Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kisfiamnak milyen...

5 hónapos kisfiamnak milyen játékot vegyek, ami lefoglalja?

Figyelt kérdés

A csörgőket hamar megunja.

Valami éneklő, mozgó plüssre gondoltam. Ti mit vettetek ilyen korban a babátoknak?


2023. júl. 25. 08:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle csörgő/zörgő játéka volt. A kedvence pedig egy üres ásványvizes flakon volt 🤣
2023. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Ne várd el egy 5 hónapostól, hogy bármi lefoglalja húzamosabb ideig mert nem fogja.


Az 5 éves státuszon kérdés el e van a gyerek 20 percet..

2023. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy nem lesz el vele fél napot, de ha kicsit letudom kötni a figyelmét már azis jó
2023. júl. 25. 09:07
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Ülj elé le, és foglalkozz vele, valószínűleg akkor le tudod kötni a figyelmét.
2023. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Semmi drága cucc nem fogja lekötni. Felesleges megvenni. Viszont pár hónap múlva már bármi szeméttel eljátszik olyan 2 percig.
2023. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem kötötte le az én fiamat ennyi idősen. A zene doboz tetszett neki de az se foglalta le. Magában nem volt el 1 másodpercet se.
2023. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

1 éves koráig hidegen hagyták a játékok a fiamat.

Zacskó, flakon, bármi jöhetett. De azok is 1-2 percig kb

2023. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Nekem mindkét gyerek szerette a zenélő, világító játékokat. A séta golyó is nagyon jó. De volt, hogy csak egy kis ladbával, üres flakonnal eljátszottak, vagy fürdetős kis könyvet nézegettek.
2023. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 9hósom a párna csücskével van egy 30percig,vagy bármi ilyennel amit babrálhat ,pl plüss alma. De az üress flakon is tetszik neki
2023. júl. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

😂😂 meséld el kérlek mi is a hülyeség?



[link]


Tessék töltsd le nyugodtan , ott van feketén fehéren, deee tessék be másolom :


Védőnői tájékoztató (Védőnői lelet)

5 éves korban végzett területi védőnői szűrővizsgálatról és eredményéről

(Tartalma: 1. Szülői kérdőív; 2. Védőnői szűrővizsgálat; 3. Adatlap a fejlődési szint megítéléséhez, az iskolai felkészítés elősegítésére, a területi védőnő által szolgáltatott adatokkal)



A területi védőnő által vezetett dokumentáció alapján töltendő ki

Eltérés van / nincs


Nagymotoros fejlettség

Javasolt próbák: ügyesen mászik (mászókára, fára); féllábon, rövid ideig egyensúlyoz; féllábon ugrál; hintát hajt



Finommozgások

Javasolt próbák: gombot begombol; rajza felismerhető, emberrajzán a fejen kívül 5 testrész van



Értelmi fejlettség

Javasolt próbák: 5 kockát megszámol; alapszíneket megnevez; saját nevét, nemét, életkorát tudja; konstrukciós és szerepjátékokat játszik; képes 15-20 percig egy játékkal játszani ☝️☝️☝️☝️



Beszédfejlettség

Javasolt próbák: beszéde jól érthető; összetett mondatokban beszél, rövid történetet elmesél, ritkán megnevezett testrészeit (váll, könyök, térd) megmutatja; lent, fent fogalmat helyesen használja



Szociális fejlettség

Javasolt próbák: több gyermekkel együtt játszik; szabályokat elfogad, a kapott feladatot megérti, elfogadja, teljesíti



Önellátás

Javasolt próbák: kevés segítséggel önállóan öltözik; önállóan étkezik; szobatisztasága kialakult



2# voltam.


Amellett 3 gyermekem van. 🤔

2023. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!