Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírás és sírás közti különbség...

Sírás és sírás közti különbséget nem ismerem fel? Honnan tudom hogy kötődök, hogy ő kötődik? Kicsi lelkizősre sikeredett))

Figyelt kérdés

4,5 hónapos babáról van szó.

Őszintén szar anyának érzem magam hogy nem tudom megkülönböztetni a sírásokat.

Vagy amikor épp nem tudom megnyugtatni. Azt is utálom amikor az orrát kell tisztítanom, mert végig ordítja, nekem meg fáj hogy fájdalmat okozok neki. Vagy amikor az oltásnál le kell fognom, ugyanez a helyzet. Szívem szakad meg ilyenkor.

Attól pedig hogy nem tudom mikor miért sír, bűntudatom is van.

Amikor sír akkor megpróbálom mellre tenni. Ha tele a pelusa akkor kicserélni. Ha ezek nem hatnak akkor felveszem. Ha ez sem hat akkor megpróbálok játszani vele, hátha ez a baj hogy unatkozik.

Olvastam kicsit a kötődésről ahol írják hogy egy idő után a pici belefárad hogy nem kap megfelelő választ a sírására. De egyszerűen nem tudom mi a különbség.

Például ma ideges voltam és (tudom hogy nem érti) de mondtam hogy nem rá vagyok ideges hanem a helyzetre.

Az elején tápszeres volt, nem is tudott cicin lenni, mert fejtem. Kb 1 hónapos korára tudtam kiváltani teljesen a tápot és cicire tenni. Úgy érzem kimaradt egy időszakunk. (Nekem nincs bajom ha más tápszert ad, de én fontosnak éreztem hogy tudjam szoptatni)

Az elején nem is sokat volt az ölemben mert 3 óránként kelt, alapvetően a kiságyban aludt velem egy szobában. Plusz nem csak én voltam itt hanem a mama is és ő is etette, apa is. Mi van ha emiatt nem érzi hogy én vagyok az anya, aki elvileg mindig mellette kell álljon?

Most úgy alszunk hogy kb 2-3-4-ig a férjemmel a hálóban, amikor megébred atjovok hozzá és együtt alszunk az ágyban.



2023. júl. 25. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
🤦🏻
2023. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi idősen neki az a lényeg hogy valakitől kapjon enni és tegye tisztába, szeretgesse. Baromira nem tudja hogy te vagy az anyja 🙈
2023. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy egy bizonyos ideig ő nem tudja hogy ki kicsoda. Csak valahogy mégis néha úgy érzem hogy elrontom.:/
2023. júl. 25. 18:40
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Nehogy emiatt szaranyának érezd magad. Vegyük sorba:


Annak, hogy a sírásait nem tudod megkülönböztetni, több oka lehet. Az újszülöttek mindig ugyanúgy sírnak. Aztán egyszer csak rájönnek, hogy másképp is lehet. Ezt szerencsés esetben már az elején elkapod, feltűnik neked, hogy most máshogy sír, ösztönösen azt gondolod hogy akkor más baja van, mint eddig, máshogy reagálsz. De ez becsapós, mert lehet, a gyerek nem is úgy gondolta, viszont mindenképp megerősíted benne, hogy arra a sírásra amúgy válaszolsz, szóval előbb-utóbb összehangolódtok. De ismétlem, ez szerencsés helyzetben van így.


Lehet, a te gyereked még nem jött rá, hogy nem csak egyféleképpen sírhat. Lehet, hogy csak olyan kicsi különbség van a sírásai közt, hogy komoly zenei tehetségre lenne szükséged a különbség érzékelésére. Bármi is az oka, nincs vaj se vele, se veled. Majd kialakul. Vagy nem, akkor marad a próbálgatós módszer, vajon mi lehet a baja.


