Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan miért vannak úgy, hogy...

Sokan miért vannak úgy, hogy kisbabával sehová nem szabad, felesleges menni, mert "úgysem élvezi", meg "nem fog rá emlékezni"?

Figyelt kérdés

Akár csak ha az állatkertezést nézzük, vagy 1 napos kirándulásokat.

Itt is olvastam már, hogy minek az, felesleges, mindegy annak a gyereknek, hogy hol van, meg úgysem fog emlékezni rá később...

Nyaralásnál ugyanez, mondták pont a nagyszüleim sajnálkozva, hogy na ennyi a világjárásnak, mostantól évekig sehová, remélik, kiutaztuk magunkat már. Én meg mondtam, hogy dehogyis, már le van foglalva több nyaralás, ősszel pedig 2 hétre megyek a babával Svájcba a legjobb barátnőmhöz. Ők pedig csak tátogtak, hogy ekkora babával milyen felesleges, úgysem fog rá emlékezni, mindegy neki, hogy a tengerben fürdik, vagy itthon a fürdőkádban.


Neki lehet, de nekünk nem...

Programoknál ugyanez, minek menni? Mert jól esik, feltölt, kikapcsol?

És én úgy vagyok vele, hogy úgymond ebben nőjön fel a lányunk, ne abba, hogy sehová nem járunk, a kimozdulás az a heti nagybevásárlás. Mert így hiába mennénk vele nagyobb korában, ha pl. nem fog tudni viselkedni, vagy idegen lesz neki az egész.


2023. máj. 25. 15:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kisbabát vwlóban nem érdeklik dolgok de igazából nem is azért mész,mert elvárod hogy majd erről meséljen.

Ha ott vagy neki az a jó :)És hogy te éppen hol vagy az neki mind1 :)

Mi mentünk nyaralni is sokat strandra stb.

2023. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Tökre érdeklik dolgok, pont ilyenek, új növények, új fények, új hangok, új környezeti hatások, HÓ, állatot simogathat, meg ilyesmi. Szerintem ezek tök fontos dolgok, persze neki még minden új és érdekes, de nem baj, ha többet lát és tapasztal. Viszont az utazósdi elsősorban rólatok szól, ami tök rendben van, miért ne szólhatna valami a szülőről is? A másiknak meg kb mindegy, élvezi is majd, meg nem is, nyilván hiányolni fogja a megszokott helyét és dolgait, de örülni is fog a bocicsordáknak meg a hónak. Egyébként nem tudom, hogy voltatok e már valahol babával, de valami irgalmatlan rossz, nem olyan, mint az ember képzeli, én vásárolni is utáltam vele, mert a legrosszabbkor csinál be, fizetni kell és közben üvölt, leejtek valamit és nehéz vele felvenni, kimenne a babakocsiból, elszaladna, mászni akarna és ezért üvölt átázik a kakitól a ruhája, leböfög, behány, rámhány, rámbukik, ciciért üvölt, tépi rólam a ruhát, leizzadok ahogy viszem, megállítanak vele mások, elítélnek miatta mások, minden megfog, elszalad, fúúú, olyan gyorsan tette pokollá bármelyik programot, a játszóterezést is, hogy az embernek kedve nem volt menni. Kiviszed és mint az állat rohant a homokozóba a másik cuccáért, aki üvöltött, hogy az enyém megfogta, elnézést kértünk és akkor én nyugtatgattam a síró gyereket, aki a következő 10 percben is nyújtózott üvöltve a homokozócuccáért a másiknak, vagy felfelé mászott volna a csúszdán, vagy ilyesmi. Mindenhol rohadt nehéz volt olyan 10 hónapostól 4 éves koráig, előtte meg a kaki-pisi-cici-kaja-alvás kómbókat nem bírtam, a siessünk mert alvásidő, gyerek időre kidől, aztán ha bevásárlóközpontban alszik el véletlen hanghatásra felriad 10 perc után és borul a napja, nyűgös sírós lesz és kicsinálja az ember idegeit.. Szóval én értem, hogy ilyesmiket tervezel, minden tök oké, nektek is jár, neki sem rossz, de a gyakorlatban pokol volt. Legalább 4x hányt le sparban és auchanban, és ne tudd meg milyen rossz, ha akkor folyik át a kaki a peluson a ruháján, mikor mennetek kell valahova, és sor van, a szag meg terjed.
2023. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem irigység, mi sokat utazunk a gyerekkel, nekünk is mondtak már ilyeneket.
2023. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a gyereknek mindegy, hogy a dunaparton eteti a kacsákat vagy a tengerparton kagylót gyűjt... Nekik még minden újdonság és csoda. Szerintem oda vigye a szülő ahová ő szeretne menni, de nem kell hozzátenni hogy a gyerek miatt, mert a gyereknek lényegtelen még az utazás. Az is változó hogy egyes gyerekek könnyen alkalmazkodnak magához az utazáshoz, mások hánynak az autóban, repülőn, van aki elalszik bárhol, van aki csak a saját ágyában. Annyi mindentől függ hogy valakinek bejön e az utazás gyerekkel vagy egyáltalán meg tudja e valósítani akár anyagi akár a gyerekhez való alkalmazkodás miatt (pl aki idegen helyen nem alszik). De azt túlzás mondani hogy attól lesz gazdag a gyerekkor ha millió helyre van cibalva a gyerek már újszülött kortól,,nekik még a világ minden aprósága különleges és lehet gazdag gyerekkora akkor is ha a falu szélén bogaraszik a többi gyerekkel nem csak akkor ha az alpesi legelokon nézi a teheneket.
2023. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz gazdag, hanem gazdagabb;)


