. Néha odajött, mutatott valamit, aztán ment tovább.

De délelőtt pl.állandóan engem nyúz. Meg éjszaka is. Nálunk így jön ki a szeparációs szorongás. Éjszaka csak én vagyok jó neki.

2023. máj. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!