Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doktor nő,majdnem kiabált...

Doktor nő,majdnem kiabált velem ma,ennyire rossz lenne a helyzet ami a súlyát illeti? 8 hónapos izgő mozgó baba Többi lent

Figyelt kérdés

Nov.30 született a kislányom,4430 gramm és 55 cm.

Így haladt a súlya

12.31 4600


02.23. 5890


04.26. 7240


06.28. 8260


Ma 08.09 8360


Tehát,6 hónaposan kezdtem a hozzá táplálást,neki még szinte mindig a fő étel a szopi.

Üveges ételt soha nem eszik,én készítek mindent.

Reggel 10 felé kel,szopi, dél és egy között ebédel,

Aztán 2-3 felé szopi ,így alszik el,felkel szopi,és gyümölcs pürè

,Este 6-7 felé valami pèpes étel,aztán pedig szopi amikor kéri


Állandóan mászik,megy a bútorok mellett,szinte az összes szobát végig mássza, nagyon izgő mozgó,boldog kiegyensúlyozott baba.

Van miért aggódni?



2022. aug. 9. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Semmi baj a súllyával, a nagy babáknak nem kell dupláznia 6 hónaposan, ha esetleg ez lenne a gondja. 8 hónap alatt majdnem 4 kilót hízott, teljesen jó.

Kislányom egy év alatt hízott 4 kilót, a dokink és a védőnő szerint az is rendben volt. Anyatejes babáknál széles skálán mozog a hízás üteme. Ha mozgékony, érdeklődő, fejlődik, nincs semmi gond.

2022. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Eppen 2 evesem 10.4 kg es a gyerekorvos es vedono szerint is teljesen jol nez ki. Ehhez kepest fura hogy a 8kg 55 cmhez nem eleg
2022. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Én fiam kettő héttel született később, 3300 volt, most 7400.

Nagyjából tehát ugyanannyit híztak. Senki szerint nincs vele semmi probléma.

2022. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen jò a gyerek sùlya. Ha van lehetős÷ged szerintem vàlts dokit.
2022. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Töltsd le a child growth tracker alkalmazást. Ha a görbe rendben van, dugd az orra alá. Nincs joga kiabálni veled. Én is orvost váltanék.
2022. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%
Majdnem 4 évesem 13.5 kg, nekem olyan hihetelten, egy kisbaba hogy lehet 8-10 kg. Hallok ilyeneket máshol is. De most visszanéztem, enyém is 6200 gramm volt 8 hónaposan végülis.
2022. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Na jó, válaszokat olvasva akkor nem értem, most akkor sok vagy kevés, mi a gondja az orvosnak? :D
2022. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

6, én írtam a 3.választ.

A tanácsadáson szoktam latni más babákat, hát az enyém hozzájuk képest egy kis vékonyka kóró….

2022. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
Az enyém is mindig a legvékonyabb volt mindenhol, de sosem zavart. Volt kövér baba akinek anyukája lelkesen mesélte hogy 3 hónapos, már húslevest iszik cumisüvegből meg néha eszik kis rántott húst összevágva meg ilyeneket, na gondoltam magamban látszik is :D Amúgy a mostani 13.5 kilojával majdnem 4 évesen én pl abszolút nem látom vékonynak,sőt... Vannak nála vékonyabb ovis társai, nem tudom azok hány kilók lehetnek.
2022. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem összességével inkább azzal lehet a baj, hogy az utóbbi ~1 hónapban hízott 100 grammot a gyerek, ami azért tényleg nem sok, főleg a korábbi havi 0,5-1 kilós átlagot nézve.

Nem hiszem, hogy összességében a súlyával lenne gondja, mert az meg tényleg tökre rendben van. Viszont ha mondjuk magasságra/hosszra nőtt, akkor az sem ad okot az aggodalomra. Joga kiabálni emiatt semmiképpen sincs veled, ezt normálisan is lehet kommunikálni, szóval én is elgondolkodnék az orvosváltáson. Már csak azért is, mert ha a gyerek összességében jókedvű, élénk, mozgékony, jól fejlődik, akkor nehogy már a mérlegre alapozva könyveljük el betegesnek.

2022. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!