Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Onnantól, hogy egy-két métert...

Onnantól, hogy egy-két métert tudott egyedül menni a babád, mennyi idő volt, mire magabiztosan járt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy gyerekenként változó, de mégis érdekelne valami nagyjából tapasztalat. Egy-két napja kezdett el magától elindulni 1-2 méterre lévő bútorokig, de ha fogom az egyik kezét, már körbejárja az egész házat.
2023. máj. 25. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Kb 3 nap.
2023. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Pár nap
2023. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam már régen elindult kb egy hónapja,de még mindig imbolyog,még sokat mászik inkább.mar várom mikor fog normálisan járkálni.
2023. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom biztonsági játékos volt, legalább 2 hónap telt el az első önálló lépések, és a nagyobb távok megtétele közt. Kapaszkodva már rég bejárta a lakást 11 hónaposan, 1-2 lépést tett kapaszkodás nélkül is, de sokáig tartott, mire magától járt. Sosem vezettük kézen fogva, megvártam, hogy egyedül rájöjjön.
2023. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az első önálló lépéseket nekem kicsit több, mint egy hónapja tette meg, és most kezdett el hirtelen kicsit hosszabb utakat megtenni. Én sem azért sétáltatom, hogy tanítsam, hanem megfogja a kezem és rángatja, hogy menjünk, mert állva akar menni, de egyedül úgy még nem megy neki.

Akkor türelmes leszek, de örülnék nagyon, ha ő is pár napon belül járna. Olyan édes, ahogy totyog.

2023. máj. 25. 10:37
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

"hanem megfogja a kezem és rángatja, hogy menjünk, mert állva akar menni,"


Akkor is hátráltatja.

Te vagy a szülő, itt kezdődik, hogy nemet mondasz.

2023. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne vezesd kézen fogva, míg nem jár magától. Leget, hogy ő élvezi, de ezzel is hátráltatod, hogy magától, magabiztosan tudjon közlekedni.
2023. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy baj, de okés, köszi, akkor nem hagyom. :)
2023. máj. 25. 12:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap. Sokkal szívesebben négykézlábazott.


Majd ha lesz következő gyereked, vele ne kezdd el a kézen vezetgetést, akkor valószínűleg nem is fogja kérni. Persze biztos vannak kivételek.

2023. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Teljesen magától találta ki, amint megtanult felállni. Nyúlt a kezem után, én megfogtam, hogy ne essen el, és elkezdett totyogni körülöttem. Aztán húzta a kezem, hogy merre menjünk, én meg hagytam. De pár napja kezdtük, nem hiszem, hogy nagy trauma lesz abbahagyni, vagy annyit rontott ez a pár nap. :)
2023. máj. 25. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!