Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagálnátok le az ilyen...

Hogy reagálnátok le az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam. Alapvetően már jól elvan a nagyszüleivel, ha náluk vagyunk, de nyilván van olyan, hogy csak anya kell, és a többiekre csak úgy nyitott olyankor, ha az én ölemből szemlélődik.

Mindkét nagyszülőpárnál az érzelmi elfojtás volt a családi minta, még mi magunk is dolgozunk a problémán a férjemmel, de a gyerekemnél soha nem akarom azt, hogy ne fejezhesse ki, amit érez.

Tehát ha sír valamiért, akkor nem "jaj, nem szabad sírni"-vel akarom lerendezni, hanem elismerni a problémáját, és megvigasztalni.

Tartok tőle, később, amikor már nagyobbacska gyerekként is lesz ilyen "csak anya/apa kell" pillanata a nagyszülőknél vagy bármi olyan, akkor próbálnák azokat az érzelmi elfojtási módszereket nyomatni, amivel minket is neveltek. Főleg a "fiúknak nem szabad sírni" féle mantrákat nem akarom soha hallani. Látom is rajtuk, ha elsírja magát a kisfiam (ami egyébként nem gyakori, mert nyugodt baba), máris nem tudnak mit kezdeni ezzel, hiába vannak oda érte.

Ha voltatok hasonló helyzetben, hogyan kezeltétek? Ott a gyereketek füle hallatára javítottátok ki az öregeket, mit mondtatok nekik vagy a gyereketeknek?



#baba #nagyszülő #érzelmi elfojtás
2023. máj. 25. 11:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Látom is rajtuk, ha elsírja magát a kisfiam (ami egyébként nem gyakori, mert nyugodt baba), máris nem tudnak mit kezdeni ezzel, hiába vannak oda érte."


Átlag ember nem tud mit kezdeni egy síró csecsemovel, ha az nem a sajatja. Most a hétvégén voltak vendégeink, köztük egy 8 hetes baba. Van gyerekem, de vissza adtam az apjának, amikor sírni kezdett. Nem kell ezt tulkombinalni

2023. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi úgy álltunk hozzá, hogy a nagyszülők tanácsát bár kikértük, alapvetően mi döntünk arról, hogy hogy lesz nevelve. Megbeszéltük velük normálisan, hogy ti így csináltátok, mi meg így, és nincs semmi baj. Most még mindig velünk együtt van nagyszülőknél, mert még anyatejes, de ha nagyobb lesz és rájuk hagyjuk, én azért egy kicsit rugalmas leszek. Tehát nem fogom elvárni, hogy pontosan úgy bánjanak vele ahogy mi. Mivel a legtöbb időt úgyis velünk tölti, ez nem baj. Hadd lásson más mintákat. Én is máskétn viselkedtem a nagyszüleim mellett, mint anyámék mellett, és már egész kicsi koromban meg tudtam ezt különböztetni a fejemben. Persze azt nem fogom hagyni hogy túlzásokba essenek.
2023. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!