Igenis az más, ha valaki ebbe nő bele, hogy a világ minden dolga/lehetősége természetes, hogy nem a bocit nézi, hanem simogatja, rárakják a hátára, eteti, látja, hogy fejik, amíg a másik bogarászik a kertben.. Az első gyerek IS bogarászik, nem úgy van ám, hogy csak azt csinálja, mint a második, akit sehova sem visznek. Az első is átéli ugyanezeket, és ezen felül még repül, mászik, többet is lát, többet is tapasztal. Minden átélt élmény hozzátesz a gyerekhez, fejlődéséhez, személyiségéhez, érdeklődéséhez, a tapasztalás fontos, nevetséges azt állítani, hogy feleannyi tapasztalat is elég, hiszen minden új történés, tapasztalás idegpályák, kapcsolatok serkent. Szerintem nincs elég program és történés, amit érdemes gyerekként megtapasztalni, ugyanúgy kell a családi babusgatás, a kertben bogarászás, mint az utazás, különféle mászási formák a játszóházban, a hullámzás a lábadnál/vizes kagylós homokon óvatosan járás, másfajta klíma megtapasztalása, más nyelven beszélő emberek körülötted, vagy csak átmenni a reptéren, hogy megértsd a dolgok működését, mint pl a kasszánál sorban állás, becsekkolás.. ilyesmi. Persze le fognak pontozni, mert ezt kevesen tehetik meg, és szr belegondolni, hogy az ember nem adhat meg mindent a gyerekének, de ezek fontos dolgok, és az, hogy svájcba repül, nem zárja ki, hogy etetné a kacsákat a kistónál vagy simogatná a bogár hátát a kertben. Annak ellenére, hogy úgy gondolom hasznos lett volna, az enyém nem volt külföldön, mert az én idegeim épsége fontosabb volt, mint az övének a fejlődése, nem bírtam volna ki, mikor már a sparos behányások, kakilások, cukrászdás/játszóházas bukások, verekedések-hisztik kicsináltak.

2023. máj. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Fél éves kor alatt mi hosszabb útra azért nem mentünk, mert még nekünk sem lett volna igazán kikapcsolódás az utazás, elég kötött rutinunk volt, ráadásul keveset aludtunk, fáradtak voltunk, kedvünk se lett volna hozzá. Egyébként ilyen fél napos, egy délutános kirándulásokra a környéken akkor is jártunk, és nagyon sokat sétáltunk a közeli parkokban, tó körül, stb. Aztán egyre többet mentünk mindenfelé, kerti parti, 1 napos kirándulások, most 1 éves, és nyárra már tervezzük az nyaralást. Most már nyitott ő is a világra, nézelődik, eszik mindent, egyszer alszik napközben, így sokkal szabadabban tudunk programot szervezni.

Mi ezért nem mentünk korábban, de amúgy azzal sincs semmi baj, ha valaki egész pici kora óta utazik a babával, személyiségfüggő kinek mi a komfortos. :)

2023. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!