Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen körülmények közé nem...

Milyen körülmények közé nem vinnétek a gyereket látogatóba? (2 hónapos korban)

Figyelt kérdés

Mi elég tisztaság pártiak vagyunk. Általában rend és tisztaság van. Persze néha elszalad a ló és van mosatlan edény, be nem vetett ágy egy-két nap.

Viszont most gondolkodtunk azon hogy lehet vinni a gyermekünket látogatóba, DE

Itt jön a lényeg:

Nos odahaza elég nagy a kosz. A kutya beteg ezért most bent van, kötözni kell a lábát. Eddig kinti kutya volt tehát koszos. Mászkálni nem maszkal amúgy tudja hol a helye viszont nem mindig mosnak kezet.. így pedig megy a baci. Takarítva se nagyon van. Most hogy bent van a kutya elvileg minden nap fel van mosva. Képzeljétek amikor mondtam hogy azért takarítsatok ki, azt mondta hogy mit kéne takarítani hiszen tiszta minden. Majd leszakadt a pofám, már bocsánat. Persze ezt mosolyogva de a lényeg ugyanaz. Valahová ezt is le kell írnom, mert a férjemnek nem akarom mondani, így sem kedveli őket.



Tehát kérdés merjem vinni szerintetek? Ti ehhez hogy viszonyultok?


2023. máj. 17. 19:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem mindegy, hogy csak rumli van, vagy retekség. Retkes házba nem vinném a gyereket, fogdossák a kutya sebes lábát aztán meg a baba kezét. Esélytelen.

Mondom ezt úgy, hogy nekünk is van a házban állat és ha megszeretgetem, utána megyek is kezet mosni, sőt ha kell, akkor pólót is cserélek. Ebből kiindulva én nem vinném.

2023. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem volna egyszerubb bevallani, hogy utalod oket es egyszeruen nem akarsz menni?

Neked nem is kell.

Majd az apja viszi a gyereket, ha ugy dont, hogy akarja.

2023. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%

Nem vinném. Az a kutya meg fog gyógyulni, újból kint lesz a helye, és bent másmilyen állapotok lesznek. Akkor is jókor lesz vinni.

Ki erőlteti hogy záros időn belül jelenjetek meg náluk?

2023. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

Akik aggódnak, elmesélik hogy pontosan mit fog elkapni egy kéthónapos a "retekben"? Milyen betegségre kell számítani? Tetanusz? Veszettség? Rickettsiosis? Üszkösödés?


Újszülött kora óta járunk a lányunkkal három erősen szőröző macskát és ki be járós kutyákat tartó háztartásba, és az első betegséget gyerekközösségben szedte össze. Pedig ott csúszott mászott rendszeresen.


A legrosszabb ami történhetne az hogy nincs féreghajtva a kutya, és ha összenyalja, esetleg átadná, de még abból sem lenne semmi, maximum nem lenne később gyulladásos bélbetegsége...

2023. máj. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Apukám ilyen. Heti egyszer mosnak fel, de addigra olyan nagy a kosz, hogy nem tiszta lesz a padló, hanem csíkokban szétterül a padlón a saras víz. Undorító. Ott kinti benti a kutya, minden tiszta kutyaszőr, a mosdókat nem fertőtlenítik, minden ragad, én azzal a kézzel a babához sem nyúlnék hozzá, nem hogy órákig ott legyünk. Lehet, hogy nem halna bele, de ha ennyire nem tudnak tekintettel lenni arra, hogy pici babával vagy, akkor te minek erőltesd. Én fél évesen vittem először apukámhoz, de akkor is inkább a kertben voltunk, mint a házban, esküszöm az tisztább volt. A barátnőm gőzfelmosóval takarít mielőtt megyünk hozzá, amire nekem nincs igényem, de valaki ennyire figyelmes, ha baba jön a házba.
2023. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%

Én vinném. Anyuéknál is benti kutya van, patyolat tisztaság ezért sosincs. De amíg ilyen pici volt ez semmilyen szinten nem volt zavaró. Amióta kúszik, mászik már inkább, de így is megoldottuk, hogy legyen egy kis szeparált része, ahova a kutyák nem trappolnak be esős időben az udvarról befelé jövet. Ha már jár, megint könnyebb lesz. De ez akaraton múlik igazából...

2 hónapos. Elmentek, a kezedben lesz. Ha leteszed, akkor aláteszed a saját takaróját, vagy egy pelenkázó alátétet, akár eldobhatót. Ha valaki meg akarja fogni, megkéred, hogy mosson előtte kezet. A nyakába teszed a gyerek saját textilpelusát, amit te vittél és átadod, ennyi. Néhány órát simán el lehet így lenni. Vigyél esetleg kendőt is, amivel magadra tudod kötni, abban el is tud aludni, ha nem lenne tiszta hely, ahova letudod tenni.

Ha nem akarsz, akkor persze ne menjetek...

Egyébként én nem voltam szívbajos. Pl. nem gyerekes barátoknak nem volt feltétlenül egyértelmű, hogy illik kezetmosni, ha megérkeznek és a babához szeretnének nyúlni. Simán megkértük őket, nem volt ebből sértődés. Féléves korától meg kb. a virágföldet ette ki a kaspóból a gyerek, megrágta a macska farkát, belevett a kajájába, meg ilyenek, szóval engedjük el...

2023. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!