Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is tvzik a gyerek?

Másnál is tvzik a gyerek?

Figyelt kérdés

7 hónapos a lányom és sajnos napont előfordul azon a ponton amikor hisztizni kell és sehogy nem tudja már magát lefoglalni, ezért borzalmas anyának érzem magam.

Tényleg senki nem engedi, vagy csak kevésbé beszélnek róla az emberek?

Valahogy azt érzem, hogy a csapból is az folyik, hogy senki nem engedi de ha mégis egy felelőtlen lusta szülő. Ettől még nyomorultabbul érzem magam.


2023. máj. 22. 22:15
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%
Én nem vagyok tévéellenes, de azért nyilván ha tehetem, kerülöm. Nálunk a nagyobbik gyerek 1,5 éves korában kezdett el meséket nézni néha, mert akkor kezdtem el otthonról dolgozni mellőle, és segítségem nem lévén, így tudtam csak megoldani, hogy viszonylag nyugodtan megmaradjon egy-egy videóhívás erejéig. Ő most már 3 éves, szokott rajzfilmeket nézni esténként, főleg ha leszívja az energiáit az ovi, akkor nincs nagyon kedve másra, ha meg is próbálom valami egyéb foglalkozásba bevonni, csak nyűglődés és hiszti a vége, ami meg senkinek se jó, szóval ha olyan a kedve, akkor nálunk nincs korlátozva a mesenézése. Ez viszont sajnos azt eredményezi, hogy a most 6 hónapos kishúga is lát képernyőt. Ennyiből örülök neki, hogy a nagy már ovis, mert ugye amíg nincs itthon napközben, addig meséket sem néz, így legalább napközben nem lát semmi képernyőt a kicsi. Ha meg itthon is van, akkor is igyekszem megoldani, hogy a kicsi ne lássa. Teljesen elhatárolni nem tudom a képernyőtől, de amennyit lehet, megteszek, hogy rendesen mesét ő se nézzen 1-1,5 éves koráig legalább. Az ilyen kicsiket annyira egyszerű egyébként lekötni, kap egy új játékot, a kezedbe veszed és összebújsz vele, ha "hisztizik" (amit még nem tud, de mondjuk azt, hogy valamin elégedetlenkedik), akkor annak zömében oka van. Egy ekkora gyerek még bőven nincs el magában sokáig, a 3 évesem sem tud 10 percnél többet úgy eljátszogatni, hogy ne hívjon oda utána magával, és 7 hónaposan amúgy is van egy szeparációs szorongás, szóval kb semmit nem segít a tévéztetés.
2023. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Van más megoldás is. Miért gondolod, hogy csak a tv-től nyugszik meg?

Hordozni próbáltad?

7 hónaposan lehet, hogy csak arra van szüksége, hogy felvegyék.

2023. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
30%

Felkészültem a lepontozasra

1 éves a fiam,egész nap megy a tévé persze nem neki,hanem nekem hatterzajnak ahogy jön megy a házban rapillant,főleg a reklámok érdeklik még a Spongyabob.

Tehát igen,szokott tévézni

2023. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok családnàl tèvèztetik..


Mi nem..

2 hetente tartunk mozis estèt, akkor lehet.


3,5 ès 5 èvesek


Korabban volt, hogy naponta picit nezhettek, de meg ràjuk sem volt jò hatàssal…

7 hònaposan el sem tudom kèpzelni..

2023. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

Nyilvan 7 honaposan nem kell néznie.


Szerintem sokkal jobban érdekli azokat a gyerekeket es sokkal jobban vadulnak meg tole azok, akiknek tiltva van vagy nagyon minimálisan megengedve ,mint ahol pl haterzajnak meg egesz nap az m2 vagy hasolno…

2023. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
26%

Van aki 2023-ban még TÉVÉT néz? :D 1960 kéri vissza a menő dolgait.

Amúgy kötve hiszem hogy bármit változtatna azon, hogy pár év múlva jobban forgatja majd a telefont mint a szülei. Ez más világ, kár foggal-körömmel kapaszkodni a 20. századba, nem fog visszatérni.

2023. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
89%

Nem értek egyet a #25el.


Én azt vettem észre, aki nem tv előtt nő fel sokkal jobban le tudja később magát foglalni. Akiknél meg háttérzajként negy ők meg nem tudják utána megszokni a csendet, folyamatos az ingerkeresésük (ami egy ovis délutáni alvásnál vagy sulis tanórán elégé hátráltató)

2023. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Na akkor tegyünk helyre par dolgot. Hordozom ölbe van, eneklek neki mondokazok ha kell és igényli egesznap a cicin csung. Van hogy nem eszek mert nincs idom vagy erőm, DE van az a pont amikor már nem bírom. Egyedül nevelem nulla segítséggel , az okokat most hagyjuk. O egy több emberes baba, irtó nagy igénye van amit sokszor úgy érzem nem tudok kielégíteni, mióta megszületett 1x voltam boltba nélküle mikor a baratnomte hagytam kb fel óra volt azt végig ordította. Egy babysitterre sem tudom bízni, így kimerultem! Ha alszik a háztartást csinálom, főzök épp amire idom van. És ezért van, hogy a pihenő székébe néha bele rakom mikor végképp nem bírom már. De mától nem teszem! Eddig egesznap nem nézte egy percet se, igaz én 2x sírtam már mert a fogzas miatt szenved és ismét éreztem, hogy kevés vagyok, de nem baj túl lépek a saját korlataimon. Köszönöm a fejmosast! Sziasztok
2023. máj. 23. 15:23
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Ne magyarázkodj kérdező,senkinek semmi köze hozzá hogy mit mikor miért csinálsz...
2023. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezi,engem aztán egy percig sem érdekelne ki mit mond...mindenki törődjön magaval
2023. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!