Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz könnyebb?

Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés

Már ordítani tudnék, szégyellem de azt kívánom valaki vigye el legalább egy napra. Pedig imádom de folyamatosan csak sír, egy másodpercre nincs el egyedül én meg kikeszulok. Semmit nem tudok csinálni mellette. Fáradt vagyok és nyűgös én is, de semmi nem köti le és semmi nem jó amit csinálok..Örülök ha wcre kijutok...


Most két hónapos.. kérlek mondjatok valami biztatót.


2023. júl. 12. 11:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%

Én is a 18-assal értek egyet, az én többemberes gyerekemmel az első év a mentális és fizikai leépülés iskolapéldája volt. Semmit nem lehetett mellette csinálni, és akármilyen "jajjtecsinálodszrul" embernek odaadtuk, hogy akkor tessék oldd meg, csak hápogott, hogy hát az ő gyerekének működött valami triviális dolog és jé a mienknél semmi. Csak mosolygok magamban ezeken az írásokon, hogy régen leraktad és ott maradt, a totyogó után meg menni kell. Nálam pont fordítva. Végre megy ahova akar, nem kell cipelnem 0-24, végre azt csinál amit akar és nem visít, végre elkezdett beszélni, és végre kimondja, hogy mi a baja, nem csak visít, végre akar bármi mást is csinálni az egész napos visításon kívül, és legalább játszótérre meg boltba el tudunk menni.

Én ezeket hatalmas könnyebbségként éltem meg, mert az én gyerekem nem szobanövény volt, hanem egy 24 órás elfoglaltság.

Egy éves kora óta folyamatosan könnyebb, pedig megyünk bele a dackorszakba, de bármikor bármennyi dachisztit vállalnék, mint az első évet újra. Az a pokol volt nálunk.

2023. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Igyekszem bírni, köszönöm a válaszokat. Hurci kendőm van, de még nem tudtam megnézni S helyes felkötést de azt hiszem itt az ideje.
2023. júl. 12. 13:36
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kötést a férjem is meg tudta csinálni, ez alapján a videó alapján. A többi igényel némi ráérzést, gyakorlást.

https://www.youtube.com/watch?v=i3eK1LXprds&t=24s

2023. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%

Azért az vicces hogy csak azt kapod majd jobb lesz.

Nálunk 1,5-2hó apos koráig nem aludt és csak sírt. Elhagytamma tejterméket és pár napon belül rohamosan javult a helyzet. Nem véltelen hogy meg kell nézni miért sír az a szerencsétlen gyerek. Ha valami gondja van akár az "ételel" vagy bármi mással várhatod a csodát és csak rosszabb lesz!

2023. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
23-as ez nagyon jó köszönöm. Ugyanilyen kendőm van
2023. júl. 12. 13:48
 26/32 A kérdező kommentje:

Hasfájós volt, szerencsére az megoldódott már.


Tudom hogy én hiányzom neki, ha leteszem már sír, ha fogom akkor jó neki. Kis matrica, amivel nincs gond csak tényleg úgy érzem megfulladok mert nem jutok egyről a kettőre.


Játszó szőnyegen elvan egy negyed órát, fekete fehér könyv nézegetéssel is, meg a kiságy forgóval is de hamar megunja és egyszerűen ha nem vagyok ott sír, ha nem veszem fel sír. Ezért gondolom hogy nincs szervi oka vagy bármi egyéb csak azt akarja hogy nonstop vele legyek..

2023. júl. 12. 13:52
 27/32 A kérdező kommentje:
Egy levest nem tudok megfőzni, örülök ha a kávémat meg tudom inni
2023. júl. 12. 13:53
 28/32 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az a helyes válasz, hogy könnyebb sosem lesz. Máshogy lesz nehéz. 4 hónaposan nálunk ez a csecsemőkori állandó nyűglődés elmúlt. Nem mondom, hogy megszűnt, mert hát egyáltalán nem, de már azért többnyire beállt, hogy mikor mi a baj, jobban aludt, én kevésbé szorongtam, stb.

Azóta is vannak könnyebb és nehezebb időszakok, amikor nyűgösebb, rosszul alszik, de a kezdeti sokkhoz képest én ezt már jobban viselem. Kell az énidő, ez nem szégyen. Senki nem tudja ezt épésszel 0-24 csinálni szerintem!

2023. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az a helyes válasz, hogy könnyebb sosem lesz. Máshogy lesz nehéz."


Egyetértek!!

2023. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
32%
Akárkinek akármennyire is nehéz, más gyerekét szobanövénynek nevezni, csak mert nem visít egész nap... Hát, inkább nem is minősítem. Minősíti az illető saját magát az ilyen megnyilvánulásokkal.
2023. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!