Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórházban nektek is azt...

A kórházban nektek is azt javasolták, hogy aludjon veletek egy ágyban a baba?

Figyelt kérdés
2023. júl. 12. 21:32
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
86%
Mivel sehogy máshogy nem volt el a lányom, csak rajtam/mellettem, nem volt választásom, mondhattak akármit. Mikor már 36 órája ébren voltam, ő meg csak üvöltött és majdnem leejtettem, mikor vettem ki a kiskocsiból, akkor fogtam, aztán inkább bekuckóztam vele az ágyba, és aludtunk egy jót.
2023. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Első lányomnál mondták a kórházban, hogy velem aludjon, és én is féltem, hogy ráfekszem véletlenül, erre annyit mondtak, hogy biztos nem fogok, de szüksége van a testközelségre. 2. lányomnál nem mondták, de úgy aludtunk, engem megnyugtatott
2023. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmit nem mondtak. Mivel sajnos császározni kellett, gondoltam, jobb, ha magam mellé teszem, akkor nem kell felkelnem. Na de kb semmit nem tudtam így aludni. Utána már inkább külön aludtunk és kiszedegettem etetni.
2023. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk tilos volt együtt aludni vele. Nem is éreztem volna biztonságosnak, mert nem a fal mellett volt az ágy, így mindkét oldala nyitott volt. A kocsiban viszont nem aludt, csak rajtam. Így kétszer 3 órára elvitték, hogy legalább annyit aludhassak. Itthon kezdetben fészekben volt, aztán csak simán mellettem. 20 hónapos, jelenleg az ágya az én oldalamhoz van rögzítve. A saját helyén alszik, de mégis átgurulhat, ha akar. Ritkány teszi
2023. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
86%

Nem javasoltak semmit. Szerencsére nem is kifejezetten szóltak bele, amikor magam mellé vettem őket. Egyik sem aludt a kiskocsiban, így velem aludtak.


Az elsőnél még féltem a ráfekvéstől, úgyhogy másfél évig külön raktam az első pár napot leszámítva, aztán amikor már semmit nem aludtunk éjszaka hetek óta, és nagyjából soha, beköltözött mellém, azóta jobban alszik. A kicsinél nem volt ilyen félelmem, mindig is velem aludt.

2023. júl. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
31%

Nem javasoltak semmit. Mìg a szülőszobàròl mentünk az osztalyra addig nem volt szabad a kocsibòl kivenni. Nem volt lelkierőm ellenàllni. Addig is a pici alà tettem a karom, ès ràhajoltam. Picit nyüszögött, làtszott rajta nem tetszik neki, hogy nincs kèzben. Pàr perc volt, mìg odaèrtünk. Ott màr kezemben volt szinte egèsz èjjel. Mìg pisilni mentem addig tettem be a kocsiba, meg talàn 2x pàr percre, hogy aludjak, de nem ment. Azèrt, hogy àlmomban rà ne feküdjek ilyen pici helyen, inkàbb nem aludtam. Ahogy bòbiskoltam volna el, csùszott le a kezem babàstul, arra mindig megèbredtem. Szerencsère csak egy èjjel voltunk osztàlyon, azt is csak hajnali 2-től. Otthon màr biztonsagosan, nagy àgyban aludtunk egymàs mellett.

Szerintem èszre se vettèk, hogy vègig a kezemben a baba. Le se tojtak, pedig megfigyelèsre maradtunk bent egèsz èjjel. Arról volt szó, hogy 2 òrànkènt mèrik a làzàt, meghallgatjàk a szívèt. Erre 1x làttam èjjel nővèrt, mikor èn hìvtam.

2023. júl. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban kifejezetten elmondták, hogy ne aludjunk ott egy ágyban a babával. Hanem tegyük vissza a helyére, ha alszunk. A babának így biztonságos. Úgyis ott van karnyújtásnyira.
2023. júl. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
31%
Utána meg jönnek majd pár év múlva a síró kérdések, hogy az 5 éves gyerek nem hajlandó a saját szobájában aludni mit csináljak, brühühü😭
2023. júl. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem javasoltak semmit. Az elsőnél láttam éjszaka, hogy a szobatársam nagyonnagyon sírós babájánál javasolták neki, hogy esetleg próbáljanak meg összebújni, fekve szoptatást próbálták neki megtanítani, mert nem akart szopizni a babája, szóval bár nekem ilyen problémám nem volt, én is ötletet merítettem innen. Nekem nagyon furcsa és idegen érzés volt, hogy abban a műanyag dobozban alszik a baba, külön tőlem, amikor pár órával azelőtt még egy vérkeringés voltunk. De én eleve együtt alvásra készültem, legalábbis otthonra, be volt már készítve a babaöböl az ágy mellett, szóval ezzel nem is volt gond. Kb 2 éves kora környékén került saját ágyba (még a mi szobánkban), és most 3 éves korára tudtunk elköltözni, így most lett külön szoba. Viszonylag ritka, hogy éjszaka átjönne közénk, szóval szerintem nem ezen múlik, hogy kit lehet kirobbantani a szülői ágyból és kit nem.

A másodiknál már alap volt az együtt alvás a kórházban is, de ekkor se mondtak semmit.

2023. júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
79%

"Hanem tegyük vissza a helyére, ha alszunk"


Ez így tök jól hangzik, csak azt kell megérteni, hogy sok baba nem alszik a kiskocsiban, távol az anyjától, ergo ha a kocsiban van a baba, akkor anyuka sem alszik. Mert a baba ordít.


Mint írtam, nekem kettő gyerekem is van, az első soha sehol nem aludt az elején, csak mellettem, már a kórházban is végig ordított órákon át, míg próbáltam a kocsiban altatni, itthon ugyanez ment a kiságyban, szóval lehet it írni, hogy nem biztonságos meg kényelmes az együttalvás, ha egyszer nem alszik másképp a baba. Onnantól aludtunk normálisabban, hogy feladtam az ágyba szoktatást, és magam mellé vettem (és aki mellett még 5 évesen is ott alszik a gyerek, az meg hülye volt, mert nem szoktatta át, amikor már értelmesebb lett a gyerek).


A második pedig, ahogy írtam, gond nélkül aludt és alszik azóta is ágyban, ha leteszem. Pedig semmit nem csinálok másképp, csak egyik ilyen, másik olyan.

2023. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!