Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatokra lennék kiváncs...

Tapasztalatokra lennék kiváncsi a 8 hónapos babáitokkal kapcsolatban. Nektek hol tartott a fejlődés ebben a korban?

Figyelt kérdés

A fejlődése nem feltétlen a jó úton halad, vezetek neki babanaplót, és most a 8hós oldalra nem tudok új fejlődést írni, mert még mindig ugyanazokat csinálja mint 7 hónaposan. Semmi fejlődés. Kúszni nem kúszik, térden hintázik már 6,5 hós kora óta, semmi értelmes szava nem volt még mindig se egy babaaa se egy mamaaa semmi.

Akkor hiába mutatok neki könyvet, magyarázom mi micsoda mutogatom, de nem érdekli oda se néz. Elmondtam már 100szor neki h tütü az autó, megkérdezem hol van a tütü? Aztán vagy elkezd sírni(?) amit nem is értek, vagy nem foglalkozik velem.

Ez azért elég gáz sztem, hogy 1 hónap alatt semmit nem fejlődött. Nem lehet tanítani semmire, nem utánozza a gesztusainkat, semmi hajlandóságot nem látok arra, hogy érdekelje.

Az ébrenléti ideje is katasztrófa 1 óra után elkezdi a hisztit, 2 óra után elalszik, ha mégsem akkor tovább megy a nyafi. Holott az ilyen korú babák 3-4 órát is fent vannak.Írtam a védőnőnek azt mondja vigyem el vasat nézetni. Elviszem majd, de érdekelne hogy másnál is volt e ilyen?


2023. jún. 15. 13:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden ilyrn korú baba van fent 3-4 órát.

Az én kislányom is reggel 1.5, délután 2-2.5 óra alatt kidőlt 8 hónaposan.

Most 10 hónaposan bír ki fixen 4 órát. De délelőtt még egy rosszabb este után kidől 2-2.5 óra után.


Tök rendben van a babád. Picit légy vele inkább megértőbb, mert most elég frusztráltnak tűnsz.

Ez nem verseny.

2023. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposnak még nem kell tudni szavakat mondani, se megmutatni, hogy hol van az autó.

Ha sok inger éri, akkor nyílván hamarabb elfárad.

Semmi baj nincs a babáddal a leírtak alapján.

2023. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit sokat vársz el tőle. A fiam 8,5 hónapos, a hétvégén kezdett el kúszni. Előtte forgással közlekedett. Nem kutyázik és nem ül még. Két napja kezdett el gagyogni (keke, tata, ilyesmik), de nem konzekvensen használja, csak szeretni halla(t)ni a hangját. Nem mutat semmit (nem is várom el tőle), a mosolyokat és evés közben a rágást utánozza. Kedvenc játéka a macska farka (lenne, ha a macska meg mi hagynánk neki), meg egy műanyag pohár. Az ébrenléti ideje teljesen változó, 1,5-4 óra között.
2023. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem csodálom, hogy sír szegény gyerek. Ilyen kicsi, és máris nem felel meg az anyja elvárásainak. Érzi rajtad a stresszt.
2023. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Tudod mi a gáz? A te gondolkodásod, nem az hogy a szegény kisbabád szerinted nem fejlődött egy hónap alatt semmit. Kezeltesd magad pszichológussal.
2023. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
5-ös! Az csak egy dolog, hogy az anyuka hozzá nem értőként sokat vár a gyerektől. Itt inkább az a gáz, hogy még a védőnő is adja alá a lovat...
2023. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szintén azt mondom, hogy semmi baj a babáddal. Egy ideig nem fejlődik, aztán hirtelen sokat. Még annyi, hogy szerintem érdemes azt tanítani neki, hogy az egy autó, hogy helyesen tanuljon meg beszélni. Aztán persze lehet mondani külön, hogy az autó olyan hangot ad ki, hogy tütű. Nem kell neki lekönnyíteni a szavakat, nagyon okosak a babák, így is meg fogja tanulni. Az én lányom első szava az volt, hogy "zsete" a Zseter nevű macskánkra. :)
2023. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

5-ös,nagyon köszi az érdemleges hozzászólásodat😉

Bocs, h első gyermekes anyaként aggódom a babám miatt. Nem, nem várom el tőle, hogy ujjal mutogassa a tárgyakat, hisz tudom, h az még korai. Csak szeretném ha érdekelnék a könyvek, szeretném fejleszteni.

Elnézésedet kérem, hogy foglalkozok a gyerekemmel!

A védőnő mivel adja alám a lovat? Azzal, h csináltatok neki egy vérképet?🤔 nem gondolnám, hogy ezzel orbitális katasztrófát követek el😁

"Nem felel meg az anyja elvárásainak" olvastál vhol ilyet, hogy nem felel meg? Abból tájékozódom amit a net ír a babák fejlődéséről. Ott már 6 hónaposan (illetve a státuszon is) volt kérdés h gagyogy-e. Akkor se gagyogott meg most sem. Természetes h aggódok nem?

Ha meg nem tetszik a kérdés, és nem tudsz érdemleges választ adni, akkor görgess tovább!!!!!


Többieknek köszi a választ!😊

2023. jún. 15. 15:14
 9/27 A kérdező kommentje:
*gagyog
2023. jún. 15. 15:15
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A gagyogás az nem beszéd. Az gagyogás. Gugu. Értelmes szót ilyenkor még ne várj
2023. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!