Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10én volt 6 hónapos, és csak...

10én volt 6 hónapos, és csak egyszer-egyszer fordul/t át, kúszik, de hátrafelé. Ez probléma? Mások ilyenkor mi mindent tudnak?

Figyelt kérdés
36 hétre született a babám,és nagyon szépen fejlődik elejétől.Mára 8 kg,és 68cm,6 hónapos.Párszor sikerült elérnem nála,hogy forduljon,tegnap többször is sikerült neki hasról hátra,mondanom se kell,nagyon boldog volt (olyan szorgalmasan gyakorol pár hete) :) ,és én is.Meg halad is,igaz hátrafelé..de próbálkozik.Voltunk korautógondozóban,ott meg vannak vele elégedve.Szerintük minden remekül halad,még 1 évesen kell visszamenni,és azt mondták,utána fel is mentik,mert minden oké.De mégis a doktornőnk és a védőnő is gyógytornára akar küldeni,mondván,hogy le van maradva.Tényleg???? Nála nem kell figyelembe venni,hogy kora?Mert az elején arról volt szó,hogy ilyenkor ez is számít... Aggódjak?
2010. okt. 14. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem ne aggódj, de a gyógytorna nem árthat! nem nyugtatna meg téged ha elvinnéd?


írhatom, hogy babám mikor mit csinált de tényleg minden baba más lehet a Tiéd még picit lustibb is :)

2010. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én babám nem koraszülött,és mégis ugyanezeket tudja mint a tied!Mi most leszünk 6 hónaposak.
2010. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

36 hétre született korababám 5 hónaposan még nem forgott sehová sem, és nem használta a kezeit. 2 Dévány-kezelés kellett csak hozzá, hogy elkezdje használni a letapadt izmait. Azóta folyton forog, imádja. :-) Most 7 hónapos, és már szépen manipulál mindkét kezével.


Egy állapotfelmérés nem árt. Egy ilyen idős babának már forognia kellene.

2010. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most lez 6 hónapos a lányom, nem forog és nem halad. Kiírt nap után 2 nappal született, átlagos súllyal. Az enyém 70cm 7600gramm. Nekünk azt mondja a doki, hogy szépen fejlődik, ráér még.

Aggódnom kéne?

2010. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 6,5 hónapos és már áll, körbejárja a kiságyat és nagyon gyorsan mászik. Mondta az orvos hogy nagyon korán kezdte, ilyenkor még a gyerekek 80%-a a mászást ízlelgeti. UGyhogy tényleg nagyon különbözőek. Néha azt mondom, de jó lenne ha még csak forogna és kúszna:) most már minden pillanatban figyelnem kell őt4 NIncs az hogy az ágyra leteszem és addig porszívozom, vagy ilyesmi.
2010. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

semmi gond nincs a gyerekeddel,enyem 6,5honaposan kezdett el fogorgni es utanna gyors tempoban fejlodott.8,5honapos es kapaszkodva lepeget.

ne aggodj nem vagytok elkesve.

2010. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!