Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is tvzik a gyerek?

Másnál is tvzik a gyerek?

Figyelt kérdés

7 hónapos a lányom és sajnos napont előfordul azon a ponton amikor hisztizni kell és sehogy nem tudja már magát lefoglalni, ezért borzalmas anyának érzem magam.

Tényleg senki nem engedi, vagy csak kevésbé beszélnek róla az emberek?

Valahogy azt érzem, hogy a csapból is az folyik, hogy senki nem engedi de ha mégis egy felelőtlen lusta szülő. Ettől még nyomorultabbul érzem magam.


2023. máj. 22. 22:15
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét hónapos még nem hisztizik, de ha te ennél a „nem hisztinél” tv-t kapcsolsz, mit teszel majd később, mikor tényleg kiakad? Hét hónap alatt még az ezredét nem láttad annak, amire a gyerekek ezután lesznek képesek.


Nem tartom rossznak a tv- t, félre ne értsd, de most kéne megismerned a gyereked természetét, a reakcióit, és kitalálni, hogyan tudnád a legjobban kezelni a különböző, akár negatív megnyilvánulásait is. Nagyon rossz gyakorlat tv-vel elintézni a nevelését, ezer más módja is van, azt kell megtalálnod, ami neki/nektek a legjobb.

2023. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
64%
Nincs tévénk. Nagyritkán a kisfiam megnéz egy-egy róla készült videót a telefonomon (a videók max 3-4 percesek). Három éves lesz június végén.
2023. máj. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
83%

Óvónő vagyok. Évekig mindennap tapasztaltam, hogy milyen a figyelmi kapacitásuk a túl sok tvt néző gyerekeknek. Így nem volt kérdés számomra, hogy ezt elkerülöm.

1 éves, bekapcsolt tvt még csak vendégségben látott. És láttam is, hogy zombi módba kaocsolna tőle.

2 évesen tervezek engedni majd napi 1 mesécskét. Elvileg (who ajánlás) addigra tudja feldolgozni az idegrendszerük.

2023. máj. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk nekem kell a tv. Az a kikapcsolódásom, hogy minden nap megnézek egy 20 perces jóbarátok részt, amíg a kicsit szoptatom. A "nagy" másfél éves, ilyenkor ő is nézi pár percig, egyébként elunja, és olvas közben. Én leküzdöttem a "bűntudatom", de szerintem hiszti ellen beültetni tv-t nézni, az baj. Ha ezt csinálod 7 hós korában, mi lesz a dackorszakban? Meg később?
2023. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk néha én bekapcsolom némán magamnak és akkor van, hogy odanéz. Ha nem tudom elterelni a figyelmét róla sehogy, akkor kikapcsolom.

Kismamablogon 1 éves kor alatt nem ajánlják, utána is napi 5-10 percet csak.

De rajtad ez nem fog segíteni hogy 100-an leírják hogy nem jó, ők nem csinálják. Inkább arról kéne kérdés kiírni hogy ki mit csinál helyette, mikor nem tudja megnyugtatni a babát, vagy mi lehet a sírás oka, ha már úgy érzed mindent próbáltál.

Hasonló korú babám van, hiszti alatt azt érted mikor nem lehet az amit ő szeretne? Mert ezen kívül nem nagyon szokott sírni csak ha fáj valami.

2023. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
64%
Először is egy 7 hónapos meg nem hisztizik. Vmi más baja van. Ekkora gyerekkel sokat kell foglalkozni, vannak neki való játékok. Nekünk csak a háttérben szólt a tévében a gyerek zene maximum. Amúgy talán tényleg túl van tolva ez a tévé nézéses dolog. Itt mindenki olyan szent, hogy még egy óvodás korú gyereket sem ültet a tévé elé. Érdekes, nekem az ismerőseim között mindenki néz tévét, még a 2 éves gyerek is. Vagy csak a gyakorin vannak ilyen szuper anyák? Mindenesetre tény és való, hogy egy ekkora gyereknek nincs szüksége tévére. Max egy fél órát nézhet, ami babáknak való esetleg, de hozzá szoktatni sem kéne. Inkább legyen közös játék, én például mindkét gyereket hagytam mászni a lakásban. Kellenek nekik az ingerek, a környezetük megismerése.
2023. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
91%

Nem azért de nem kell ahhoz szentnek lenni hogy a 2 év alattit egyátalán ne ültesd tv elé.

Annyi mindennel le lehet foglalni amúgy zenét us lehet berakni hallgatni, van egy csomó baba játék, azert egy kusbabát szórakoztatni nem agysebészet..

Amúgy az én óvodádom szokott mesét nézni, 2 évesen kezdte, a bátyja is kb, 10 perces Mickyvel, ma már lassan 7 a kisebb hétvégente vagy ha beteg és itthon van napi 1-1,5 órás mesét nézhet. Nincs tablet se telefon, nem terhelem feleslegesen az idegrendszerét, a szemét,az agyát.

2023. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy csak a gyakorin vannak ilyen szuper anyák? "


Vagy inkább neked vannak rossz ismerőseid.

Egy olyan közeli barátom sincs, aki 1 év alattit tévéztetett volna, de a jellemzőbb az, hogy 3 év alatt 0 képernyőidő, utána is csak elvétve. Nekünk a nagy "különleges", ő nem számít, hogy 8 évesen se tévézik, de a kicsi neurotipikus, 4 éves és max. lego intrukciókat szokott nézni (nem napi szinten), vagy zene megy állóképpel, de a mese olvasott.

2023. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kor előtt valóban nem ajánlott (semennyi sem ajánlott de nyilván ha mégis nézi nem mindegy hogy 10 perc vagy órákat...) és 2 éves kor után sem érdemes túlzásba esni, bőven elég néhány rövidebb mese egy napra nem órák hosszát.
2023. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Wow, érdekelne, ki és miért pontozott le. Nem igaz, amit írtam? #12
2023. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!