Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közöttünk olyan akinek...

Van közöttünk olyan akinek vákummal történt a szülés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves múlt és a feleségem szülésnél borzasztóan elfáradt , átlagosnál hosszabb volt ha jól emlékszem a szülési folyamat kb 3+ óra volt a vajúdás meg kb 10+ óra.


Az orvosunk (fizetett magánorvos) az utolsó pillanatban esett be a korházba és ő ragaszkodott a "normál" szüléshez .. Hát mondanom sem kell nagyon megszenvedte és amikor már semmi ereje sem volt akkor került elő a vákum. Szegény fiam emlékszem hogy nagyon elnyújtott feje volt amikor kézhez kaptam, apgar 9 es volt és kék fény alatt volt 1-2 naig kb 4.5. napon már otthon voltunk.


Namost ez volt röviden a szülés.


A probléma kb 3 évesen kezdődött mert addig senki nem állt velünk szóba (védőnő , szakszolgálat , még a tsmt is mondta hogy pici) A fiam érthetetlenül beszél , nagyon próbál beszélni így 4+ évesen de mint az apja alig értem amit mondani akar.

Most fejezte be a kiscsoportot a logopédiai óvodában ahol heti 2 torna és 1 logopédiai nap van.


Hallásvizsgálaton is voltunk 2x is és az biztos hogy jó mert ha suttogsz azt is meghalja és tökéletesen érti is fel sem merül hogy az lenne baj.


Fiam úgy beszél mint ha nem mozgatná az ember a nyelvét és az álkapcsát.


Tsmt n voltunk megint és már folyamatosan megyünk is és otthon is "edzünk" de ő azt mondta hogy idegrendszeri éretlensége van és kb 3 baba reflex bent maradt ami nagyon sok ezeket kell majd eltüntetni.


Ma voltunk a 2. neurópszihológiai időpontunkon és ma már kaptunk használható véleményt 2 alkalom után ami a következő:


Nagyon nagy idegrendszeri éretlensége van és kb 1-1.5 éves lemaradásban van a többiekhez képest ( mivel nem tud beszélni így még a nagyon enyhe értelmi fogyatékosság is benne van, DE erre azt mondta hogy ezt csak azért nem tudja kizárni mert az IQ tesztet nem tudta rendesen megcsinálni vele a beszéd elmaradás miatt de szerinte amúgy nincs viszont 1 év múlva fogja biztosra mondani) Ami viszont biztosan nincs az az autizmus, speciális teszteket megcsináltak és azt viszont teljesen kizárta.

A hölgy írt most egy papírt a szakszolgálatnak hogy a logopédiai óraszámot nagyon meg kell emelni akár napi 1 órára mert nagyon szüksége lenne így amikor be kell mennünk hamarosan visszük is, addig is nézni próbálok egy magánt hogy ne keljen szeptemberig várni.


Feleségemnek első időpont elött ki kellet tölteni A4 es papírokat minden információval és a vákum kérdés is benne volt és a hölgy szerint nagyon nagy az esély hogy ez az idegrendszeri visszamaradotság ez a vákum miatt van.


Mivel a nagyon enyhe értelmi fogyatékosság nincs kizárva (de erre erősen mondta hogy ezt csak a nem befejezett teszt miatt nem tudja kizárni viszont szerinte nincs) így nagyon erős 1-2 évünk lesz vele fejlesztés szempontjából.


Amit még meg kell említenem, egyáltalán nem látszik semmilyen probléma rajta , fizikálisan és külsőre is rendben van , igazi kis rosszcsont, állandóan játszik , focizik , úszásra is jár , sokat nevet és barátai is vannak.. csak az beszéd ... miközben be nem áll a szája annyira akarna beszélni...


Volt valakinek hasonló beszéld fejlődési probléma a gyerekénél illetve valami hasonló akinek vákummal szűletet a pici?



2023. jún. 15. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Vákummal szültem èn is sajnos, kisfiam kis hìján halva született, de nagyon hamar rendbe jött az oxigèntől, szerencsènk volt 🙏 Mindent hozott, amit kell, sőt. 2 èvesen kb 60-70 szava volt, onanntòl indult be jobban a beszède, jelenleg 2,5 èves ès beszèl ezerrel, nyilván mèg nem kristálytisztán, de èn èrtem, a mama is èrti, az apja is, a boltban is. Pár betűt nem tud kimondani, de egyelőre ennyit tudok mondani, hogy nem tapasztaljuk, hogy gáz lenne nála. Nyilván fogok figyelni de pl rengeteget tisztult, már használ ragokat is. Amikor elkezdett beszèlni sem èrtette az anyuka sem? Most sem? Anyuka azèrt mindig mindenkinèl jobban èrti a gyermeke szavait
2023. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ennek örülök és jó hogy "szerencsésen" végződött a vákum... Amúgy bármennyire is rossz dolognak írtam egy csoda mert rengeteg baba életét menti meg. Itt az orvos volt a hibás aki a rendes szülést erőltette egy eredetileg 160cm 39kg- nőnél , amikor terhes volt akkor is csak hasra hízott vagyis a baba látszott sehol máshol nem hízott.. nagyon rossz döntés volt és utólag és elötte is mindenki csodálkozott hogy nem császár lett.


