Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 0-6 hónapos babával miért nem...

0-6 hónapos babával miért nem mennek sokan nyaralni? Milyen következményei lehetnek annak, ha valaki mégis megy kisbabával nyaralásra?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasni, hogy újszülöttként nem mentek, meg majd ha nagyobb lesz. Pár hónaposan nem sokan mennek nyaralni.

A kérdésem pedig. Ennek mik a főbb okai? Fel tudja valaki sorolni?

Avagy milyen buktatókkal, vagy egyéb negatív/kellemetlen következményekkel kell számolni annak aki mondjuk 2-3 hónapos babával indul útnak? Mi az ami sokakat visszatart?



2023. jún. 27. 14:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

Négy honapos volt a fiam amikor mentunk eloszor nyaralni egy hetvegere.

Nem kulfoldre..

Semmi gond nem volt vele .

Nem mindenki varja meg amig nagyobb lesz a baba

2023. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg akartuk próbálni, de az első 8 hónapot mi csak túléltük.

4 hónapos koráig a hasfájás miatt nem aludtunk. Utána az alvás regressziótól, 6 hónap után a fogaktól. A francnak se volt kedve utazni, hogy ott szenvedjünk.

Pedig, hogy elterveztük 🤣

2023. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

4 hós volt mikor balcsin voltunk, 2x jutottam be a vízbe.

Nem nem lehet menni, de nem igazán nyaralás.

2023. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelmét nem láttuk
2023. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem igényünk, csak miatta még felesleges. Aki nyaralni akar viszont nem kell a baba miatt lemondani róla, nekik tényleg mindegy hol vannak.

Egyébként nekem a baba nem is nagyon birja az utazást, 30 km-re is akkor indulunk el, ha muszáj. De még fél éves sincs, 3,5 hónapos.

2023. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

A legfőbb oka az, hogy egy ilyen pici babának még nincs immunrendszere, így könnyen összeszedhet bármit.

Aztán ott vannak még az olyan kellemetlenségek, hogy pl nem mindenki szeret nyílvánosan szoptatni. Vagy nem akar a szülő nyílvános wc-ben pelenkázni. Vagy félnek a nem megfelelő higiénés körülményektől. Valamint belátják azt is sokan, hogy csomó program kiesne így, pl egy nagyon pici babát nem viszel a strandra, sőt a tengerbe sem mert hideg. A naptól is óvni kell, túrázni sem tudsz vele, sem semmilyen kalandparkba menni. Talán az utazást is rosszul viselné, és az étteremben lehet végig ordítana. Nem akarja a szülők magukkal vinni a fél házat pl cumisüvegsterilizáló és társai, ami a szállodában nincs, mégis egy babának napi szinten kellhet.

Ha pedig beteg lesz, az külföldön jó nagy szívás, de belföldön is macera...

2023. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kisfiam csak sírt, üvöltött, ordított. A babakocsiban, az autóban, ha felkeltem mellőle stb. Csakis kizárólag kézben cipelve volt el. Nálunk elképzelhetetlen volt, hogy tologassuk a babakocsiban, ő nézelődjön, vagy beüljünk valahová valamit enni/inni vagy akár fürödjünk vele. Csak a sírás, üvöltés ment. Miután megtanult önállóan járni megszűnt a sírás, de akkor meg meg sem állt. Szintén elképzelhetetlen volt vele beülni valahová vagy fürödni vagy akármi. Idén tervezzük, már 3 éves, értelmes, le lehet vele ülni, érdeklődő, szeret pancsolni.
2023. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

1. Semmi pihentető nincs benne.

2 Ha nem valami kietlen helyre mész, mások nyaralását is tönkre teszed.

2023. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Mindenkinek mas.

Nincs erre szabaly. Ez az elkap valamit dolgot meg nem ertem, gondolom nem fejlodo orszagokba mennek vele, Mo.-n kivul meg eppen, hogy meg Romaniaban is jobb az egeszsegugy.

Mi mentunk vele par honapos koratol, de mi utazos csalad voltunk mindig is.

Szoptattam, (nem Mo.-n elunk, itt nem kell bujkalni ha valaki szoptatni akar ), nem volt bukos, hanyos, hasfajos, konnyu volt vele utazni. Ezerszer inkabb egy baba mint egy 2-3 eves toddler akit minden percben le kell kotni.

2023. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%

7 hetes volt tavaly a fiam, amikor mentünk vele 3 napra. Strandon voltunk, faházban. Nyilván a vízbe nem vittük még be. Tökéletesen elvolt babakocsiban, vagy az árnyékban a sátorban. Van nagyobb gyerek, neki nem mondhattam, hogy bocs, nem megyünk sehova a kicsi miatt. Nehezen indultam el, de nagyon jó volt. Nem kellett főzni, mosni, takarítani. Reggelit és vacsorát megoldottuk a faházban, ebédet vettünk mindig, azt meg úgy időzítettük, hogy akkor aludjon a kicsi. A nagyobbat a férjem vitte a medencébe, pancsoltak, csúszdáztak, játszottak. Esténként sétáltunk, fagyiztunk. Amikor a pici elaludt, kiültünk a teraszra beszélgetni. Nagyon jó volt kicsit kikapcsolódni.

Most 14 hónapos lesz, amikor megyünk, ez már kevésbé lesz pihenős nyaralás, mert megállás nélkül jön-megy, felfedez. De megyünk. :)

2023. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!