Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejre allergiás babák anyukái,...

Tejre allergiás babák anyukái, tudtok nekem segíteni? Melyik húskészítményt gyártó üzem termékei azok, amiben nincs tej, tejpor, vagy bármilyen tejszármazék? És melyik az a márka, ami a leginkább szójamentes?

Figyelt kérdés
Párizsira, virslire, csirkemellsonkára gondolok..
2010. okt. 11. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A neten vannak ilyen élelmiszerallergiás honlapok. vannak könyvek, fórumok a témában, ezeken nézz körül.

Pl:

[link]


ezen az oldalon le van írva egy lista, hogy melyik gyártók garantálják, hogy a termékük az adott allergéntől mentes.

2010. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orsi retro allergénmentes visrli, Délhús sonkák, bár nem csirkéből, a Pick szeged honlapján megtalálod, a termékeket. Akkor a füstli is tejmentes. Szóval a Délhús honlapján is nézz körbe... A csirkemellsonka pedig a Valdor , de szerintem az nagyon rossz. Bocsi az össze-visszaságért.
2010. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Délhús csomagolt termékei mind jók. Én Hercsi virslit veszek mindig, az egész jó ízű is. (4 darabos).

Landhof osztrák cég termékei szuper finomak, csak sajnos elég drágák (én csak akciósan veszem őket).


Pick Füstli szóját tartalmaz!


Én mostanában a kimért részlegen is vásárolok, megkérme a pultost, hogy hozza ki nekem a csomagolást, és elolvasom mi van benne. (Nem szoktak érte szeretni, e ez van, nem foglalkozom vele).

2010. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi a következőket használjuk:


Szalámi a pécsi EfEf cég baromfi párizsiját használjuk, mert tej, glutén és szójamentes is.

Virsliből az orsi retrot eszük, ami szintén mindentől mentes.

Ezen kívül a ScoobyDoo párizsija, virslije, sonkája is finom, csak nagyon drága.

Ezen kívül mi nem szeretjük a sonkát, így abban nem tudok segíteni, de egyszer a délhús kft-nek van tej és szójamentes sonkája, ami szintén drága, de sajnos ez szinte mindig drága.

Nagyon vigyázz mert sok mindenben van, például a vákumcsomagolt húsok szinte mind tejjel van bekenve tartósítás miatt. Szóval van amire nincs is ráírva, de mégis van benne. Én is javasolnám az első által megadott linket.

2010. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, bocsánat a füstliben tényleg van szója. Nekünk az nem zavar be. És kitartás mindenkinek 100 gyerekből csak 3 marad felnőtt korára is tejfehérjére érzékeny:)
2010. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok:

tényleg kinövik, nagy lányom 2,5 éves korára a szóját és a tejfehérjét is kinőtte, én most már csak a kicsi miatt vigyázok óvatosságból, bár nála nem tűnik drasztikusnak.

2010. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Zimbo termékeket veszek, szintén nem olcsó, de nagyon finom! (a pulykaszalámi tuti és szójamentes, a többit még nem néztem!)
2010. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon hasznos az az oldal, és minden válasz, köszönöm a segítséget!!!!! Nincs semmi igazolt allergiánk, csak pár kiütés jelent meg a csirkemellsonka evés körüli napokban, a védőnő mondta, hogy lehet, hogy nem is a sonka, de az is lehet, hogy az abban levő tej, vagy szója kavart be... dehogy gondoltam volna hogy van bennük tej...

Mivel a kisfiam még nem kapott tejet és tejterméket is csak most kezdjük, megpróbálom kikerülni ezeket a szójás-tejes húsárúkat.

2010. okt. 16. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!