Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy végre végigal...

Mit tegyek, hogy végre végigaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
11 hónapos a babánk. A mai napig minden éjszaka felkel 2x. Elaltatom, majd 4 óra múlva eszik 120 ml tápszert, utána megint kel 4 óra múlva enni, aztán nemsokára már ébred is, mert reggel van. Tápszeres baba, de vacsorára eszik tejbegrízt vagy valami laktatót+tápszer és mégis felkel. Már teljesen olyan vagyok, mint egy két lábon járó hulla.
2023. júl. 22. 10:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

2,5 éves a fiam, még mindig kel éjszaka. Ha valaki mondd tuti tippet, kipróbálom :D

Amúgy ezt nem tudod befolyásolni... Majd egyszer megérik rá az idegrendszere és átalussza. Nem te vagy az egyetlen aki fáradt, sokan küzdünk ezzel nap, mint nap.

2023. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

miert akarod egy 11 honapostol hogy ataludja? Persze vannak soda babak akikal elso naptol atalusszak...allitolag...de en meg olyannal nem talalkoztam.

Teljesen normalis hogy fel kell. Az atmenet a kulonbozo alvasi fazisokba a kis agyuk meg nem birja, meg kell tanulnia.

Felebred, megijed, keresi anyut. Ez normalis es kell is.


Az en lanyom kb 16 honapos koraban kezdett el 19.00-5.00ig aludni.

Most 21 honapos es per pillanat egy 4.30kor kelek fel fazisban vagyunk...

2023. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Adj neki nagyobb adag vacsorát?

120 ml amúgy nem sok, nem lehet hogy csak szomjas?

Meg lehet lepontoznak, de én leszoktattam a hajnali kajálásról. Ha tudom hogy lefekvés előtt jól evett, és kb. fél - 1 óra után sem tudom visszaaltatni, csak akkor adok neki. Viszont ilyenkor reggel tovább is alszik.

2023. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

A lányom 5 éves koráig kelt. Pedig csak 2 éves koráig szopott,és jóval előtte abbahagyta az éjszakai evést.


A gyerek ilyen,éjszaka ébred.

2023. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

11 hónaposan 2x kel és ettől hulla vagy? 😅

Fiam 4 éves, sosem aludta át az éjszakát még. 1x kel a mai napig inni.

Lányom 22 hónapos. 20hónapos koráig átlagban 4x kelt.

Most 2honapja "csak" 1-2x.

2023. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon nem akarlak elkeseríteni, de a felnőttek között sem mindenki alussza végig az éjszakát, csak nyilván ők már nem az anyjukat csesztetik, ha valami kell, hanem megoldják maguknak. De én tudom, hogy apámnak az agyára mentem, és kaptam tőle a lelkiterrort, amíg nem lettem átköltöztetve másik szobába, mert sajnos a mosdóba csak az ő szobáján keresztül vezetett az út, én meg még kisiskolásként is felkeltem kétszer este pisilni, aztán inni.


Semmit nem tudsz vele kezdeni az égegyadta világon azon kívül, hogy túlélsz. Előbb vagy utóbb felnő, jobban alszik majd, ha meg mégis ébred és nagyobb lesz, már nem fogsz kelleni, hogy elintézze a dolgait.

2023. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
A 120-at cseréld 180-ra, és akkor tovább fogja bírni, hátha nyersz egy kelést.
2023. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
39 éves vagyok és minimum egyszer felkelek ejszaka inni vagy pisilni...
2023. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Fiam 10 honapos koraig orankent felkelt..elmondtam volna 100 imat,hacsak ketszer kelt volna.

Most 15 honapos es mar nem ebred egyszer sem.hetkor vacsizik,fel kilenckor bevag egy egesz uveg tejet(250 ml)ez igy van miota nem szoptatok(11 honapos koratol)kiorditotta volna a lelket a fiam,hogyha kiszúrtam volna a szemét 120 ml tejjel 😅emeld az adagot hatha segit

2023. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

14 hónapos a fiam, a két kezemet összetenném, ha csendben aludna 4 órát, aztán enne, és újra aludna 4 órát.

Az én fiam 1x eszik éjszaka (210 ml, szóval biztosan éhes, nem szomjas, meg nem hobbiból kell neki). Olyankor eszik, aztán alszik is tovább. Jó éjszakákon ezen kívül kb.4-5x kell mennem hozzá, rosszabbakon meg nem is számolom. Dr vannak botrányos éjszakák.

Igen, vannak mázlisták, akiknek hamar átalussza az éjszakát. De szerintem azért a többség nem így van. A lányom 3 évesen aludta át először az éjszakát úgy, hogy egyáltalán nem kellett menni hozzá. Előtte vagy szomjas volt, vagy be kellett takarni.


Ha több tápszert csinálsz amúgy, nem eszi meg? 11 hónaposan nekem a 120 kicsit kevésnek tűnik.

2023. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!