Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran sterilizáljátok...

Milyen gyakran sterilizáljátok 6 hónapos baba cumisüvegét?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Tulajdonképpen minden használat után, ahogy kiürült. Mikrósom van, és 5 perc alatt megvan. Elég koszt eszik így is, legalább az üvegei legyenek tiszták. :)
2010. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy egy éves korái mindent sterilizálni kell! + a vizet is forralni! Teljessen igazuk is van! Én 6-8 hóig csináltam, semmi baja nem lett a lányomnak tőle! Lassan, és figyelmesen szoktattam át a nem steril dolgokra (közben néztem a székletét, hogy nem-e fosik tőle) Azért várj még vele!!!
2010. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 5 hónaposom van,én napi egyszer teszem be a mikrósba,amúgy forró viz alatt mosom el.
2010. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kb havonta sterilizálom 6,5 hónapos gyerekemét. Nyilván minden használat után elmosom (anyatejes, egy nap csak egyszer iszik cumisüvegből, illetve vizet kap egy másikból). Egyébként is mindent a szájába vesz, nem él teljesen steril környezetben. És semmi baja sincs tőle.
2010. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát akkor én trehány anyuka vagyok, nekem is 6 hós a picim és én csak hetente sterilizálom le a cuccokat.

avent via poharakat használok és a hozzájuk tartozó cumis részeket.

annyi, hogy én külön szivaccsal és folyó vízzel mosogatom a babám kaás cuccait, és pelusra teszem száradni.. semmi baja, már 2 hónapja így csinálom és egészséges.

2010. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Zsiráf, mivel várjak?

Én is naponta sterilizálom, plusz ahogy az egyik válaszoló írta, külön szivaccsal, folyóvíz alatt mosom el minden alkalom után az üvegeket. Viszont előfordul, hgoy egy nap kimarad a sterilizálásban...

És az teljesen igaz, hogy mindent a szájába vesz - a padlót, a szőnyeget, a hordozó biztonsági övét stb. nem sterilizálom naponta, pedig nyalogatja rendszeresen.

2010. okt. 12. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónapos. Én is kb hetente szoktam sterilizálni, de külön szivacsa és külön szárítója van. Már legalább 2-3 hónapja. Nálunk előszeretettel szopogatja a szőnyeg sarkát, néha csorog belőle a nyál. Hát attól "koszosabb" dolgot nem talál a lakásban, de az a kedvence. Nem súrolhatok minden nap szőnyeget! Még egyszer sem volt beteg a lányom, de még csak hasmenése sem volt!
2010. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!