Azt nagyon jól csináltad, hogy megmondtad neki, nem rá vagy mérges. Ugyan még nem érti (vagy ki tudja, már az ilyen kicsik is nagyon meg tudják lepni az embert), de azt mindenképp érzékelte, hogy kommunikálsz vele. Pofázz neki minél többet, értelmes mondatokban. "Éhes vagy? Gyere, megetetlek." Ha nem kell neki a kaja: "látom, nem kéred. Akkor mi a baj? Cseréljünk pelenkát?" És így tovább.


Én a gyerekeimnek mindig mindent végigkommenteltem, még a fürdést is. Olyan monológokat mondtam nekik, hogy ha értették volna, még a világgazdasági helyzetből is képbe kerültek volna néhány hónaposan. Persze próbáltam én gyerektémánál maradni, de azért állandóan azt pofázni, hogy most felhúzzuk a bal lábadra a zoknit, eléggé unalmas volt.


Azt is beszéld meg vele, ha orrtisztítás következik, vagy oltásra viszed. Nyilván nem érti, nyilván sírni fog, de nyilván szükséges, szóval ne legyen lelkiismeret furdalásod.


A gyerek pont leszarja, hogy te vagy az anyja. Ez a fogalom ismeretlen neki. Azt viszont tudja, hogy te vagy az elsődleges gondozója (ez a fogalom benne van a szakirodalomban), hiszen általában te vagy vele. Attól, hogy más is foglalkozik vele (másodlagos, harmadlagos... gondozó), nem szűnik meg a te szereped. Sőt, a gyereknek az a jó, ha minél több személytől várhat segítséget, most is, meg majd ha feléri ésszel a dolgokat, akkor is. De attól még nagyon is kötődik hozzád.


Biztos első gyerekről van szó, szóval érthető, ha túlgondolod a dolgokat. Ne parázz ennyire, ezt persze nehéz betartanod, de azért próbálkozz néha.

2023. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem általában nem lehet ezeket a sírásokat megkülönböztetni, ezt anyaként mondom. Ilyenkor az ember megpróbál mindent (etetés, pelus, ringatás stb.), ameddig meg nem nyugszik. De az is lehet, hogy nem nyugszik meg, mert éppen annyira túlingerlődött vagy ilyesmi. A lényeg, hogy van válasz a sírásra. Egy kicsit túlgondolod ezt szerintem. Minden baba sír, van aki többet, van aki kevesebbet, ez ilyen.
2023. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én is szranya vagyok, mert a hasfájós síráson kívül minden miatt ugyanúgy sírt. Bőven elmúlt egy éves, mire különválasztható volt a fáradatság miatti, a fájdalom miatti, és a “nem az van, amit akarok” sírás.

Nyugi, jól csinálod.

2023. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sírás hangjából én nem hiszem hogy tudnám, mi baja. Egyéb jeleket figyeltem meg mindig. De ehhez idò kell, ők is egyre világosabban mutatják, ahogy nőnek.
2023. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Ne vedd bántásnak, de ott gyártasz problémát ahol nincs.
2023. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Uhh kicsit túl stresszes vagy. 4 hónaposan én is mindent végig zongoráztqm mire rájöttem miért sír. Sőt másfél évesen sem tudok néha mi a baja. 4 hónaposan nem kötődik az anyukájahoz,majd 10 hónaposan lesz szepa szorongása. Akkor majd le se tudod vakarni. Ennyi idősen csak ösztön lény, később lesz számára fontos a szopizas és anya.

Az orrszívó nem fáj csak kellemetlen( kipróbáltam),de jobb mint egy arcüreggyulladas. A szuri is jobb mint ha belehal egy betegségbe. Én nem sajnálom,mert ez szükséges rossz. Most is orvos után mindig van cserébe játszótér.

Nem spilázd túl.

2023. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Pedig párszor már olvastam hogy, addig el sem tudta képzelni de tényleg van sírás közt különbség.

Lehet hogy csak én vagyok figyelmetlen.

Próbálok neki sokat beszélni, meg olvasni is szoktam neki. Jobban mondva amit én olvasok, ha velem van hangosan olvasom.


Valóban van hogy túl gondolok egy-két dolgot.


Amúgy köszönöm a válaszokat*_*

2023. júl. 25. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!