Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom szerint kövér a 14...

Anyósom szerint kövér a 14 hónapos gyerekem, nektek ennyi idősen hány kg volt?

Figyelt kérdés

14 hónapos és ma voltunk védőnőnél bodyval és félig tele pelussal, frissen etetve 10 kg 16 dkg.

Anyósom szerint kövér, mivel a másik unokája (sógornőm lánya 2 évesen 12,5 kg)

De mondjuk ő még cicizik egész nap,csak 3kanal levest evett ma is és egy fél banánt amit láttam.

Tolnom kellene 4-5 órára az étkezést vagy csak akkor etessem a kislányom amikor sír?


2023. máj. 30. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem kövér a kislányod. Ennyi idősen az enyém is 10 kiló volt. Most 18 hónapos és most lett 12 kiló és senki nem mondja rá hogy kövér lenne. Nincs 2 egyforma gyerek. Nem kell hasonlítgatni. Egyen a gyerek akkor ha éhes.
2023. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
:D most egy éves és 10800 gramm. Egyáltalán nem kövér, a gyerekorvosunk szerint sem. Szintén főként anyatejes, keveset eszik még mellette.
2023. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Az én lányom 12 hónaposan volt 12 kg.


Két évesen pedig 13,5 kg.


Amikor elkezdenek járni, onnantól kezdve a hízás nagyon leáll.


A lányom azóta 14 éves és nagyon vékony. Babakent duci volt.

2023. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Anyósod nem dagadt? Cikizhetnéd te is őt, érezze a súlyát a pofázmányának :))
2023. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

En is ezt mondtam anyosomnak, hogy az én lányom kb 1 hónapja járkál, az ő lányának a lánya már szalad. Plusz sokat cicizik és keveset eszik.

Én nem látom kövérnek, de anyósom szerint 2 kg és 1 teljes év van köztük!

2023. máj. 30. 21:31
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
És ez így normális.
2023. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Simán lehet, hogy ő is "csak" 12 kg lesz 2 évesen.

Lányom 9,3 kg volt 76 centihez 1 évesen.

2 évesen 11,2 kg 89 centihez és ugyancsak vékony volt.

2023. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
A fiaim 10,5 illetve 11,5 kilók voltak ennyi idősen. Most még amúgysincs olyan, hogy kövér 1 évesen. Hány centi a kislányod?
2023. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Én nem tudom, a mi gyerekeink ennyi idősen mekkora tömegűek voltak, de ha ma voltatok védőnőnél, akkor értelemszerűen az számít, ő mit mond, nem az anyósod.

Ha a védőnő semmi problémát nem jelzett, akkor kár idegeskedni emiatt. Anyósod gondolom nem védőnő, gyerekorvos vagy hasonló képzettségű.

2023. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

1 év után drasztikusan lecsökken a hízás, olvastam is valahol, hogy totyogósként kevesebb kalóriára van szükségük a fejlődésükhöz, mint a fél-másfél éves kor közötti időszakban, amikor alapvetően a mozgásfejlődés, izomépítés a hangsúlyos. Ezért van az, hogy akinek a gyereke 1 évesen fél lovat is képes volt megenni mindennel IS, teljesen normális és egészséges 2 évesként jó, ha megeszik 3 falat üres tésztát magában.

Legalábbis én ezzel biztatom magam :D Az én lányom világéletében fényevő volt mondjuk, de azért voltak jobb és rosszabb időszakok, ez továbbra is így van. 1 évesen 9kg valamennyi volt, nem egész 10 kg, és nagyjából 2 éves korára érte el a 10 kg-t (most 3, talán szülinapjára már elérjük a 2 kg-t), de ő termetre is kisebb a kortársainál, valóban egy átlagos 2 éves méreteivel rendelkezik.

2023. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!