Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan miért vannak úgy, hogy...

Sokan miért vannak úgy, hogy kisbabával sehová nem szabad, felesleges menni, mert "úgysem élvezi", meg "nem fog rá emlékezni"?

Figyelt kérdés

Akár csak ha az állatkertezést nézzük, vagy 1 napos kirándulásokat.

Itt is olvastam már, hogy minek az, felesleges, mindegy annak a gyereknek, hogy hol van, meg úgysem fog emlékezni rá később...

Nyaralásnál ugyanez, mondták pont a nagyszüleim sajnálkozva, hogy na ennyi a világjárásnak, mostantól évekig sehová, remélik, kiutaztuk magunkat már. Én meg mondtam, hogy dehogyis, már le van foglalva több nyaralás, ősszel pedig 2 hétre megyek a babával Svájcba a legjobb barátnőmhöz. Ők pedig csak tátogtak, hogy ekkora babával milyen felesleges, úgysem fog rá emlékezni, mindegy neki, hogy a tengerben fürdik, vagy itthon a fürdőkádban.


Neki lehet, de nekünk nem...

Programoknál ugyanez, minek menni? Mert jól esik, feltölt, kikapcsol?

És én úgy vagyok vele, hogy úgymond ebben nőjön fel a lányunk, ne abba, hogy sehová nem járunk, a kimozdulás az a heti nagybevásárlás. Mert így hiába mennénk vele nagyobb korában, ha pl. nem fog tudni viselkedni, vagy idegen lesz neki az egész.


2023. máj. 25. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Mert sokan mindig azt kérdezik, hogy a gyereket érdekelni fogja-e, élvezni fogja-e. Erre pesog az a válasz hogy nem. Viszont a szülőnek igénye van rá, ami természetes. Mi is megyünk ugyanúgy nyaralni, kirándulni, de bem a gyerek miatt tartom indokoltnak, hanem magunk miatt. De itt mindenki q gyerek szemszögéből kérdezi.
2023. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Mi is megyünk mindenhova, voltunk már wellnes hétvégén babával, rendszeresen kirándulunk... jó, állatkertbe azért úgy mennék vele, hogy legalább érdeklődni tudjon már a környezete iránt (btw most 11 hós és visítva örül minden kutyának, szóval már mehetünk 😁), de alapból azt vallom, hogy szocializálódjon csak változatos közegben. Aki sosem mozdul ki a komfortzónából, az idővel bele fog fásulni.

Azt is megértem, hogy ha nagy nehezen beállt egy rendszer, azt rizikós feladni, és igen, néha szívunk utána, hogy kimaradt este a fürdés vagy felborult az alvás, de így tanulunk meg mind alkalmazkodni.

2023. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

A kisbaba még valóban nem élvezi az utazást, sem a kirándulást. Neki csak táplálékra, friss levegőzésre, játszásra, gondoskodásra és szeretetre van szüksége egyelőre. Ezt nyílván megkaphatja otthon is, meg egy külföldi nyaralás során is. Neki teljesen mindegy.

Szóval magad miatt mész kirándulni és nem a baba miatt.

Egy 2-3 éves gyereknek màr élvezetes lehet egy nyaralás, amennyiben gyerekprogramokkal van tele. Állatkert, játszótér, játszóház, pancsolás...

Emlékezni persze még ők sem fognak rá.

2023. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Az hogy neked mire van igényed, az a te dolgod és természetes, hogy akkor mész. De ne a gyerek legyen az utazás oka, mert neki tényleg mindegy, ingernek ugyanaz, hogy a barátnőhöz Svájcba vagy a szomszed városba mész. Ugyanúgy egy picurnak bőven elég inger pár kutya meg egy kecskesimogato, ők nem értékelik a nyugat sikvideki gorilla jelenlétét.


