Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy súlyú babáitok elnőtte...

Nagy súlyú babáitok elnőtte idővel a kis hurkáit? Igény szerint szoptatott babáról van szó. Mennyi volt, mennyi lett? Mászásnál javult a helyzet?

Figyelt kérdés

4 hónapos és 70 centi 8400g.

Elég husis kisbaba, de félek hogy valamit elrontok vele. Hogy lehet nem kéne ennyit ciciztetni?

Nem csak eszik, hanem iszik és sokszor azzal is alszik el.

Saját részről a genetika kegyetlen. Nagyon könnyen hízok én is ha nem figyelek.

Néha -néha szoktam neki baba vizet adni.


2023. júl. 9. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Még csak 4 hónapos szegény gyerek. 🥲
2023. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem eleve nagy súllyal született a babám (4 kg), az első fél évben utána nagyon gyors ütemben növekedett (szintén anyatejes volt). 6 hónaposan 9-9,5 kg körül lehetett, de onnantól lelassult a gyarapodás. 1 évesen 11 kg és 83 cm volt. Nagy kisfiú, de teljesen arányos, a védőnő és a gyerekorvos szerint is. :)

Egyébként szerintem semmi köze a baba súlyának a későbbi alkatához. Én is ilyen nagy és husis baba voltam, és igaz magas felnőtt lettem, de vékony testalkatú. Emiatt nem érdemes előre aggódni.

2023. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%

Szép nagy baba! 😍

Az én babám 7775g és 67 cm volt 4 hónaposan, ahogy elnéztem a táblázatunkat, ő kb. 3 centinként hízott ebben a korban 1 kg-t, szóval még husisabb is lehetett, mint a te babád :)

Pár nap híján 10 hónapos most, mindenki szerint (😀) nagyon csinos, formás kisfiú 🙂

Pocakja nem is nagyon volt, de mostanra már tényleg csak a combja hurkás.

Szerintem ne aggódj a súlyán!

Amit én szvsz egyedül nem tartok jónak, ha egyértelműen más baja van (mondjuk a szemem láttára koppantja oda a fejét valamihez), és akkor is cicivel "fogják be a száját", hogy ne sírjon, ahelyett, hogy öleléssel, ringatással, becézéssel stb. próbálnák megnyugtatni.

A sima komfortszopi azért belefér, cicinalvás is, kell a közelség neki, ezt sem venném el tőle.

Ráérsz még a tudatos táplálkozásra tanítani, ő még picike, ha éhes, egyen :)

2023. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam volt kb ugyanekkora, ő tápszeres volt. Lelassult a hízása később, 1 évesen volt kereken 10 kiló (83 cm magas volt), most 2 éves lesz és 11 kg (meg 93 cm). Mindenki beszólt, az elején azért hogy biztosan túletetem és mekkora, most meg hogy miért ennyire sovány.
2023. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne aggódj, le fogja mozogni. Nem olyan gyorsan, mint várod, de le fogja. Az igény szerint szoptatással jót teszel, nem érdemes abbahagyni. A víz sem szükséges neki.

Tényleg ne aggódj, még nagyon kicsi.

2023. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell kevesebbet szoptatni, ne aggódj. Később lemozogja amit eszik. Nő majd hosszra, hízás viszont rengeteget lassul.

A hurkáit persze el fogja hagyni. Nekem a kislányom fél évesen 9kg volt, iszsz babaként és 3-al született. 2 évesen átlagos testalkatú, 4 évesen nagyon vékony. Hurkáit valahol 1 éves kora körül de inkább utána hagyta el.

2023. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Ne aggodj.

Lanyom 4250 grammal szuletett es iszonyat nagyon gyorsan novekedett

Fel evesen akkora volt mint egy egy eves(sulyra is es cmre is)ahogy elkezdett maszni,kicsit jobb lett a helyzet,akkor már észre sem lehetett venni,hogy sulyra növekszik.csak nyúlt,mint akit nyújtanak.

Amikor oviba ment,megkerdeztek,hogy ugye iskolas mar?olyqn magas volt

Most itt van 9 evesen.

35 kg(hogy hany cm azt nem tudom pontosan én vagyok 165,es a nyakamig er kb,olyan 130-135 cm lehet)

2023. júl. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Az anyatejes babaháj más szerkezetű, mint a mi felnőtt zsírpárnánk. Az én fiam is óriási volt, széltében és hosszában is, de 1-2 éves kora között szinte semmit nem hízott tovább, ellenben rengeteget nőtt, szóval most aránylag magas, és nagyon izmos fiúcska lett (egész nap rohangál). Pedig sokat eszik, csak már sima ételt, de amióta aktívan mozog, azóta teljesen normális az alkata. Ne aggódj, előtte nem volt nyaka se, olyan kövér volt. 😅
2023. júl. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

O is megduplázta már a súlyát, inkább triplázta már majdnem.

Csak mindig azt hallgatom hogy túl nagy.


Nektek nem mondták ilyeneket? Vagy csak az én környezetemben mondogatják.


Az édesapja is aggódik miatta hogy elhízik. A mama is, a dedi is mondta már, meg még egy két ember. Már szerintem hallgatom ezt egy hónapja biztos. Már elegem van belőle, a fülemen jön ki...hiába mondom hogy nem lesz semmi baja, majd elnövi ha megindul a mozgása jobban.

Nem tudom mit csinálhatnék. De az is zavar hogy a párom nem áll mellém ebben.

Tegnap mondta hogy elrontottuk, tartani kellett volna a 3 órás evészetet. Látom rajta egyébként hogy bántja, de én nem vagyok a 3 órás evészetnek a gíve, főleg ha közben éhes. De azt nem veszi figyelembe hogy jobbára az elején tápszeres volt és azért az jobban eltelíti illetve ott egy fix mennyiséget adtunk neki. Most van a cici annyit eszik amennyi jól esik neki. Sokszor kb 5 percet ha rajta van vagy épp szopizik egyet-kettőt és ennyi volt.


Mindenesetre kicsit én is elbizonytalanodok mikor ennyit hallom. Egyébként a víz sem az én ötletem volt, de beadtam a derekam. Egy kis víz nem hiszem hogy megárt neki néha.


Picit nyugtatóak a válaszok, hogy sok ilyen van. Szívesen megmutatnám nekik is, de hiába lenne. 🥲

Még jöhetnek a sikersztorik:))

2023. júl. 10. 06:17
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Az én gyerekem egy évesen volt hasonló súlyú :) A tesóm idősebb fia még az enyémnél is kisebb volt, a második viszont hasonló a tiedhez. Mindkettő 100% anyatejes, ezt csak azért írom, hogy ne aggódj, nem a szoptatáson múlik. A kicsi most egy éves, még mindig husis, de már arányosabban.
2023. júl. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!