Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rácsvédővel kapcsolatban...

Rácsvédővel kapcsolatban kérnék tanácsokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs a kiságyban rácsvédő, mivel tudom, hogy nem ajánlott.

Viszont a 3 hónapos kisfiam mindig a rácshoz simul, és az egyik kezét a fal melletti oldalon kilógatja (hason alszik). Mikor felkel, alig tudom kiemelni onnan.

Nem tudom, van-e összefüggés, de nappali hasaltatáskor ezt a karját merevebben kitartja, bár már javult valamennyire (a védőnőnek mutattam, de akkor még nem hoztam összefüggésbe a karlógatással).

Nézegettem a rácsvédőket, azt a kötözős, lapos fajtát, de attól tartok, annál is átdugná a kezét, a matrac és a rácsvédő alja közti résen.

Ti mit ajánlanátok erre?



#kiságy #rácsvédő #karlógatás
2023. jún. 8. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Van jó racsvedo, olyat kell venni. Nekünk tépőzáras volt, már nem kapható. A megkötős a legrosszabb, alá tudott bújni.
2023. jún. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

[link]


Mi ilyet vettünk régebben ( jól felment az ára :o )

De nagyon praktikus, a matrac alá kell rakni, és ha lejjebb kerül a kiságy akkor is teljes magasságon lesz a szivacs. :) A kisfiam állandóan "dobálja" magát alvás közben azért választottunk ilyet.

2023. jún. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
3 gyerekem van mindnek volt/ van rácsvédője, az első 2nél még nem volt ez a rácsvédő veszelyes hiszti, akkor megkötős volt szépen befűzve a rácsba,most tépőzáras van,kettesevel van rajta egy pici rácsvédő,ennel az a bajom,hogy simán kidobja mellette a cumit e megkötősnél nem tudta.
2023. jún. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Én a sima rácsvédőt fűztem át a rácsokon és kötöttem meg jó szorosan, így nem tud beakadni, kilógni semmilye a rácsok között, a védő meg áll mint a cövek, nem tudja legyűrni úgy mintha simán lenne felrakva.
2023. jún. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell védeni a rácsot? Olyan hülye név ez a rácsvédő.


Kérdező, mi lenne, ha picit elhúznád az ágyat a faltól? Akkor kényelmesebben elférne a keze, és nem szorulna be.

2023. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Babafészek esetleg a kiságyba? Akkor nem mozdulna el. Nekem a 7 hónaposhoz most nagyon jól jön, különben szétverné magát szerintem.
2023. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A babafészekben éjszakai altatást nagyon nem ajánlják.

Pont ez a bajom a rácsvédővel is. Olyan megoldást kéne találjak, amivel nem veszélyeztetem kisbabámat.

Mert inkább koppanjon, mint hogy belefulladjon a rácsvédőbe.

2023. jún. 9. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Már miért nem ajánlott ne haragudj? 😅 alvási szakértő is azt ajánlja, mert a baba biztonságban érzi magát tőle. Pont, hogy a puritàn kiságy nem a legjobb, mivel össze-vissza csatangol éjjel, gyakrabban is ébred, meg tiszta balesetveszély.

Evolúciósan megvizsgálva szerinted mióta alszanak rácsos àgyban a babák? Kb mióta babakocsiban tolják őket.

2023. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugyanazért, amiért a rácsvédőt. Belefúrja az arcát a textilbe, és megfulladhat. Emiatt csak nappali alvásra ajánlják, felügyelet mellett, és háton vagy oldalt fektetve. Én pedig betartom ezt az ajánlást.
2023. jún. 9. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Megfullad? Ó jajj és nappal is ott kellene állni felette nézni, ahogy alszik?

Első gyerek gondolom :/

Ha ez így működne minden 3. baba kb halott lenne az első életéve végére aki megszületett.

2023. jún. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!