Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák! , mikor...

Szoptatós anyukák! , mikor érezted először, hogy vissza akarod kapni a tested? Tettél valamit ennek érdekében, vagy hagytad, hogy a bébi tovább "élősködjön"?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 19:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

6hónaposan kezd el az elválasztást. senkinek nem érdeke,főleg nem neked h a gyerek évekig a ciciden lógjon.

neki meg ne elég a tej. ha már hamarabb érzed h elég neked dolog,akkor se legyen lelkiismeret-furdalásod.lehet h pont azért akkora teher a szoptatás mert kevesli a tejedet. kezd azzal h éjszakára tápszert adsz. ha már az éjsakákat végigalussza,lehet h nem lesz akkora teher a nappali szopizás.


de a 6hós elválasztás így is él. én pec 4 hóan már elkezdtem mert én úgy éreztem jobb neki ha váltaozatosan étkezik nem csak tejet,és igen,nekem nem jött be a cicin-lógás,tejfolyás,szétrágott bimbók.


mind2 gyerekem makkegészséges,és csodás a kapcsolatunk.


neked kell érezned mi a jó. a legjobb tanács amit valaha agyerekkel kapcsolatban kaptam ez volt: akkor jó a babának,ha jó a mamának. ha akor vagy kiipihentebb,ha éjszakára tápszert adsz,ha akkor tudsz több időt szentelni rá ha bébiételt adsz neki,akkpr hajrá!!!


ő valóban akkor boldog ha te is,és ha utálod a napi 5x- kajaturmixolást-pempőzést- pacsmagolást,akkor hiába ízlik neki a kaja,te tök idegbajos leszel és attól ő is


szóval: ha nem akarod tovább szoptatni,ne tedd! nem attól lesz boldog és egészséges hidd el!


én a fiamat pl 2 hétig tudtam szoptatni,pedig akartam. de beteg lettem.mire felépültem,a tejem elapadt. ez van.


nem ezen múlik!!!

2010. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
48%

Élősködjön... Hogy mondhat egy anya ilyet a gyermekére/nek...



. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`

2010. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`

2010. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%
mintaanya
2010. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Szégyellheti magát, aki leszólta a kérdezőt!!! Az élősködjön szó idézőjelbe volt téve, ha nem vettétek volna észre, hát most mondom. Mert ha a szó szoros értelmét nézzük... ez élősködés :) Persze a világ leggyönyörűbb élősködése, de akkor is az. Meg, hogy mintaanya?????!!!! Miért ne lehetne valaki attól a világ legjobb anyukája, mert nem akar szoptatni. Nekem sem volt a kedvenc érzésem a szoptatás alatt átélt fájdalom, a sebes bimbók, az állandóan folyó tej, az örökös melltartó viselet... Persze szoptattam, amég tudtam. Imádom a kislányom, és nem hinném, hogy mert észrevettem a szoptatás negatív részeit is, hogy ettől én rossz anya lennék. Aki azt gondolja, hogy mégis, az meg így járt.
2010. okt. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Én mire leválasztottam a fiam, jött a tesó, 4hónapig nem szoptatok:)

Cseverből vederbe. Ahogy kibújtak a fogai... Imádom, szeretek szoptatni, de...

1éves koráig szopizott, és tesó ide tesó oda, leválasztottam volna, naponta 8-9-12szer jött szopizni. Na ez azért fárasztó, pláne, hogy már nagy... Amíg picike volt nem okozott gondott akár a metrón is szoptattam, de egy nagy culát, pláne aki egyedül eszik, iszik, van velünk kaja, innivaló, és tépi le a ruhám...

A lánykámat is MAX 1éves koráig szoptatom, ha tudom...

2010. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Én ilyet nem éreztem,hogy vissza akarom kapni a testem, inkább ,hogy a cicimet vissza akarom adni apának.:-)))

Amíg szoptattam az volt a gyerek "étterme",nem tudtam ettől elvonatkoztatni,úgyhogy apának tabu volt. 13 hónapig szoptattam.

2010. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

az első gyerkőcnél úgy voltam,hogy majd ha ő nem kéri,akkor visszakapja a férjem a cicim-nekem is fura volt,hogy amiből a kicsi eszik,azt "szívogassa" apa is.

na a lényeg,4hónaposan elkezdetem a hozzátáplálást(gyümölcs)nagyon hamar bevezettük a főzit és a tejpépet is,de mégis 9hónapos koráig szoptattam.Ő maga hagyta el.de kb 8hónapos lehetett amikor már úgy éreztem,hogy nincs nagy értelme a napi 1-2 aliv valamicske szopinak.lehet megérezte és emiatt hagyta el,szinte egyik napról a másikra és nem is kereste.

rá egy hónapjára terhes lettem öcsivel.így már 4hónapja újra szoptatok :-)

2010. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Főleg azoknak, akik megértették a kérdésem lényegét :-)

A többieknek üzenem: Nyugalom, nem fogom kitépni a kisbaba szájából a cicit egyik napról a másikra, de bizony nem túl kellemes apával melltartóban szeretkezni és amúgy is éjjel-nappal melltartót hordani, amit csak zuhanyzáskor veszek le, és utálom a tükörben is melltartó nélkül látni magam.. tudom, önző dolog, de szerettem volna megtartani az eredeti melleimet, mert nem voltak rosszak, de most úgy tűnik, ha mégegyszer olyat szeretnék, sokat kell majd fizetnem értük. Ez elég frusztráló, mert miközben van egy édes, imádnivaló gyermekem, azért nem csak anya vagyok, de nő is maradtam... Mindegy, aki nem érti, annak kívánom, hogy soha ne is legyen ilyen problémája.


Egyébként az első válaszoló szinte szóról szóra leírta a helyzetem. Kb. 5,5 hónapos korában éreztem ezt, de akkor nagyon erősen rámtört, és igen, épp itt volt az ideje a hozzátáplálás elkezdésének és az éjjeli tápszernek, mert ekkor már hetek óta 6-7 alkalommal keltünk éjszaka. Most már majdnem 7 hónapos, és továbbra is este kapja a tápszert, de éjjel még így is van, hogy felébred bár már csak egyszer!, plusz egy étkezést váltottunk ki nappal (ez amúgy is teljesen normális már ebben a korban). Szóval fokozatosan választom el, de már nagyon várom, hogy a többi kajálást is kiváltsuk, ill. hogy végre átaludja az éjszakát! Remélem, hogy úgy 10 hónapos korára sikerülni fog. Ahogy írta is valaki, én is úgy érzem, hogy ő is érzi valahol, hogy ennek így kell lennie, vagy az ő igénye is alkalmazkodik az enyémhez. Remélem! :-)


Írjatok még tapasztalatokat, kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakult ez másoknál!

Köszi

2010. okt. 12. 22:38
 10/22 anonim ***** válasza:
34%
Én már terhesség végén is ezt éreztem, szülés után vissza mentem eredeti súlyomra ami 48 kg. Majd 1 hónapig szoptattam sulim miatt. Nem is lett baja a mellemnek. És egy egészséges kisfiam van.
2010. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!