Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes mesét olvasni...

Mikortól érdemes mesét olvasni a babának?

Figyelt kérdés
Mikor éri el azt a kort, mikor már érdekli, ha felolvasok neki?
2010. okt. 11. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem olvasol neki egész kicsi korától, mikor még úgy tűnik nem figyel vagy mit sem ért az egészből - később nem marad majd nyugton míg olvasol. Nem köti majd le.

Ha ezt kihagyod, akkor majd csak 3 éves korától fogja élvezni az olvasást. Addig legfeljebb a képnézegetés vagy a magadtól mondott mese köti majd le.

2010. okt. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 hónaposan kezdtem el neki olvasni. 1 évesen hozta a könyveket hogy olvassak, mellém ült és hallgatta!
2010. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi is 3 hósak vagyunk, megpróbálkoztam vele, de nem igazán érdekli. Vagy csak nekem tünt ezek szerint úgy?
2010. okt. 11. 07:19
 4/6 anonim ***** válasza:

én 2 hósan kezdtem, egyáltalán nem érdekelte, természetesen, hisz akkor még nagyon kicsik, de most már 6 hós, és ha elkezdem mondani neki, hogy "egyszer volt, hol nem volt", már hatalmasakat kacag. vmi rövid, egyszerű történetet mesélek, átlagos meséket rövidítve, hisz még tényleg nem érti és mindig játszokközben a hangommal (elváltoztatom, ahogy más szereplők szólalnak meg) és mimikázok ezerrel!

nagyon élvezi!

2010. okt. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én 2 hónaposan kezdtem,mélyen a szemébe nézek egyik hangot nagyon mélyen másikat vékonyan mondom grimaszolok hozzá tetszik neki...mondjuk én inkább régi verseket szoktam öreg néne őzikéje,sün balázs mert ezek rímelnek meg nem olyan hosszúak.
2010. okt. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is olvastam az enyémnek, de később mégse volt hajlandó hallgatni....sztem a vérmérséklettől is függ ám. aki alapból nem leülős, az nem fogja hallgatni a mesét jó darabig. nálunk be van készítve estée pár könyv, mondókás, állatos , teszvesz város stb, amiben sok a kép azt nézegetjük, és fejből mondom hozzá amit épp akkr kitalálok.

22 hónapos a kislányom, és gyakran még akkro is izeg mozog miközben esti mese van, figylel, de közben nem ül a fenekén, hanem felguggol, meg iylesmi.

2010. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!