Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen körülmények közé nem...

Milyen körülmények közé nem vinnétek a gyereket látogatóba? (2 hónapos korban)

Figyelt kérdés

Mi elég tisztaság pártiak vagyunk. Általában rend és tisztaság van. Persze néha elszalad a ló és van mosatlan edény, be nem vetett ágy egy-két nap.

Viszont most gondolkodtunk azon hogy lehet vinni a gyermekünket látogatóba, DE

Itt jön a lényeg:

Nos odahaza elég nagy a kosz. A kutya beteg ezért most bent van, kötözni kell a lábát. Eddig kinti kutya volt tehát koszos. Mászkálni nem maszkal amúgy tudja hol a helye viszont nem mindig mosnak kezet.. így pedig megy a baci. Takarítva se nagyon van. Most hogy bent van a kutya elvileg minden nap fel van mosva. Képzeljétek amikor mondtam hogy azért takarítsatok ki, azt mondta hogy mit kéne takarítani hiszen tiszta minden. Majd leszakadt a pofám, már bocsánat. Persze ezt mosolyogva de a lényeg ugyanaz. Valahová ezt is le kell írnom, mert a férjemnek nem akarom mondani, így sem kedveli őket.



Tehát kérdés merjem vinni szerintetek? Ti ehhez hogy viszonyultok?


2023. máj. 17. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom nem a kutya mellett fog feküdni... Elvinném
2023. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Mivel pici még, lehet, hogy meg se nagyon fognák, de te tudod ezt jobban felmérni. Ha már mászna, más lenne a helyzet, de amúgy pont az növeli a betegségek kockázatát, ha a gyerek steril környezetben van, ez nem tesz jót az immunrendszernek, nincs min edződjön. Viszont azt, hogy mekkora mocsok van ott, te jobban látod. Ha annyira nagy, hogy téged is zavar, max. ne add a kezükbe a babát.
2023. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem vinném, az tuti. Jöhetnek látogatni, belépés után kézmosás, és minden rendben. De 2 hónapost koszba, benn tartott beteg kinti kutya mellé felejtsék el.
2023. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Addig a kutya kint lenne. Alapvetően sem szívesen vinném, de most a kutyás téma miatt megnagyobb kérdőjel van bennem. Tényleg tanácstalan vagyok emiatt is tettem fel a kérdést.

Igen az is bennem van hogy legalább edződik a kis immunrendszere, de ha mondjuk elkap valamit az sem lenne jó.

2023. máj. 17. 20:09
 5/16 anonim ***** válasza:
12%

Hát az immunrendszert nem 2 hónaposan kell erősíteni és nem kosszal.


"Az újszülöttek viszonylag kevés falósejttel (neutrofil granulocita, makrofág) rendelkeznek. Így ha az újszülött elkap egy makacs fertőzést, a szervezete egy idő után nem fog tudni elég neutrofilt termelni (makrofágok kerülnek viszont át az anyatejből is), melyek elpusztíthatnák a kórokozókat. Tehát a kórokozó maradhat felül. Újszülöttek esetén így fontos az orvosi segítés, például baktériumfertőzés esetén antibiotikum-terápiával segíthetünk az immunrendszernek. 2 hónapos korára a gyermek általában kinövi ezt a sérülékenységet." ÁLTALÁBAN. Aztán ha a tiéd még nem nőtte ki...

2023. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, nem a földre akarod rakni a gyereket... Leterítesz az ágyra egy plédet vagy viszel utazóágyat, hordozót és kész. Én vinném simán
2023. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Én vinném. A két hónapost nem a földre rakjuk le, meg ha leteszed a kanapéra gondolom aláteszel egy plédet vagy valamit. Ha a beteg kutya kint lesz, úgy meg pláne nem gáz szerintem. Szerintem több bacival találkozik mikor státuszra viszed a gyerekorvoshoz:D
2023. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
A 2 hónapos nem újszülött, nem teszed le a földre tiszta kézzel pelenkával vehetik át és ennyi..
2023. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Ohhh most kezdek aggódni. Az 1 hónapos gyerekemet már szétt nyalta a kutya sőt a nagyobb már vagy 3 betegseget hozott haza az oviból....

Nem kell a fesztivalt csinálni!semmi baja nem lesz.

Gondold végig hogy egy második,harmadik gyerek mennyi bacival vírussal kosszal találkozik a tesók miatt...

2023. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen mindegy vinném-e, te úgy tűnik nem szívesen mész, a férjed nem is kedveli őket, nem kell erőltetni, ha egyikőtök sem akarja.


De válaszolva a kérdésre, a többiekkel egyetértek, plédestül fekteted ágyra/kanapéra vagy van hordozó stb, nem a földre rakod le úgysem a babát, ezek amiket leírtál nem kizáró ok. Ha meg akarják fogni akkor kezet mosnak és nem lenne a kicsinek semmi baja.

2023. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!