Egyébként én maximálisan ellenében vagyok ennek a "szocializálódjon bele a gyerek" hozzáállásba, ugyanis azt sugallja, hogy a rugalmasság az erőltetés és tréning függvénye, ergo az a gyerek, amelyik nem rángatható nyaralásról nyaralásra, az a szülő trehányságanak következménye. Hát nagyon nem. Én soha nem voltam utazásra kondicionalva, a családom belföldön sem utazott, mégis iszonyat jól bírom, sőt szeretem amikor hol itt, hol ott ébredek utazással kapcsolatban, ilyen a munkám is és már iskolás koromban is imadtam. Ellenben a lányommal vért pisalok, ha el akarok indulni bárhová, egy hétig nem alszunk, ott cirkusz cirkusz hátán, napirend borulás, stb, így nem szocializálom sehogy, oda megyünk ahol a napirendjét tartani lehet Nem bírja és kész.

2023. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
A 4-es tökéletesen megfogalmazta. A kérdés az, hogy kit akarsz szórakoztatni? Magadat? Akkor azt nézd, hogy neked mi az igényed. A gyereket? Akkor azt nézd, hogy neki mi. Nyilván, minél idősebb, ez a kettő annál jobban közelít egymáshoz.
2023. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Négyes vagyok, hogy kicsit világosabbá tegyem hogy mire gondolok. Elviszem állatkertbe a gyereket, ha én akarok menni vagy van nagyteso, akinek igénye van rá. Elviszem állatkertbe az egyéves gyereket, hogy majd mennyire élvezi és értékeli? Nem.


Más kérdés: Elmennél Svájcba csak azért, hogy a gyerek megnézze Svájcot? Nyilván nem.

2023. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek pihentető, meg van, aki nem szereti, ha felborul 1x-1x a gyerek napirendje. Mi pici korukban mentünk sokat, mivel külföldön élünk, és hazalátogattunk több hónapra, mindig 1-1 hetekre aludtunk más-más helyeken, a nagy 4 hónapos volt akkor, és láthatóan imádta azt a sok mindent. Legjobban az egyik hotel tapétája tetszett neki, meg a Balatonon a strandon lelógó fűzfaágak alatt nézelődni, nagyokat kacagott, ahogy fújta a szél.


Mikor nagyobb lett, egy csomó mérföldkő pont 1-1 ilyen út közben vagy után történt meg. Látványosat fejlődött pl. a beszéde 2 és 3 éves kor között minden alkalommal, mikor 2-3 hetet Magyarországon töltöttünk (4-6 havonta jártunk akkor haza). Pedig a bölcsiben is magyar bölcsisnénije volt, és sok magyar barátunk élt kint, rendszeresen hallott tehát magyar beszédet, illetve nemcsak a magyarja fejlődött ilyenkor nagyot, hanem a németje is.


Szóval nem értek egyet azzal, hogy nincs rájuk hatással. Lehet, hogy nem tudnak emlékezni rá, de plusz stimulálásnak látom, illetve élmény nekik is, ami a tudatalattijukba beépül.


Viszont megértem azokat is, akik nem mennek. Mióta két gyerekünk van, azóta sokkal macerásabbnak, fárasztóbbnak éljük meg az utazást. Olyan helyekre megyünk, ahol könnyebb nekünk is.

2023. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
A gyereknek valóban nem igénye egy bizonyos kor alatt, neki mindegy hogy hol van, ez a szülőnek fontos, és semmi módon nem érdemes megmagyarázni hogy a gyereknek van rá szüksége bármilyen okból is. Sőt megkockáztatom hogy még egy 5-6 évesnek is bőven ugyanakkora élmény lenne pl. a kispesti vizes játszótér mint egy 2 hetes üdülés Balin.
2023. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Ugyan, sokan a faluhatárt se hagyták el életükben, azok úgysem értik.

Mondják csak, maradjanak otthon évekig, ha úgy látják jónak, ti meg menjetek amerre teszik ha ti meg úgy.

Akiknek 16 éves opolelre telik csak, az sem érti miért veszel 30milliós bmw-t, ez ugyanaz.

2023. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Nagymamàd az egyik véglet, te meg a másik.
2023. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!