Feleségem megérti de nagyon sokszor viszont nem.


talán úgy lehet visszaadni itt írásban mint ha egy síket ember (gyerek) beszél miközben a hallása tökéletes és mindent meg is ért zseniálisan.

És látom szegényt hogy őt is zavarja hogy nem értik meg mások ...

2023. jún. 15. 23:34
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Én azzal születtem. Semmi bajom nincs,pedig nem most volt. 40 éves vagyok.
2023. jún. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azzal születtem, de nem volt semmilyen negatív hatása. (Kivéve a pár napig csúcsos fejemet :D )

Engem nagy csoportos ovisként azért küldtek be a logopédushoz, mert “túl felnőttesen beszél”.. Elbeszélgettem ott is, megállapították, hogy nagyon cuki vagyok, aztán kalap-kabát.


Amit tudok javasolni, hogy ti is fejlesszétek otthon, gyakoroljatok vele. Egyeztessetek a logopédussal, hogy milyen feladatokat tudtok vele otthon is csinálni. Pár hónap alatt is egészen látványos változások is szoktak történni, szóval fel a fejjel.

2023. jún. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Már volt kevésbé részletezve a kérdés.


Ott írtam, hogy nekünk tsmt segîtett.


Ami nem került szóra, nàlunk is vákuum volt.


( egyébként a 13 óra első szülésre teljesen átlagosnak számít..

Átlag első az 6-24 h)



Viszont nálunk megtalálták az idegrendszeri eltérést végül.. de már 1 évvel a beszéd rendeződése után..


( mi jóval hamarabb vittük őt, az anyai ösztöneim azt súgták valami nem kerek, nézzék meg 2 éves kora után.

Státusz stimmelt.. stb)

2023. jún. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vákummal szültem, de a feleséged termete nem ok a császárra.

Én most szültem az első babámat 2 hónapja, szintén 160 cm és 40 kg voltam terhesség előtt, és csak a hasam nőtt nekem is, és 3 óra vajúdás és és kb 15 perc kitolás után meg is lett a lányom, csak egy kis gátmetszés bolt.

2023. jún. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vákuum miatt lett ilyen a gyerek, hanem a megkésett vákuum miatt. Valószínűleg hamarabb kellett volna közbelépni és akkor nem szenved oxigénhiányt a szülőcsatornában eltöltött hosszú időtől.

Az alkata egyébként nem rizikófaktor.

2023. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5. Vagyok


Nem a vákuum az oka szerintem sem


Hanem az ami miatt a vákuum kellett.



A feleséged mérete nem számît


Most szült a tesóm 163-as magassággal 2,5 h alatt gátvédelemmel 4450g 54 cm-es babàt..


Míg és a 175 cm-emmel a vákuumos babát, aki csak 3000g volt.


Nàlunk köldökzsinórprobléma volt és fájás gyengeség.


Emiatt gyorsan vákuumoztak, nehogy hond adódjon.


A problémànk genetikai vagy magzati fejlődési eredetű… (Duane szindróma)


Viszont ugyanez a problémája a sógoromnak és ő is nehezen született!!!!

2023. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk a ti esetetek iskolapéldája mikor a rendszer nem kezel jól valamit.

Valaki írta is, hogy nem önmagában a vákum, hanem a késői vákumozás volt a gond és szerintem is ez lehet.Öcsém is vákum segítségéve tudott megszületni és teljesen egészséges.


A másik.Nálunk a lányom későn kezdett beszélni.2 évesen a dadüm volt a legtöbbet használt szó.Voltak hangutánzók, meg pár szó és itt vége.Nem küldtek akkor sehova, mert ütötte az alsó szintet, de mondták már akkor ha ez marad 2.5 éves korára is akkor menni kell vele.Szóval szerintem nálatok a gyerekorvos is eléggé benézte ha 2.5 évesen legkésőbb nem küldte sehová a gyereketek, merthogy kellett volna.

2023. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen értem, valószínűleg igazatok van ezzel hogy maga a vákuumot kellet volna picivel előbb.


Nagyon ráfekszunk mindenre mi fejlesztheti.

Nagyon remélem hogy ez korrigálható mert egyáltalán nem látszik rajta semmi sem külsőre sem pedig belül mint természete rendben van onnantól van valami ha beszélni akar.


Amit most fogunk csinálni ebben az évben az Tsmt , logopédia + óvodai, úszás, lovaglás

2023. jún. 16. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!