Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet/érdemes esti...

Mikortól lehet/érdemes esti mesét olvasni?

Figyelt kérdés

Lányom 8 hónapos.Kb 4,5 hónaps kora óta egyedül alszik el az ágyában.

Igazából nem akarom "megzavarni" őt mesével,de nem jobb egy gyereknek egy esti mesével elaludni? Ha igen,mennyi idős korától?


Köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 7. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 7 hós kora óta minden este, sőt kb 10 hónapos kora óta napjában rengetegszer. Imádja a könyveket. Olyat válassz, ahol nagy színes képek vannak és kevés szöveg. Az fogja lekötni. Ha túl sok szöveg van egy oldalon azt hamar megunja és tovább lapoz. Legalább is nálunk így van.
2011. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Napközben én is sokat olvasok 1 éves kislányomnak, de esténként nem igényli. Bár nekem nem egyedül alszik el, hanem ott kell ülni mellette.
2011. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Napközben én is szoktam neki...azaz próbálkozom,mert nem keménylapos könyvből (Bogyó és Babóca könyveket vettem)és nem igazán figyel arra,mit olvasok,hanem inkább nekiesik a lapoknak és gyűrné,tépné:-)
2011. febr. 7. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Majdnem 2 éves lányomat nem igazán érdekli, de ahogy visszamelékszem a fiamat is sokkal később kezdte érdekelni.
2011. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi leporellót nézegetünk, aztán énekelek nki 1-2 dalt, utána alvás. könyvet mindig ő választja ki, most 17 hónapos, olyan 2-3 hónapja megy ez így.
2011. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem még várhatsz a meseolvasással, inkább valamilyen altatódalt énekelj neki, vagy valami kis verset.

az én lányom most múlt 1 éves, már a könyvek lapozgatása sem igen érdekli, 10 hónaposan még le lehetett vele ülni, és nézegetni, de 1 hónapja tanult meg járni, lényegében amíg össze nem esik, egyfolytában megy.

szóval én még nem kezdtem el esti mesét olvasni neki, a papírt, így a könyveket tépi, hurcibálja magával, széthajigálja, és ha mégis lecsücsül nézegetni, akkor is inkább a lapozás okoz neki örömöt. még annyi idő sincs, hogy elmodjam, mi van a képen, már lapoz is tovább.

2011. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom 10 hónapos, de még nem köti le. Vagy püföli a könyvet, vagy szeretné megenni. :)

Pedig már úgy várom, hogy mesét olvassak neki!

2011. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

21:56-os,ez ismerős :-)))


Gondoltam,h várnom kell vele.Egyébként azt a dallamot szoktam dúdolni neki kicsit lefektetés után,amit a zenélő forgója játszik:-)

2011. febr. 7. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!