Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszivás az mindig ennyire...

Orrszivás az mindig ennyire szívás?

Figyelt kérdés

Kislányom 18 hónapos és kezdetektől iszonyú rosszul viseli az orrszivást. Hiába játszik el, ő kapcsolja be a porszívót stb bármi. Mindig az a vége hogy le kell fogni és ordít vagy 10 percig még utána is és nem hagyja hogy megvigasztaljam.


Jelenleg 2 hete szivom az orrát folyamatosan mert nagyon tele van, és már teljesen kivagyok lelkileg az egésztol hogy ennyire meg kell kinozzam. Hiába beszekgetek vele róla bármi semmi nem segít. :(Ismerős gyerekek meg mosolyogva hagyják az orrszivást, én meg azt érzem lassan hogy emiatt fog megutalni a kislányom. Van erre esély? Hiszen úgymond én kinzom meg. :(



Illetve barmi praktika arra hogy jobban viselje? Esküszöm nincs ötletem már. Meg mesét is kapcsoltam közbe hátha...pedig amúgy nem tvzunk. De akkor is orditas van. Kézi orrszivoval se viseli jobban, cserébe ugye szart se ér kb. Teljesen tanácstalan vagyok már.


2023. jún. 4. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Én ehhez egyelőre nem voltam elég kitartó, de az én fiam kezdi megtanulni magának szívni. Csak még gyakorolni kell, nem hatékony.


Azt játszottuk, hogy kiszívjuk a játékoknak, anyának, apának, aztán a kezébe nyomtam, hogy ő is. Előbb a macinak stb, aztán próbálta magának is. Végig vidáman, sugallva, hogy ez jó móka. Egy-két hét után már nagyjából jól csinálta, de rövid ideig. Szóval minél gyakrabban próbáljuk elővenni, de egy alkalom rövid.

2023. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 2 éves korától már hagyja, általában összekotom vmivel amit szeret, pl kiszivom aztán eszünk, indulunk játszóra stb így jobban hagyja. Nálunk inkább az van, hogy közben állandóan próbálja kihuzni az orrabol de nem sír vagy rohan el.
2023. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a 2 gyerek inkább idő elött megtanulta fujni az orrát.

Fiamnak hál isten sokat nem kellett szivni, nem volt beteg. 2 évesen már fújta magának.

Lányom viszont sokat volt taknyos, mert a nagy hazahozta az oviból. Ott végig ordítás volt. Most 20hónapos, 1hónapja fújja inkább ügyesen, erősen.

2023. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tedd túl magad rajta, egy kötelező rossz .

Az Ő érdekében teszed. Nekem mindkettő ordított ameddig szólt a porszívó. Utána mindig megkérdeztem hogy fájt-e. Azt mondták nem.

Miért ordítottál?

Nem tudom...

1 perc múlva játszott tovább.

Nem kell rágörcsölni

2023. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az hozta az áttörést, hogy a kisegér-alvókájának szívhatta ki az orrát, utána pedig a kisegér szívta ki az övét. A kisegérrel ilyenkor eljátszottam, hogy nagyon izgul, de a kislányom olyan ügyesen porszizta az orrát, hogy a kisegér megnyugodott és végre bele tud szuszogni a kislányom fülébe hálából. Utána pedig a kisegér segít cserébe a kislányomnak, de mondjuk kicsit ügyetlenkedik: "Jaj bocsi, ez a hajad, jaj ez az állad... Hol van az orrod, olyan picike, nem találom" Szinte magának tette a porszicsövet az orrába. Ha elhúzta az arcát, akkor a kisegér nevében megijedtem, hogy "ó a manóba, megszökött az orrocska, most kereshetem meg újra". Nem baj, ha nem lesz alapos a plüss munkája, először csak legyen meg az áttörés.


Ha pedig nem sikerül: azzal teszel jót neki, ha kiporszizod. Nem rontottál el semmit, nem fog ezért utálni, nem fog emiatt tizenévesen megszökni otthonról. Ez egy vacak időszak, el fog múlni.

2023. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

4 éves, ketten fogjuk le

Ez van, sose lesz jobb :)

De szükségey rossz, nem kell ezen odalenni.

2023. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!