Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 0-6 hónapos babával miért nem...

0-6 hónapos babával miért nem mennek sokan nyaralni? Milyen következményei lehetnek annak, ha valaki mégis megy kisbabával nyaralásra?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasni, hogy újszülöttként nem mentek, meg majd ha nagyobb lesz. Pár hónaposan nem sokan mennek nyaralni.

A kérdésem pedig. Ennek mik a főbb okai? Fel tudja valaki sorolni?

Avagy milyen buktatókkal, vagy egyéb negatív/kellemetlen következményekkel kell számolni annak aki mondjuk 2-3 hónapos babával indul útnak? Mi az ami sokakat visszatart?



2023. jún. 27. 14:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a védőnőm és gyerekorvosom nagyon javasolta, hogy az első 4 kötelező védőoltást várjuk meg. Még babaúszásra is csak 4 oltással lehet menni. Mi azt megvártuk és már repültünk is. Nyűgös baba volt, nem volt vele kifejezetten könnyű nyaralni, de szerintem otthon is ugyanolyan nehéz lett volna. Attól még tudtuk élvezni a nyaralást, nagyon jó volt, a következő babával is csak 4 hónap szünetet fogunk tartani. (Utazós család vagyunk. :))
2023. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Baromi sok cuccunk lett volna.

A nagylányommal voltunk (4hós anyatejes volt)

Az ikrek tápszeresek voltak, sokat buktak, így annyu ruha, tápszer, cumisüveg melegítő, forraló vagy babavíz kellett volna h inlább kihagytuk. Igazából a nagy se tudta volna így élvezni, hiszen a babák evés-pelusozás-alvás körforgásban nehéz lett volna neki is kedvezni

2023. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik gyerek nem aludt fél éjszaka, a kisebbik aludt, de cserébe nappal óránként éhen akart halni. Én egyiküket sem éreztem nyaralással összeegyeztethetőnek. Hogy máshol, komoly pénzért csináljam ugyanazt mint otthon, annak nem láttam értelmét.
2023. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Enem leginkább az tartana vissza, hogy ha pont külföldön betegedne meg, akkor biztos halálra aggódnám magam, hogy ellátják-e rendesen, vagy nem lesz-e valami kommunikációs probléma az esetleges nyelvi akadályok miatt (főleg, hogy pár hónaposan még a babával sem volt meg annyira a "közös nyelv", kb. fél éves kora után tudtam jobban megfejteni 😀). Na meg első babánál gondolom kevésbé bátrak a szülők otthon is alapból, egy kicsi baba pedig kevésbé kiszámítható, naponta változhat, hogy mi tetszik neki és mi nem.

A sok cucc szerintem nem tartana vissza engem, egyrészt nem gondolom, hogy annyi plusz kellene, meg max. a saját cuccaim kárára pakolnék neki.

Egyébként az én kisfiam most 9 hónapos, ha összejönne, idén nyáron azért egy kis kiruccanást megejtenék vele szívesen :)

2023. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmi "következmény", ha úgy érzed, hogy neked nem nehézség, menjetek.

Nekem mindkét gyerek "nehéz" baba volt. Az elsőt reflux miatt 5 hónapig le se lehetett tenni, mert összerókázott mindent, úsztunk a savanyú tejben, majd tápszerben. Még baba-mama programra se jutottunk el vele. 6 hónaposan intenzívre is kerültünk és onnan két havonta.

Szerintem nem meglepő, hogy 1,5 éves korában szántuk el magunkat először nagyobb nyaralásra (úgy hogy előtte még 16 hónaposan is kórházban voltunk).

"Pedig" utazós család vagyunk. ;)

A kicsivel 3 hetes korában kórházban kezdtünk, ekkor volt az első nyara, mert tavaszi, így nem mentünk sehova.

Következő évben nyárra már elmúlt éppen 1, akkor mentünk először négyesben igazi nyaralásra.

2023. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

1, rohadt sokba kerül ahhoz hogy ugyanolyan zombi legyél, mint otthon lennél, csak itt pénzért.

2. Vinni a babakocsit, a babakádat, ezer ruhat mert 5 percenként lebukhatja magát, ott is mosni, szoptatni 3 óránként éjjel -nappal, 24ből 18at alszik, nem tudtok sehova menni, mert vagy alszik, vagy aludni fog, vagy eszik, vagy enni fog... Semmi üdítő , pihentető nincs benne.

2 éves már a fiam. Már megyünk, de ha lesz kistesója is csak a nagy miatt megyünk majd valahova, én a babával otthon lennék a legjobban, ahol minden kéznél van és amúgy felesleges neki, nekem meg az apjanak os stressz.

Én ezért nem.

2023. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Brutalis szulesem volt, 2,5 honapos a kisfiam, meg mindig faj mindenem, annak ellenere, hogy nogyogyasz mar latott es elvileg mindent rendben talalt…

Ez az egyik, nem erzem jol magam. A masik meg az, hogy a baba nem nagyon alszik ejszaka, valtozo, hogy mikor es mennyit kel, de van, hogy 30 percenkent, van hogy 2 orankent. Szoval faradt vagyok, na. Nincs kedvem emiatt szazezreket kifizetni, hogy ezt a szenvedest mashol csinaljuk…🤣

Ennyi az ok :)


Mindannyian masok vagyunk kerdezo. Elmeletileg konnyebb ez a kisbabas idoszak, de gyakorlatilag meg nem biztos. Nincs egyforma anya es baba sem.

2023. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapossal mentünk 1 hétre. Nagyon elveztuk, a pici is :-) egy hátránya volt, félelmetesen sok cucc kell nekik még akkor
2023. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi mentünk már 2 hónapos korában is de csak belföldön, na meg a rokonokhoz is rendszeresen járunk, a legnagyobbnál is igy volt,most a legkisebbnél is igy van. Vízbe most fog majd nyáron menni először 7 hós lesz, eddig csak babauszin voltunk oda 3 hónapos kortól lehet jarni a 3hónapos oltás után.

Dok cucc van de simán megoldható. Szerintem ezt csáladja valogatja. Amúgy semmi baja nem lesz ha utaztok vele.

2023. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

6

👍

2023. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!