Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedése lenne a babámnak?

Székrekedése lenne a babámnak?

Figyelt kérdés

4 hetes a kislányom 100%-os anyatejes...

Sajnos hasfájós, így elkezdtünk szélcsőt használni de puki nem jön csak kaki de csak szélcsővel tud kakilni vagy ha a kis lábával nyomom a hasát...


Lehet hogy nem is fáj a hasa, hanem az fáj neki hogy nem tud kakálni....?


(Egy nagyon pici kaki van mindig a pellusba, de már nincs ugy mint az elején hogy sokszor ki is folyt annyi volt)


Arra gondoltam hogy talán ettem valamit ami megfogta a kis hasát...

Ha igen akkor mit kéne ennem hogy meginduljon a hasa?


Tejet/tejest nem ehetek mert allergiás ra!



2023. jún. 29. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi espumisant hasznaltunk es biogaia-t, de mar nem emlekszem hany honapos kortol lehet adni nekik. Nezz utana.
2023. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Mibol gondolod, hogy 4 hetesen mar allergias a tejre? Ez hogy derult ki ilyen koran?


Szelcso hasznalatat mellozni kene, meg kell tanulnia egyedul is kakilni. Ha esetleg a hasa faj, akkor foleg nem kell. Orvos nem mondta, hogy ne hasznald?


Pici babaknak a kakilas nehezen megy, gyakori problema, de nem igenyel beavatkozast, foleg nem ennyire durvat. Maximum tornaztatas, ami jot tesz, azt viszont lehet gyakran.

A szelcsonel egyebkent meg a vekony, puha, rugalmas! babalazmero is jobb. Ha nagyon-nagyon muszaj,mert nem kakilt mar legalabb 4 napja es mar szenved, inkabb azt hasznald, de en arra biztatlak, hogy legyel turelmes es ne piszkald ilyenekkel.

Anyatejes babaknal amugy normalis, ha ritkabban kakilnak,ha a baba amugy nem erolkodik tulzottan, akkor ki lehet varni. Az, hogy neha probal nyomni, meg kicsit sirdogal ilyenkor, normalis, nem kell azonnal a popojaba dugni targyakat.


Neked semmit nem kell enned, de ha nagyon ragaszkodsz valamihez, a babanak adhatsz pl infacolt.

2023. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Szegény baba alig bújt ki a hasadból és már állandóan a fenekében turkálsz. Miért kínzod? Meg kell tanulnia kakilni. De így nem fog. Anyatejes babánál normális lehet hogy akár 10 napig nincs széklet, mert az anyatej 100%ban megemésztődik.

Hasfájás nem attól van hogy nem tud kakilni, hanem mert érik még az emésztőrendszere. Kérlek ne kinozd szélcsővel. Neked jó lenne ha állandóan valamit feldugdosnának?! Bizony a hasfájás kegyetlen dolog, de magától elmúlik, kinővi, de még egyszer hangsúlyozom, nem azért van ,mert nem tud kakilni. Babusgasd sokat, kösd magadra, masszírozd a hasát és olvass utána melyik csepp mikortól adható neki és esetleg melyik válik be nektek. Létezik a lajhártartás is, ami kisfiamnak mindig segített.

2023. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hogy itt mindenki okosabb állandóan, segítséget kértem nem kötözködést..


És igen allergia tesztet csináltak neki a kórházban mivel fel ömlött az egész teste így jött ki hogy én tejet ittam ő pedig allergiás rá....


Espumisan, infacol rontott a helyzeten mert be adtam neki és be görcsölt..


Az orvos ajánlotta a szélcsövet mikor még azt hittük hogy a hasa fáj hogy pukizzon de 2 puki ha kijött, és ugy jött a kaki a csővel.... és ő is azt mondta hogy Látszik hogy erőlködik és bele remeg a kakálásba és ordít szóval székrekedés..


Ugyhogy aki pofázni meg kötözködni akar az keressen mást


Aki segít azt megköszönöm

2023. jún. 29. 10:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó, akkor csináld. Lehet hogy aki itt segíteni akart nem az első gyerekével szenved, mint te, hanem mondjuk volt már neki 3 és van tapasztalata. Az első gyerekének mindig okosabbak a könyvből, mint a 3 gyerekesek.

De ha az orvos megmondta,hogy székrekedése van, akkor mi a kérdésed? Hisz tudod a választ.

2023. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ket gyerekem van,mindketto hasfajos volt,nehezen jott a kaki...soha nem hasznaltam szelcsovet.

Tornaztattam,hasra raktam oket,plusz espumizant kaptak

En sem szeretnem,hogy turkaljanak a seggemben,tehat en sem tettem a gyerekeknek.

A hasfajas idoszak elmulik,nem kell erre annyira rastresszelni.

2023. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ez a stilusod .

"Aki pofazni akar..."itt csak segiteni akarunk,elmondjuk miert nem jo a szelcso,mit csinalhatsz helyette.

Erre megsertodsz...ha ennyire okos orvosod van akkor hallgass ra ne itt kerdezgess.

2023. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Senki nem okoskodik, a nehez kakilason speciel mar 2 gyerekkel vegig mentunk, 2-es voltam. Az, hogy erolkodik es remeg, termeszetes. A merteke a kerdes. Ha nagyon sokat csinalja, naponta tobbszor, nem tud tole pihenni, zavarja, na akkor kell beavatkozni. Egyeb esetben nem, mert hozzaszokik es csak sokkal kesobb fog megtanulni egyedul kakilni, nem jatek ez, raadasul fajdalmas is lehet.


Orvosi ajanlas volt nalunk az, hogy ne hasznaljunk szelcsovet, csak ha nagyon-nagyon szukseges, de akkor is inkabb a vekony lazmerot, hogy minel kevesebb kellemetlenseget okozzunk a babanak ( beurer babalazmeroje pl nagyon vekony, puha, a szelcsohoz kepest). De szerencsere csak parszor volt ra szukseg, en nagyon szigoruan tornaztattam oket napi tobbszor, ez meghozta szerencsere altalaban a hatast. De tenyleg sokat es sokszor kell csinalni, nem eleg csak heti egyszer.



A tejallergiat csak azert kerdeztem, mert nekunk azt mondtak, 2 eves kor alatt nem csinalnak ra vizsgalatot es erdekeltek volna a tunetek, de akkor a kiutes volt az, ha azt erted azalatt, hogy “fel omlott a teste”. Vagy passz, de gondolom ez.

2023. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi idős babának nem csinálnak tejallergia vizsgálatot, hiába állítja. A tejkiütés a babákon pedig nem azért van,mert anyuka tejet fogyaszt, hanem mert az anyatejben ürülnek a hormonok. De hát feleslegesen beszélünk, mert úgyis jobban tudja.
2023. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyi többen is írták hogy van már több gyerekük is, lehet kicsit tapasztaltabbak.

Egyet kell értsek velük.

A szélcsőhöz simán hozzá tud szokni, nem fog tudni magától kakilni.

Amúgy meg egy 100% anyatejes babánál van hogy hetente kakil csak. Mielőtt leszólsz mást olvass utána a dolgoknak egy kicsit és ess nekik egyből!

2023. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!