Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális hogy 10...

Mennyire normális hogy 10 hónaposan ennyit sír és rajtunk nyugodt ha állunk vele?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos de a nap 24 órája akkor van el ha a kezünkben van és állunk járunk vagy játszunk vele. Csak akkor játszik ha valami új játék van de gyorsan rá is un. Újszülött kora óta ilyen tudni kell hogy refluxos volt ordított cska rajtunk aludt el és ez a mai napig így van. De már 10 hónaposan igen csak le kéne kötnie magát.
2023. júl. 17. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez furcsa, az én kisfiam is nagyon igényelte a társaságot, szeretett kézben is lenni, de ahogy elkezdődött nála a kúszás-mászás(ülés), már tényleg egyre jobban eljátszott egyedül is (legalábbis ha valaki ott volt körülötte).

Ha leteszitek, akkor egyből ordít?

2023. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Ritka ha nem :( sir mászik utánnunk hogy vegyük fel és akkor csendbe is van.
2023. júl. 17. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeparációs szorongás, normális.


Nálunk is ilyen volt. Kezdetben reflux miatt volt folyton függőlegesen, ahogy az javult jött a szepa... fogzásnál hatványozottan...

Kitartást! Lesz jobb!

2023. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha a földön játszotok vele?
2023. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor talán kedv függő el van de sajnos nem mindig van időnk. Van egy 3.5 éves nagyteso aki snis őt a szobatisztasra próbáljuk szoktatni viszont ő igazából nagyon jó kisgyerek
2023. júl. 17. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindkét lányom refluxos volt de sosem szoktattam fel ez miatt őket, bele is bolondultam volna 🙈

Persze éves után mindig magasabban voltak vagy éppen rajtam aludtak el de nem cipeltem őket egész nap a kezemben. Azt gondolom már te is tudod nem a reflex miatt van...

2023. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos necces időszak ez nektek a nagyobb tesó miatt, de szerintem csak az lesz a megoldás, hogy megtanítjátok egyedül játszani.

Az sajnos ritka, hogy magától sikerül egy babának.

Nálunk egy darabig jól működött az, hogy egy nagy cipősdobozban voltak ömlesztve a játékai, leraktuk mellé, ő meg vagy beletúrt és kivette, ami tetszett neki, vagy kiborított mindent és úgy válogatott.

De ehhez ott voltunk mellette, amikor tudtunk, nem kellett vele nagyon foglalkozni, elég volt neki egy idő után, ha felnézett, és látta, hogy nincs egyedül.

Most már ott is lehet hagyni kis időre, de mindig valamit "rosszalkodik" egyből, pl. a légzésfigyelő vezetékeit cibálja, szóval vigyázni kell :)

2023. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben a korban már játszhat a szepa is, de a leírásod alapján erős a feltételezés, hogy egyszerűen azt szokta meg, hogy szórakoztatva van állandóan.

Próbáljátok önálló játékra szoktatni. 10 hónaposan akkor sem fog egy órát csendben játszani nyilván, de az nem normális, hogy állandóan ácsorogtok vele és hurcoljátok...

2023. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!