Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket adtok reggelire egyéves...

Miket adtok reggelire egyéves babátoknak?

Figyelt kérdés
Gondoltam én is a sonkára, párizsira, de azokban rengeteg E-számú adalékanyag van. Szoktatok esetleg körözöttet vagy tojáskrémet készíteni neki? Várom az ötleteket.
2010. okt. 12. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

tápszert kap banánnal.

amúgy apa reggelijéből is szokott kunyizni..

amúgy kap vajas kalácsot,vajas kenyeret sonkával,meg ilyeneket...

2010. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első vagyok..

mármint aúgy akartam írni,hogy a tápszert megeszi,és azon kívül azokat is kap,amiket felsoroltam..

2010. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket teszem neki kenyérre:

- Körözött: túró, pici vaj, kevés natúr joghurt vagy tejföl, pici só, csipetnyi piros paprika a színe miatt, őrölt kömény és aprított snidling. Kisfiam egyik kedvence, majdnem minden héten csinálok.

- Tojáskrém: (még csak sárgájából csináltam) főtt tojás sárgája, vaj, natúr joghurt, csipet só vagy biovegeta és zöldfűszerek (ami éppen eszedbe jut).

- Avokádókrém: avokádót meghámozni, ha teljesen megpuhult, összeturmixolni, natúr joghurt, fokhagyma, só, pici citromlé, 1 nyomásnyi majonéz.

- Májkrém: resztelt májat készítek - 1 fej vöröshagyma aprítva üvegesre párolva kevés olajon, rádobni a csíkokra vágott májat, pici vízzel felöntöm. Csipetnyi pirospaprika, és majoranna a fűszer. Megfőzöm, ha megpuhult, adok hozzá biovegetát, hogy íze is legyen. Majd a kész májat egy kis vajjal leturmixolom.

- Tonhalkrém: rio mare paté.

- Lidlben kapható From' Dor tömlős sajt - nincs benne tartósítószer, erre csirke- vagy pulykamell sonka, és valamilyen sajt még rá, paradicsom hozzá.

- Teavaj és házilag készített lekvár - szintén tartósítószer nélküli.

2010. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kalács pici vajjal

vajas kenyér marhapárizsival vagy sonkával

zsemle (abban nincs tej, a kifliben van) vajjal, néha kacsazsírral épp csak vékonyan megkenve

tejpép, nagyon ritkán tápszer,

2010. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kétszer eszik rántottát egy héten,kétszer joghurtot, háromszor kenyeret vajjal,sonkával,sajttal,kenőmájassal..mást nem eszik meg,pedig adnék bundás kenyeret,körözöttet,tojáskrémet,de csak a fentieket eszi.
2010. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden kedves anyukának hálás vagyok az ötletekért, köszönöm Nektek.
2010. okt. 12. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!