Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron is egy réteggel több...

Nyáron is egy réteggel több kell a babára, mint ami rajtunk van?

Figyelt kérdés

Olvastam egy olyat, hogy “ha neked meleged van, akkor a babádnak méginkább”. (Gondolom mivel még nem elég fejlett a hőszabályzásuk és nem tudják a hőt sem olyan hatékonyan leadni.)


Akkor hogy van ez, hogy mégis egy réteggel több ruha kell rájuk, mint ami rajtunk van?



2023. júl. 16. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy hetes a kisfiam. A kórházban a teremben ment a klíma 24 fokra állítva. Itthon egy kombidressz van rajta
2023. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem adtam ra egy reteggel tobbet, mint magamra. Ugyanugy oltoztettem telen is, pluszban volt mindig egy pled a babakocsi aljaban, ha hidegnek ereznem. Nem volt megfazva egyszer sem.
2023. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekünk októberi, az elején mindig nagyon beöltöztettük, aztán meg nem értettük miért nyűgös….melege volt. Most se az a fázós, 3 éves. A második most született, a kórházban csak a csecsemőosztályon van klíma, de nem volt már hely, a másik osztályon meg iszonyat meleg volt, amikor vizsgálatra vitték én mindig rövidet adtam rá és csak egy pelussal takartam be, átöltöztették hosszúba, polár takaróval. Amíg ott voltunk, alig volt pisis pelusa, mindig rettenetesen izzadt volt. Most itthon rövidujjú body vagy napozó van rajta, nincs gond a pisivel.
2023. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem még kesztyűt és sapkát is adattak rá a kórházban, pedig tavaly júliusban szültem..
2023. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 7 hónapos és egy szál pelusban van rajtam van egy top meg egy rövidnaci, vegülis rajtam van egy reteggek több 😃

Babafüggő az enyem nagyon izzadós, abszolút nem fázós baba.

2023. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fázós vagyok így magamhoz képest a babáimra nem kellett plusz réteg sose.

Nyáron ha neked meleged van egyhelyben ülés közben is végképp nem kell plusz réteg, mivel én fázós vagyok, nyáron a babán kevesebb ruha van, mint rajtam. :D én tök jól elvagyok nadrágban meg pólóban, a baba meg izzad és csak egy pelenka van rajta. Jó itt van 29 fok jelenleg, csak azért irtam ezt, hogy nemhogy nincs rajta plusz réteg, még kevesebb is van rajta.

2023. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Februárban született a kisfiam. Itthon 21-23 fok volt, rajta a peluson kívül vagy egy rugdalozó vagy egy hosszú ujjú body és hosszú nadrág, zokni volt.

Ha kivittük, ugyan ilyen szettben volr, plusz egy sapka és bundás overáll.


Most vagy egy napozóban van, vagy egy lidl-s (biopamut) ilyen hálós trikó bodyban, vagy csak egy szál pelusban. Ha meg kint vagyunk az erkélyen, akkor pucéran.

25-29 fok van a lakásban 😖

2023. júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell.

Gondolj már bele: ha olyan hőség van, hogy a bőrödet is lenyúznád, ha attól kevésbé lenne meleged, akkor honnan is számolnád a plusz egyet?

Annyi, hogy fényvédelem miatt kell csak a babára valami lenge ruha, plusz árnyékolás. 6 hó felett naptej.

2023. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanannyit adok rá mint magamra. Ő jobban izzad így is mint én.

A sapka amivel többet adok rá a nap miatt.

Télen anyukám idegesített mindig ezzel hogy egy pillanatra kinn volt a zoknis lába a takaró alól biztos halálra fagyott...de nem amúgy.

2023. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!