Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne egy 8-9 hónapos...

Hogy lehetne egy 8-9 hónapos babát 2-3 éjszakára az apukájára hagyni a lehető legzökkenőmentesebben?

Figyelt kérdés

Most féléves a babám. Augusztusban el kellene utaznom 2 vagy 3 éjszakára kétszer vagy háromszor is: augusztus elején, közepén és végén, vagyis két ilyen rövid utazás között kb. 2 hét telne el. Amíg elutazom, a férjemmel lenne a babám. Egyelőre iszsz anyatejes, még nem kezdtük el a hozzátáplálást. Amúgyis a korrigált korához 5 hetet vissza kell számolni, úgyhogy nem sietünk. Szeretnék majd blw-zni, de azzal biztos nem fog augusztusra mennyiségeket enni. Ez az egy oka van annak, hogy megfontolom a pürézést, mert azzal talán van esélyem étkezéseket kiváltani akkorra, és úgy talán nem lesz olyan felkavaró neki, hogy elmegyek. Amúgy cumisüvegből elfogad tápszert. Többször is volt már, hogy kapott, mert el kellett mennem itthonról, és nem volt lefejt tej a hűtőben.

Az a terv, hogy az utazás alatt fejek, és ha hazajöttem, folytatom tovább a szoptatást. Fog ez működni? Mit tehetnék a siker érdekében? Merjek belekezdeni a blw-be így?

Tele vagyok aggodalommal. :(


2023. máj. 27. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem; a férjed nem tudja blw-sen etetni (+ tápszer / püré / lefejt anyatej szükség szerint), amíg nem leszel ott?

Az étkezésnél szerintem sokkal kardinálisabb, hogy tudja ő is el- és visszaaltatni, vinni az esti (+ egész napos) rutint, stb.

2023. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ezeken a kérdéseken mindig meglepődöm. A férjem nem egy minta apa. Szeret lustálkodni háztartási munkák helyett, este szészórva vannak a játékok, meg bekapcsolja a mesét ha már nagyon unja a nyaggatást. De soha fel sem merült bennem hogy ha el kell mennem pár napra bármi miatt, akkor képtelen lenne ellátni a gyereket. Már egészen picurka korában amikor kikészültem az éjszakázásoktól, simán ellátta éjszaka. Ha el kellett utaznom, szintén.


Lehet hogy nem 100%-osan ugyanazt a napirendet tartotta, de túlélték mindannyian.


Szerintem kicsit túl van gondolva. Lehet apának is jobban részt kéne venni a feladatokban, hogy ez ne legyen meglepi.


Igazából mitől félsz? Mi nem fog működni?

2023. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Félreertettetek. A ferjemben teljesen megbízom, hogy tudja kezelni a helyzetet. De bármennyire is szuper apa, mégiscsak eltűnök, és egy addig napi 6-8-szor ciciző baba (mert tuti fog annyit), hirtelen nem kap se cicit, se anyát. Aggódom, hogy nagyon megborul, és attól is, hogy utána már nem fog szopni.
2023. máj. 27. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen muszáj menned? Szerintem ez nagyon bekavarhat egy ilyen picinek még.

Én csak egy éjszakát voltam kórházban mikor 5 hós volt, és utána napokig alig fogadta el a mellem.

2023. máj. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha elfogadja a cumisüveget, akkor nem vekengenék. Nem egy hathetes gyerekről van szó, aki pillanatok alatt cumizavaros lesz és 100%-osan anyatejes. Ha menni kell, hát menni kell.
2023. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne "hirtelen" ne kapjon akkor - ha tényleg muszáj menned, akkor addigra meg kell oldani, hogy ez ne hirtelen váltás legyen neki.

#1

2023. máj. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!