Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mi vagyunk a bénák,...

Tényleg mi vagyunk a bénák, mert sose hagytuk ott?

Figyelt kérdés

Babánk 1 éves múlt. Mentünk volna a héten házassági évfordulót ünnepelni, de éppen tombol nála a szeparációs szorongás, így nem mentünk, mert anyós a próba estén még megfürdetni se tudta. Se enni nem evett, se aludni nem aludt, csak sírt. Így elvetettük. Nem is ez a lényeg, hanem hogy megkaptuk, hogy bezzeg ha gyakrabban felvittük volna hozzá kisebb korában, akkor össze lennének szokva.

Soha egyetlen egyszer nem szólt, hogy vigyük a gyereket. Mi mentünk magunktól néha, de nem hagytuk ott, hanem mi is ott voltunk. Eszünkbe nem jutott rátolni anyósra, ha ő nem ajánlja fel. Ő amúgy ritkán jön, talán havi 1x, akkor is max.1-2 órára.

Tényleg mi vagyunk a bénák? Nekünk kellett volna mondani, hogy hadd maradjon ott a gyerek? Vagy máshol ez hogy működik?

Anyós nem öreg, nem beteg, aktív dolgozó, szóval nem azért kéne házhoz vinni, mert ő nem tud jönni.


2023. jún. 1. 15:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy nem tudom ezen múlik e,de engem vittek picinek is baba kortól,de soha nem maradtam meg egyik rokonnál sem, hiába foglalkoztak velem. Utána később sem,10 évesen sem, iszonyat honvágyas voltam, szüleimmel simán, nélkülük nem. 15-16 voltam kb. amikor ott tudtam volna,de akkor meg már nem akartam. Van ilyen is. Ugyhogy hiába "szoktattak". Egyébként én sem tukmálnám,nem is szoktam a lányunkat ha láthatóan nem érdekli a dolog.
2023. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 1.5 és 4 évesek. Sosem aludtak még ott sehol
2023. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
51%
A szoktatást nem azért írtam, hogy 100%-ban működik. Öcsém szintén ilyen nehéz eset volt (bár anyámék nem igazán forszirozták anno, tehát mindig megoldották máshogy). De ha nincs ideje korán szoktatva, akkor bizony esély sem lesz rá hogy elmarad valahol. Erre viszont millió példát látok, és nagyon sokan már a gyerek ovis-kisiskolás korában kapnak a fejükhöz, hogy nem akar a gyerek sehol ott maradni, egy táborba nem vonszolható el, vagy ilyesmi.
2023. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

13#-as. Én speciel nem voltam nehéz eset,nem tudom az mit takar nálad,mert nekem nem csak honvágyam volt,hanem nem is vágytam hozzájuk pedig mint írtam születésemtől kezdve hurcolva voltam.:D De tény,hogy így 30+-an sem a szívem csücske a nagy rokonlátogatások,de megvan az oka is ennek. Ellenben minden osztálykiránduláson jól éreztem magam napokig és mentem, barátnőnél aludtam,ilyesmi.

11# voltam.

2023. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ott nagyszülői/rokoni inkompetencia van, ez is előfordulhat. Én se szerettem az egyik nagyszülőmnél, mert folyton csak parancsolgattak, de a másiknál meg nyarakat töltöttem és a legkedvesebb emlékeim közé tartoznak.


Nekem az sem világos hogy egy pár hetes gyerek hogy nincs el valahol, tekintve hogy 3-5 hónapos korig gyakorlatilag alig tesz különbséget a gondozók között, éppen csak megismeri az anyját és más gyakran látott arcokat, szó sincs szeparacios szorongásról vagy hasonlóról. Az ilyen esetekben a "nem lehet megnyugtatni" inkább tényleges vagy látszólagos inkompetencia, mintsem valódi ragaszkodás a szülőkhöz. És persze vannak szülők is, akik szeretnének a pótolhatatlan szerepben tetszelegni.


Nehéz esetre meg arra gondolok, hogy több ismerős szülő küzd azzal, hogy szándékosan játszották a nemadomagyereket játékot, aztán most meglepődnek hogy a 7-10 éves nincs el pár órát sem a rokonoknál. Ez a szülőnek nyomasztó egy idő után, legalábbis én látok több példát, hogy micsoda irtózatos féltékeny düh tombol ezekben a szülőkben (rokonok) azok iránt, akiknek nem kell haptákban állni mert a gyerek két óra után hazahozatja magát. És egyik helyen tuti nem nagyszülői inkompetencia van, mert a nagyszülőknél 6 unokából négy tökéletesen elvan.


Lényeg amit írtam, hogy ha szoktatás sincs, akkor viszont tuti nem lesz ottmaradás, pláne egyévesen. Csak azt próbáltam hangsúlyozni, hogy sokan szkippelik a jó időszakot (akármelyik oldalról), és érzékeny korban akarják ezt pótolni.

2023. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
15 vagyok, kicsit félreérthetően írtam, a nehéz eset nemcsak a szoktatás hiánya hanem alapból lehet ilyen gyerek. Nálunk ahogy írtam tesóm volt, bár ő sem volt igazán szoktatva, és nála gondot jelentett a több napos kirándulás is. Az első ottalvós táborokba velem ment, az elsőnél velem is aludt (10 évesen). Utána tudott beilleszkedni. Mondjuk az annyira jól sikerült hogy most felnőttként már folyton csavarog. De rokonnál soha nem lehetett otthagyni, hazakérte magát mindig.
2023. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
14#-es vagyok. Igen,igazad van,így értem. Ezt gondolom én is.
2023. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Én se voltam sose az az ottalvós típus. Unokatesómmal majdnem egyidősek vagyunk, ő rendszeresen ott aludt mamáéknál, én sose. Pedig nagyjából ugyanannyit voltunk mindig ott, szerettem is ott lenni, de mindig haza akartam menni. :D

Amúgy érdekes, mert a lányom se volt otthagyva kicsinek sehol, mert nem volt hol. Az én szüleim már akkor sem éltek, az akkori anyósomék pedig az ország másik végén éltek, és már öregek is voltak akkor. Más meg nem nagyon volt. Ennek ellenére amikor nagyobb lett, jóformán bárhol ott aludt. Barátnőmnél, ovis társnál, tényleg bárhol, bármikor. :D


A barátnőm vagy a tesóm vigyáztak néhányszor a kicsire, ők mindig átjöttek. Szóval nekik meg az volt a természetes, hogy a saját környezetében voltak vele. Nekem is ez az evidens amúgy. Hogy eleinte itt, hogy szokja a gyerek az adott embert. Aztán ha az emberhez kötődik, akkor lehet utána vinni bárhova. De nyilván persze nem vagyunk egyformák. :)

2023. jún. 1. 21:00
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ti is meg anyósod is bénák vagytok, mert egyikőtök se képes a másikkal nyíltan és egyértelműen kommunikálni.
2023. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
A szepa akkor is szepa. Akkor az a gyerek is anyára tapad, aki addig bárkivel elvolt. Szóval nem csak az, hogy nem vittétek eddig.
2023. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!