Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapja katasztrófa az...

Egy hónapja katasztrófa az éjszaka a 9hónapos lányommal. Valakinek valami ötlete esetleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet hogy kicsit hosszú lesz, de már semmi ötletem hátha valakinek lenne valami hasznos tippje amit esetleg nem próbáltam még. Kislányom egy angyal pár nap múlva 9hónapos. Egy hónapja durván olyan problémával küzdünk hogy éjszaka elég sokszor (van hogy egyszer van hogy 3x) megèbred, amivel nem is lenne semmi baj de ilyenkor alkalmankènk 1 órát minimum ébren van. Ha kiveszem az ágyból menne el a dolgára. Ha berakom a nagy ágyba csak nevetgél mászna át rajtunk. Vissza altatni lehetetlen. Tök olyan mintha nem lenne álmos. Nem éhes nem szomjas nem fázik nincs melege ezeket már próbáltam. Az egyik ilyen nap után kipróbáltam hogy csak egyet aludt mivel azt is észre vettem hogy a megszokott délelőtti alvást elkezdte kitolni viszont délután lehetetlen volt elaltatni. Fél 1től negyed 3ig aludt napközben éjszaka aludt is szépen és nagyon meglepődtem de semmi nyűglődès nem volt. Sajnos ezt egy napig tudtuk tartani mert utána vissza esett abba a fránya betegségbe úgyhogy nyilván hagytam had pihenjen. Nem jövök ra hogy mi a baj mert egészen eddig átaludta az éjszakát. A megszokott rutinon nem változtattunk az esti elalvással nincs is baj a gondok 11-12utan kezdődnek. Szerintetek az egy alvás a gyógyulás után hozhat valtozást? Ha valakinek van valami tippje ne tartsa magában. Köszi szépen 😁 kitartást mindenkinek



2023. jan. 3. 02:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Saját technikám: Ne alkalmazd, csak saját felelősségre. Ha felébred éjszaka, figyelmen kívül hagyom, megszokja hogy ilyenkor felesleges sírni és inkább alszik. Ha foglalkozom vele megszokja és elvárja... akármilyen időpont is legyen az. Saját fellelőségedre.
2023. jan. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a legtöbb baba átmegy. A lányomnak is volt ilyen korszaka,pár hét,és elmúlt. Kitartás, jobb ötletem nincs. Türelem. Majd átlendül ezen is.


Viszont a játékba ne menj bele, altatgasd, halkan énekelj neki, vagy amit szoktál.

2023. jan. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több hónap volt így, fogzás, mozgásfejlődés, egyebek miatt. Ugyanazt tudom írni mint a #2. játékba ne menj bele, altasd ahogy szoktad, sok türelem és kitartás.
2023. jan. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Tegnap ugyanúgy kivettem és jott a nagy ágyba viszont elkezdett a szokásosan játszani, átmászni rajtunk birizgálni kacagott neg minden. Úgyhogy fogtam es vissza raktam a saját ágyába és oda vittem egy széket magamnak. Volt sírás de nem hagytam magára végig simogattam ha felállt vissza fektettem. Igaz nekem órákban tűnt de max 15perc volt. És utána többet nem is kelt éjszaka.
2023. jan. 3. 07:44
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen időszaka a lányomnak, előbb múlt el, minthogy megoldjam. :D Egy két hétig tartott.

De ami segített: én nem hagynám sírni, de azt vettem észre, hogy ha egyedül hagyom, és csak akkor megyek be, ha sír, akkor előbb vége a műsornak.

Most az enyém is beteg, és nem éjszaka kel, hanem 5-kor, de akkor végleg. Viszlát 8 órai kelés. :D Remélem, hátha visszaáll, ha meggyógyul.

2023. jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
En se akartam racsukni az ajtót hogy viszlát. 😂 Eleinte reménykedtem hogy egy két hét de mostmár egy hónapja tart🤦🏻‍♀️
2023. jan. 3. 08:13
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Jajj, akkor az valószínűleg nem csak a betegség miatt van. És ha otthagyod, nem játszik el magában? Tudom, hogy ilyet nem szabad, de ha esetleg bedobsz valami játékot neki, hogy foglalja el magát, aztán aludjon vissza? Hátha legalább te nem kellenél a pizsipartihoz.
2023. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem sajnos pedig napközben eljátszik egyedül ha arról van szó. Ilyenkor egyből feláll es kiabál aztán ha semmi reakció egypár percig sírni kezd. 🤦🏻‍♀️
2023. jan. 3. 08:23
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
#7. A 9 hónapos ehhez még kicsi, de később olyan 15 hónapos kor körül vagy azután valóban működhet ez.
2023. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet átmeneti állapot, de ha nem, akkor vmi idegrendszeri fejletlenség is állhat a háttérben. Sógornőmék legalábbis így jártak. A kisfiúk hónapokig gyakorlatilag nem aludt éjszaka, állandóan felébredt, már ki voltak a szülők teljesen. Aztán felkerestek egy TSMT terapeutát, s kiderült, szüksége van a tornára. Sokat javult, már alszik éjszaka. Nem biztos, hogy nálatok is ez a probléma, de ha nem változik, érdemes elgondolkodni.
2023. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!