Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rotavirus elleni oltast...

Rotavirus elleni oltast beadassam babamnak? Nagyon draga ezert is kerem ki a velemenyeteket. Ti beadattatok? Koszi elore is valaszokat!

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 19:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy azon van a hangsúly, hogy hány napot töltünk a kórházban, mert ott már 1 nap is sok!Hanem a tény maga, hogy ha akár 10%-kal csökkenteni tudjuk ennek esélyét, akkor előzzük meg!
2010. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Na ez is olyan mint a kullancs elleni oltás, a 10 betegség közül amit okozhat abból csak egyre való!
2010. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
kullancsoltás: igen, az ellen az egy betegség ellen véd. Amelyik úgy mellesleg, ha megkapod, gyógyíthatatlan.
2010. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Jézusom! Tényleg vannak anyukák akik arról vitáznak, hogy minek oltsunk???

Most ledöbbentem! Ez olyan amikor a légzésfigyelőért pocskondiáznak, hogy ,,az úgyse tudja mesterségesen lélegeztetni ha bekövetkezik". Na igen...de időt nyersz! (egyébként nekem első 5 napban volt hogy sípolt,nem tévesen, minden esetben én ráztam fel és belegondolni se merek hogy mi lett volna ha...éppen zuhanyoztam... -de más téma).

Szintén ehez a felogáshoz tartozik az ,,anyáink is felnőttek nélküle"...AZ ILYEN FELELŐTLEN ANYÁT ÉN BEZÁRATNÁM!!!

igen! anyáink szerencsések. Párom anyukája mesélte az ,,akkori" idők szokásait miszerint ,,tán még jobb is volt ha nem maradt meg, mert annyi volt a terhesség". Az én nagyszüleim szerint ,, akkoriban az volt a szokás, hogy ha meghalt egy baba a következőnek is az ő nevét adták" (Egyébként nagymamáméknál volt is rá példa).


Nem véletlen, hogy ajánlott oltások vannak. Miért nem támogatott? MERT SZARBAN VAN AZ ORSZÁG!!! Amiért nem kötelező fizetnie azért nem fog. Mindaddig igyekszik kevesebb támogatást adni amig hatalmas nagy mizéria nem lesz ami rákényszeríti.


Magánorvosom volt, aki minden hónapban-2hetente-hetente és mivel túlhordtam -naponta is legalább 20 percig nézegette a picuromat ultrahangon, hogy egészséges-e normális-e minden. Mikor elvetődtem a korházba a vérvételek miatt (külön kismamamrészleg) minden 3. nő ott kérdezgette hanyadik terhesség és ,,sikerült-e" egyiknek vagy másiknak az előző. Erre sokan ,,nem ez a második, remélem már megmarad" meg hogy súlyos szívbeteg a gyerek most derült ki stb...


Persze nem az orvos tehet róla, hanem a korházi ellátás. Nem előzték meg az esetleges tragédiákat amikre ha kellően odafigyelnek kiszűrik. Voltam egy genetikai vizsgálaton kórházin (12 hét) ami kötelező volt. Ez a ,,nagy genetikai"...2 percig tartott... Az orvosom persze mindent alaposan megvizsgált. azt mondta hogy az csak a papír miatt kellett...


Ne haragudjatok, hogy eltértem a témától. Arra szerettem volna mindenkit rávezetni, hogy a MEGELŐZÉS minden esetben fontos. Ha valakinek nincs rá pénze persze érthető, hogy nem teheti meg. De ő ne okoskodjon, hanem sajnálja! Én tudom, hogy vannak nem tervezett gyerekek. De aki nem így vállalták a gyereket annak azért bizonyára van stabil anyagi háttere akinek nem havi 20e ft fog az éhhalálba szorítani. Akinek mégis, az éppen annyira felelőtlen mint az aki pusztán dacból ,,én nem hiszek a reklámoknak" nem védi gyermekét. Csakhogy nem arról van szó, hogy igyál-e KÓLÁT!!!


Nem érdekel, hogy kiverem-e a biztosítékot bárkinél is, de egy felelős szülő nem a gyereken spórol!

VÉDD A GYERMEKEDET! ADJ MEG NEKI MINDENT! LEGFŐKÉPPEN SZERETETET, ODAADÁST ÉS GONDOSKODÁST!!!! Legutóbbi nem csak azt jelenti, hogy etesd, hanem VÉDD is!


Itt vannak a védőoltások felsorolva. Én nem fogok kihagyni egyet sem. Belehalnék ha szaros 20ezer forint miatt kéne betegnek látnom a gyermekemet!


[link]


Még valami! Lehet hogy nem tudod a gyereket minden ellen beoltani! Lehet hogy bizonyos oltások csak töredéke ellen véd azokból a vírusokból amiket elkaphat. DE ÖRÜLJ ANNAK, HOGY VAN AMI ELLEN VÉDHETED!!! Évek múlva majd reméljük eljut oda az orvostudomány, hogy mégtöbb mindent kikerülhetünk velük. És reméljük, hogy akkorra az egészségesen felnövő gyermekünk is mindent megtesz majdani unokáink egészségéért!

2011. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!