Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy reagálnátok le?

Ti hogy reagálnátok le?

Figyelt kérdés
Kislányunk 5 hónapos,nehezen sikerült baba és a terhesség sem volt probléma mentes.Féltjül,ovjuk de nem betegesen,van 1 sogornőm akinek 5 gyermeke van és folyamatosan ki akar oktatni hogy csináljam ugy mint ő mert meggyözödése hogy az a jó.8 hetesen már nyagatott hogy adjak neki túrókrémet mert ő is adott,minek veszek baba naptejet ö sosem kente be eggyiket sem,egyszer megkértem hogy vigyázzon rá kb 1 órát mert minusz 15 fok volt kinn és nem szerettük volna igy magunkal vinni,beraktam a hüttöbe 1 üveg anyatejet a kicsinek erre ö csinált neki tápszert(igy engedtek haza a korházbol mert akkor mèg nem volt tejem)igy volt 1 dobozzal othon.Minek viszem baba maszázsra ö sem vitte eggyik gyerekét sem,elkedtük a kostoltatást és most ez miatt cseszeget hogy miért nem adok neki minden nap mást,hiába mondom neki hogy legalább 4 napig kell kostoltatni hogy kiderüljön nincs e baja töle,meg minek csinálok othon miért nem veszek a boltban azzal nincs annyi dolog,meg még sorolhatnám,egyébként nagyon szeretem nincs vele más problémám.De sajos tudom hogy ö mindenkinek szereti megmondani a magáét de ő nehezen viseli ha valaki nem ért vele eggyet,ugy gondólom hogy nem egyformák a babák és nem kell egyformán gyereket nevelnünk.Nem akarom megbàntani de sok már a sok jó tanácsbol.Már mondtam neki hogy én jobban tudom mi jo a gyerekemnek,erre ö azt mondta hogy 5 gyereket szült csak jobban tudja.

#baba #Gyereknevelés.
2018. jún. 12. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki teret! Ne meséld el, hogy hozzátápláltok, stb.


Vagy együtt éltek?


Úgy neccesebb.


Egyébként megmondanám neki, hogy köszönöm szépen, de ha 5 gyereked van, biztosan tudod milyen idegesítőek a kéretlen tanácsok. Én sem kérek belőle. És pont.

2018. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem is irtam bele hogy szerinte depreszios vagyok mert féltem a gyereket
2018. jún. 12. 16:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hálistennek🤣🤣🤣🤣nem élünk eggyüt.
2018. jún. 12. 16:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azonban a te helyedben, minden egyes alkalommal, amikor rákezdni, akkor annyit mondanék, mosolyogva, hogy "mi a férjemmel így döntöttünk". Ha ezerszer, akkor ezerszer. Egy betűvel sem többet! És azonnal elkezdenék másról beszélni, ha ez sem használ, ezután kimennék a szobából. Mindig. Ezt a hármas forgatókönyvet használnám.



Mivel nem kapna választ, amire rá lehet csimpaszkodni, és továbblovagolni rajta, megunná.

2018. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom ezen mit nem lehet kezelni.

"Nekem így jó, szerintem így jó." Ennyi. Témát váltasz..

A sok anyósos meg sógornős kérdés iszonyat, mit fostok tőlük ennyien?!

2018. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Gizi, te az 5 gyerekeddel csinálsz, amit akarsz, én is az enyémmel azt csinálok, amit én akarok, légyszíves ezt fogadd el, és ne akard rámerőszakolni a nézeteidet".

Ennyi. Ha megsértődik, max nem megy többet okoskodni, nagy veszteség.

2018. jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol vele? Mondd meg neki kicsit sok a véleménye, máshogy akarod csinálni. Persze 4 napig kóstoltatni valamit túlzás, de én senkinek nem mondtam soha, hogy szerintem ez hülyeség, mindenki csinálja ahogy akarja.
2018. jún. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, csak nekem az anyós akarja megmondani, hogy mit hogy csináljak. Most 11 hetes a babám, de kb 4 hete sikerült meggyőznie, hogy nincs tejem, mert folyton nem lehet éhes a gyerek. (A folyton kb 2-2.5 óra, éjjel 6 óra alvás már megy, utána ráhúz még 3at). Addig addig tolta míg valóban csökkenni kezdett a mennyiség, pótoljam, miert nem adok neki teát stb....és akkor a sarkamra álltam és mondtam, hogy tudod mit? Hozd azt a ..... tápszert és tömjed vele a gyereket, nem érdekel. Sőt vidd el innen, és neveld te mindent tudó szent anyák képviselője én lelépek!


Természetesen ez mind hazugság volt de olyan szinten osszesz...ta magát, hogy azóta még azt is megkérdezi, hogy megfoghatja e.


Lehet rosszul tettem de neha mukodik t a fordított pszichológia mert megijednek.

A tejem azóta visszajött a normál mennyiségre, és semmi gond.


Valahogy vagy ijessz rá valamivel te is vagy tényleg amit előttem írtak, mondd meg neki h nincs szükség a tanácsaira, szólsz ha mégis

2018. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyereket nem kell annyira féltegetni, a baj anélkül is megtörténik ha akar... A másik meg, hogy sokkal strammabbak a babák mint gondoljuk.

Sógornődnek ne mesélj, vagy csak annyit amennyit muszáj. Nekem a nagynéném okoskodik (régen is-most is) állandóan, neki egy gyereke van, nekem kettő, elég ügyesen boldogultam mindig is tanácsok nélkül is mégis állandóan kiakar okosítani. Ha még így is okoskodik vagy szólj rá, hogy elég vagy tanuld meg kizárni a mondatait.

2018. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!