Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek a hozzátáplálá...

Mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Elsősorban tápszeres babákra vagyok kíváncsi. Az enyém 3 hós és az anyósom folyamatosan ezzel jön, hogy az ő gyerekei ekkor már sokminden mást ettek.

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem kell túl korán kezdeni. Anyósod véleménye meg senkit nem érdekel. Ez nem az ő gyereke és nem 30 évvel ezelőtt élünk! A babám öt napos kora óta tápszeres. Ma nyolc hónapost. A hozzátápit 5 hónaposan kezdtük el. Egy nappal sem előbb. Így is gyengébb az immunredszere és főleg a bélrendszere. Nem kell leterhelni ideje korán. Az anyatejes babák is hat hónapos korig csak anyatejen élnek. Nem véletlenül. Nekik a bélredszerük is erősebb az anyatej jótékony hatásának köszönhetően. A kislányom még ma is rosz evő, nehezn ment a hozzátápi is mert válogatós. Ő nem érezte az ízeket az anyatejjel így nehezen fogadta el a pépes kaját. Csak lassan és türelmesen kell ezt csinálni. Halgass az anyai ösztöneidre illetve figyeld a babád igényeit. Négy hónaposan ha úgy gondolod kóstoltass meg vele egy kis kávés kanálnyi alma levet. Ha ízlik neki akkor lassan próbálkozhatsz de előbb véleményem szerint nem szabad. De reméljük ír majd más is pár sort. Sok sikert és mégtöbb türelmet az anyóshoz! Ja és BUÉK!
2008. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
A tápszereseknél 4 hónapos kortól ajánlják. Szóval inkább a védőnő/gyerekorvos véleményét kérdezd, mint az anyósodét. Ha nem lakik a tápszerrel jól, nagyon sok/sűrűn kell belőle, vagy nagyon hízik- ebben az esetben szokták javasolni korábban.
2008. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az én kisfiam is sajnos tápszeres volt és négy hósan kezdtük a hozzátáplálást.Először gyümivel kezdtük, almalé,majd az alma és így folyamatosan.A főzeléket 5 hós korától kezdtem el adni, az krumpli-répa variációval.fokozatosan növeltem az adagokat.
2008. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A GYEREKORVOSUNK tanácsára a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük. Teljesen problémamentes volt, most vagyunk 6,5 hónaposak és két étkezést váltottunk ki.
2008. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi 4 honaposan kezdtuk, foleg azért, mert pont nyár volt és rengeteg friss gyumolcs, zoldség a kertben...Unszoltak eleget, már korábban is és tart ez még most is, mert már sokmindent eszunk ugyan, de nem tomom csokival meg porkolttel a kicsit.

Ugy látom, neked sem lesz konnyu helyzeted a családi joakarokkal, de igazábol te dontod el, hogy rájuk hallgatsz-e, vagy a mai felfogás szerint fokozatosan vezeted be az ételeket. Es nekik el kell fogadniuk.

Ésszeruen szerintem egy egészséges tápszeres babánál elkezdheto 4-5 honaposan a hozzátáplálás, de sokszor hallottam már, hogy a tápszeres babákat is elég csak 6 honaposan.

2008. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4 hós kortól kezdeném a helyedben. Anyósodnak próbáld elmagyarázni, hogy most ez a szokás tápis babáknál.

Egyébként pedig hallgass az ösztöneidre.

Az én babám anyatejes, elvileg 6 hósan kellett volna elkezdeni a hozzátápit, de mi 5 hós 1 hetesen kezdtük, mert én így éreztem jónak .)

2008. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos kortól, de először csak hypoallergén rizspépet adtam neki délbe és este a tápszerébe keverve. 5 hónapos korától délben gyümivel adtam neki a pépet és este tápszerrel. Most már 6 hónapos délben főzelék, uzsira gyumi+pép este tápszer kis péppel, de van, hogy csak tápszer.
2008. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mi négy hósan kezdtük zöldséggel és gyümölcsel most 8 hónaposak vagyunk és gyakorlatilag mindent eszik reggel és este eszik tápszert és
2009. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!